Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Posle sinoćne "šetnje" bajsom po kiši, da bih ga "osušio", danas natovarih bajs na voz do Beške, pa dalje "na pedale" preko Banstola do Fruške gore. Trenutno "dangubim" u hladovini na Brankovcu.

Prelep dan za bajs, pa taman da i danas opet "opali pljusak"  :) Meni svakako dobro.

20230528_110448.jpg

20230528_121845.jpg

IMG-5f5ac23b69eb3179ab20596706bf7c30-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Porsche bicikl od 12.900 evra

 

234661-porsche b03.jpg

 

I dok se elektrifikacija u Porscheovoj gami dešava postepeno, pažljivo ispipavajući teren, u ponudi na dva točka Porsche se nije puno dvoumio. Za bicikle s Porscheovim potpisom znamo već godinama, a sada su stigle i dve atraktivne prinove. Ponuda se širi sa dva modela, i to Cross Performance i Cross Performance EXC, pri čemu se potonji nudi u šest istovetnih nijansi kao i Porscheovi automobili. Bicikli su razvijeni u saradnji s Rotwildom, renomiranim proizvođačem brdskih električnih bicikala.

 

234662-porsche b02.jpg

 

Pritom je dizajn snažno inspirisan Porscheovim Taycanom, ali pravi razlog širenja Cross serije su ipak mehaničke karakteristike. Bicikli su opremljeni Shimano EP-801 elektromotorom s baterijom kapaciteta 630 Wh. Karbonski okvir se podrazumeva, kao i viljuška Fox 34 Float Factors s hodom od 120 mm, uključujući i Flat DPS vazdušni amortizer. Listu komponenti zaokružuju Shimano XT Di2 menjač sa 12 brzina i Magura MT7 disk-kočnice.

 

234660-porsche b01.jpg

 

Zadovoljstvo vožnje ovakvog bicikla nije jeftino. Start je na 12.900 evra, dok je EXC sa posebnim bojama 1.000 evra skuplji.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2023 at 6:02 PM, neshaoct said:

Zadovoljstvo vožnje ovakvog bicikla nije jeftino. Start je na 12.900 evra, dok je EXC sa posebnim bojama 1.000 evra skuplji.

 

20230603_110356.thumb.jpg.e0b190d5ee6f15ed16cc26ccff34eeae.jpg

 

Zadovoljstvo vožnje ovakvog bicikla jeste jeftino. :D 

Start je bio na 8000 srpskih evara na KP,  dok je sedište bilo dodatnih 2000 srpskih evara, takođe na KP.  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/8/2023 at 8:55 PM, silenci said:

ove godine ima da vozim dosta više no prosle

Šta bi od ovog ? :D

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx Fala, bolje ve našli ! :D

 

Prošle godine sam slučajno nabasao na temu i iščitao par zadnjih stranica, al nisam bio ulogovan pa nisam izlajkov'o ... 

Posle mi ode od pameti jbg. Al' juče kad rekoše na televizoru da nam je praznik, i kad videh ovog zelenka što je je direktor postavio, nisam mogao da ne postavim i ja svojega ... :thumbup:

 

To mi je inače treći, paradni. Njega vozim namerno baš lagano, i posmatram reakcije ... ;)

 

Pored njega imam i radni, kojeg sam lično sastavio po svojim potrebama. Sa njega ne silazim i bukvalno. Možda se desi da ga par dana u godini ne isteram iz garaže ...

 

ready - to - go

 

Simplon Kagu, tzv. baloonbike. 26r sa debelim balonkama, tako da ne oseća rupe i džombe, iako je bez amortizera. Od decembra '17 u eksploataciji.

Pazario sam ram na CB, pa ga napakovao. Ovako je izgledao u početku, sa delovima od prethodnog bajsa ... :)

 

mein kagu

 

Neko vreme sam imao za njega i poseban zimski set sa čupavim gumama, pa kasnije odustao od toga, jer zadnjih par zima snega praktično i nema ...

 

Winter Setup

 

U međuvremenu sam, pod stare dane, otkrio i čari vožnje MTBa, pa sam sastavio i jednog od te sorte ... Isto simplona, naravno ... :lol:

Gradski i brdski / City & Mountain

Njime nisam ni par stotina Km prešao, valjda ću ove godine to malo popraviti.

Glupo mi da ga vozim po gradu pored onog bucka gore, tako da uglavnom skuplja prašinu u garaži. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ! :)

 

Sve je počelo kad sam poželeo da malo abgrejdujem kapriolo kobru koju sam terao skoro deset godina.

Prvo sam zamenio točkove jer su bili totalno potrošeni. Nakon toga sam poželeo bolje kočnice, i montirao set Avid SD3, pa onda drugo sedište, pa sam posle konvertovao i nosač guvernala na a-head...

I na kraju, kad sam celu pogonsku grupu (sem samog pogona), konvertovao u deore 3x9, iskrsnu na cb ram onog gore simplona, i kobra ode u kobasice. Pardon, istoriju. :D

 

Evo je u finalnoj izvedbi. Moja lepa kobra. :wub:

cobra

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je danas bio Dan biciklista ili nesto slicno? Videh popodne u bloku grupu biciklista, skoro svi voze iste, zelene bicikle. Stranci su, mozda neka ambasada ili neko predstavnistvo. 

viber_slika_2023-06-08_02-02-40-564.jpg

viber_slika_2023-06-08_02-02-40-769.jpg

viber_slika_2023-06-08_02-02-40-984.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu je bio dan biciklista ili tako nesto, videh da su pored arene prodefilovali pod policijskom pratnjom, bilo je i mladih i starih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2023 at 7:11 PM, Reacher Gilt said:

Hvala ! :)

 

Sve je počelo kad sam poželeo da malo abgrejdujem kapriolo kobru koju sam terao skoro deset godina.

Prvo sam zamenio točkove jer su bili totalno potrošeni. Nakon toga sam poželeo bolje kočnice, i montirao set Avid SD3, pa onda drugo sedište, pa sam posle konvertovao i nosač guvernala na a-head...

I na kraju, kad sam celu pogonsku grupu (sem samog pogona), konvertovao u deore 3x9, iskrsnu na cb ram onog gore simplona, i kobra ode u kobasice. Pardon, istoriju. :D

 

Ja isto planiram sa Capriolo Anacondom, onako za svoju dusu.
Posto taj bicikl imam vec preko 20 gdoina i bas mi je drag. To ce mi verovatno biti sledece zezanje sa ugradnjom kada zavrsim sa cackanjem kola :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde taman da pitam, ima ovde Novosadjana.

 

Imate li preporuku gde je najbolje iznajmiti bicikl u NS? Ona javna varijanta mi ne radi posao, ko ce se cimati sa izradom kartice.

 

EDIT Treba mi neka bilo kakva varijanta. Nikakvi izazovi, nikakav super kvalitet, samo da mogu sa klincem da se provozam uz reku.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada se to na fotografiji ne vidi (sem da se uveća ), ona Toyota LC koja je parkirana na biciklističkoj stazi, imala je nemačke registarske oznake.

I baš se pitam da li bi se taj čovek tako parkirao u Nemačkoj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakodnevno putujem, u letnjoj sezoni puno "stranaca" na putevima, sve premium trojka.

Ali koliko sam puta video da u voznji otvore prozor, i izbace paklicu cigareta, limenku, cesto i kesu sa otpacima od bureka, jogurta.

Skupi mi se odmah stomak. Da zarade za S line mogu, a da nauce elementarnu kulturu...to ne mogu...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, shuxx said:

Skupi mi se odmah stomak. Da zarade za S line mogu, a da nauce elementarnu kulturu...to ne mogu.

Ma kolega, mogu i to al znaju da ako to urade u Swici, kazna ce im biti drakonska. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Bas to me cudi.
90% godine si covek, kulturan, pazis gde pikavac bacas

Dodjes u rodni kraj, i naprasno odbacis sve sto si praktikovao cele godine....KAKO BRE...



Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas prvi put isprobano decije sediste i neki jeftini nosac za gepek vrata, posto pravi za krov jos nisam nasao.

 

Zanimljivo je da na Leonu jako lose vrsi posao zbog izbacenog dupeta, ali je Mini kao stvoren za ovakve nosace posto je ravan kao daska pozadi.

Aktivirana i 23 godine stara Capriolo Anaconda koja se jos uvek drzi. Mislim da cu je malo vise voziti od drumasa u narednom periodu, sto zbog decijeg sedista, sto zbog moje pozicije sedenja i sica koji je za babe i bas mi odgovara takav zbog povrede prosle godine.

 

Tako da je ocekuje blago osvezenje volana, pedala i kocnica za sad

IMG_20230625_132808.jpg

IMG_20230625_131153.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva biciklisticko pesacka staza u Prokuplju. A vi recite gde treba bude signalizacija. Iskusniji ste od ovih nasih projektanata.

Po sred staze, valjda je to biciklisticki deo? 20230629_155559.jpg20230629_155624.jpg20230629_155632.jpg

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Da ne spominjem da je duga par stotina metara, i puna automobila. Zbog lokalnog auto servisa.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...