Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Ja vec dugo planiram da naurcim Shimano Deore komplet set menjaca i pogona sa Alija i da montiram na moj Scott posto menjac i dalje melje cim se zapne na najmanjem srednjem lancaniku.

Bas sam planirao da pitam ovde da li mogu da napakujem na svoj Scott Scale 10 ovo bez problema :D 

 

image.thumb.png.cfa165e60df2c2005f80fcc8ac638911.png

 

I na sta uopste obratiti paznju pri ovim izborima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, city said:

Za Srbiju ne isporučuju. Proveri da li si odabrao zemlju/region ispravno. 

 

1 hour ago, igor0511 said:

Scott Scale 10

Ako ti je trenutna grupa 3x9 treba da vidiš da li flywheel podržava 10 brzina ili i to menjaš (zadnja nabla).

Ako podržava 10x i ako ti je trenutna grupa 3x10, ugrađuj. 

 

Vidi šiping koliko je i računaj carinu oko 40-50e.

 

Takođe vidi da li patronu koju šalju engleski ili talijanski navoj (razlika u dužini), da li je hollowtech Shimano, Press Fit ili neki drugi. Vidim da je ovaj na zavrtanj, pretpostavljam da je klasičan Shimano, a koliko sam uspeo da nađem na nekom oglasu, Scott Scale 10 karbonac ima Press Fit patronu srednjeg pogona (svakako obavezno proveriti da ne baciš pare).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja :) Sta znam da li isporucuju, cena je u dinarima, racunao sam da moze da se naruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city Aliexpress preracunava u tvoju izabranu valutu uvek, ali ima stvari koje prodavci ne mogu da posalju za Srbiju. Sve manje i redje, ali desi se ponekad. Pise ti kada udjes u proizvod u shipping options

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2024 at 3:04 PM, igor0511 said:

Uh @ISV_01 hvala :D Moracu da te konsultujem pred narucivanje, ne razumem se ocigledno dovoljno u delove

U principu mozes i sam da zakljucis. Press fit patronu 'ne vidis' kada gledas od gore (sa sedista) u kurble, maltene ti kurbla ulazi u ram. Hollowtech shimano ti viri napolje oko 2-3cm sa strane gde ti je samo kurbla (bez pogona, mada i sa strane pogona ali se teze vidi od zubcanika). Jedino onda navoj da proveris koji je.

Mada tu patronu mozes uzeti zasebno a tu staviti na oglase ako ne odgovara, nije to ne znam koja 'astronomska' cifra.

E sad od press fit i tu ima varijacija...znam, ne krivi mene, krivi one sto su izmisljali standarde...

 

Svakako nije naucna fantastika, tu ima i drugih kolega koji ce pomoci :)

Ja sam odustao od svog dumasa, ostajem na mtb, trenutno je otisao na oglase..sta je tu je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...