Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Današnja vožnja, lep dan, malo vetra. Previše uzbrdica, je doprinelo do Velike visinske razlike.

Na Oblačinskom jezeru, sređuju plažu, obližnji hotel je preuzela Stara planina.

Nasuli su ispran šljunak na celoj plaži....

Posle do Krajkovačko jezera, pre par nedelja je bilo pokriveno ledom...

 

Screenshot_20220224_153519_com.strava.jpg

IMG_20220224_134942.jpg IMG_20220224_134134.jpg IMG_20220224_124728.jpg IMG_20220224_124445.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/24/2022 at 4:21 PM, shuxx said:

Današnja vožnja, lep dan, malo vetra. Previše uzbrdica, je doprinelo do Velike visinske razlike.

Na Oblačinskom jezeru, sređuju plažu, obližnji hotel je preuzela Stara planina.

Nasuli su ispran šljunak na celoj plaži....


Posle do Krajkovačko jezera, pre par nedelja je bilo pokriveno ledom...

 

Screenshot_20220224_153519_com.strava.jpg

IMG_20220224_134942.jpg IMG_20220224_134134.jpg IMG_20220224_124728.jpg IMG_20220224_124445.jpg

Prelepe fotke !

Iskreno zavidim na doživljaju :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Današnja vožnja do Bresničke brane. Prelep dan, valjalo je iskoristiti ga. Lepo je bilo uz put, stabla ocvetala, radovi na njivama. Jezero, nikad ovoliko puno. Skoro do preliva. Od desetak odlaska, ovo je najvišlji nivo.

Nešto mi Strava izbacila, treći na svetu.... Cool

 

Screenshot_20220406_143305_com.strava.jpg Screenshot_20220406_143404_com.strava.jpg

IMG_20220406_130423.jpg IMG_20220406_130206.jpg IMG_20220406_130112.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, sad kad vidim toliku visinsku razliku i to još na MTB, sav se preznojim :D I to samo od gledanja.

 

Bravo ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pitam, kada menjam kočione pločice, šta da gledam, ove moje su blizu zamene

nisam ih do sada kupovao, da li moram da skinem stare pa po uzorku ili...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, shuxx said:

šta da gledam

Gledaš neku jeftinu varijantu. Ja furam kineze već dugo vremena i nemam problema. Inače možeš bilo koje iz radnje da uzmeš, sve one vrše posao. Ako nisi, promeni ulje u hidraulici i obavezno vrati klipove posle vađenja starih pločica da lepo nalegne. To možeš da nategneš šrafcigerom, bez bojazni. 

 

Ako hoćeš nešto iole kvalitetno i baš za spusteve, gledaj neke Deore XT/XTR Ice tehnologiju ali verujem da će te proći vrlo brzo :D 

Meni kinezi služe dugo, jedino mi diskovi malo "ABS-iraju" što verujem da je do diska (bilo kriv ili istrošen).

 

DIskove možeš neke klasične, cenovno dostupne. A da, Center lock disk je u kompletu solidno skuplji od adapter+disk sa 6 šrafova sa alija, što će ti značiti za kasnija menjanja (samo disk menjaš, adapter ostaje).

Ako treba pomoć, baci ovde pa da diskutujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam hidrauliku, sajle...  gde nabavljaš te kineze

 

i glavno pitanje, da li ih skidam, i kupujem po uzorku, ili negde nešto da pogledam... neka oznaka ili sl...

Edited by shuxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ovako nesto:

Brake pads

 

Iz odabira biras po uzorku koje ti imas. Cesto je to i oznaka za shimano pakne. Pise na samoj plocici kada skines, a mozes probati i po modelu hidraulike koju imas. 

 

Npr, ove su najzastupljenije za sirok spektar shimano modela pa moguce da su bas te koje ti trebaju. 

Screenshot_20220410_081602_com.android.chrome.thumb.jpg.71c7a2277ff862c353745b7edb34e32c.jpg

 

Ukucas bicycle brake pads (bilo aplikacija ili klasican pretrazivac) i trazis rensin, mogu i keramicke (nisam ih probao iskreno). 

 

Sto se tice plocica kod nas u radnjama:

Planet bike

Capriolo (dosta jeftiniji od Planet-a) 

Decatlon

 

Kad nema hidraulike, stvari su lakse :)

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

Ako je za pakne bas, onda uzmi kod nas. Ja preko aplikacije nemam nekih problema ali da, dosta su digli cenu slanja za gomilu robe.

Mozda nadjes to sto trazis i na kupujem prodajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije samo za pakne, još nešto sam pregledao za moguću kupovinu. Pre više godina sam kupovao. I nisam imao loših iskustava. Znam za kradje naše carine, i znam da su srbiji kinezi digli troškove prevoza. Ali rekoh da se to smirilo. Vidim da još uvek nije.

Zato I pitam, da li ima robe koja po normalnim cenama može da se poruci sa alija...

On 4/12/2022 at 11:53 PM, MS PK said:
Zoves tetku iz Nemaćku da ti kupi

Da je imam, bio bi i ja kraj nje u Nemačku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa aliexpressa narucivao pakne pre par godina i odlicne su. Skoro sam narucio citava klesta i nije mi naplacena postarina.
Treba samo malo da se promuvas i naleteces.
Decathlon ima kvalitetne delove, potrazi i tamo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poručio za kumaru cele točkove Mavic Elite (Made in Blgaria - da li je istina, pojma nemam a i ne zanima me), za cifru sa dostavom 160E (prilog). Koliko koštaju kod nas, slobodno potražite :)

 

Carina 0 RSD, samo platio otvaranje pošiljke od strane carine tipa 300 rsd. 

 

Točkovi su, verovali ili ne, fenomenalni. Ako je kopija, onda je do maksimalnog detalja urađena, lagani su, žice robusne i nable se okreću bez ikakvog zvuka i defekta. 

 

Prosudite sami. 

 

Tako da ima dobre robe samo treba baš biti uporan i tražiti.

 

IMG_20220308_162001.jpg IMG_20220308_161955.jpg Screenshot_20220308_162356_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovoj godini sam za sad uspeo sa vozim bajs, ali u visinu, nekih 9000m.

Prošle godine sam čuo za izraz, Everesting, ukratko, pokušaj prelazenja visine uspona na Mt Everest, nekih 8600m, ali na manjoj planini. Više puta se popeti, ili bajsom.

Naravno, originalno je to zamišljeno da bude u jednom damu, tj bez spavanja. Ali moji kapaciteti daju jedino ovu mogućnost Everestinga...

 

Screenshot_20220416_140219_com.strava.jpg Screenshot_20220416_140247_com.strava.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja dobra drugarica uradila everesting, bila prva zena (devojka) u Srbiji koja je to izvozala. Inace znam solidno muskog sveta koji su se obreli u takav poduhvat. 

 

Svaka cast, ovako kratak period vec bijes znacajnu visinsku razliku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Londonu je parkiranje za bicikle skuplje od parkiranja za automobile

 

bike hangar.jpg

 

Veliki gradovi više nisu mesta gde je mudro posedovati automobil, a pokazalo se da u nekom od najvećih poput Londona više nije jeftino posedovati ni bicikl zbog mase koja vozi putevima. Barem što se tiče plaćanja mesta za parkiranje. U Londonu tako već sada postoje četvrti u kojima parking za bicikle košta više od automobila! Naime, sedamnaest opština naplaćuje više za mesto u hangaru za bicikle na ulici nego za parkiranje automobila.

 

Opština Islington tako naplaćuje 107,25 funti (127,6 evra) godišnje za prostor u sigurnom hangaru, uz dodatnih 27,75 funti (33,9 evra) depozita. Parkiranje standardnog automobila u istom kvartu će vas koštati 25 funti (29,8 evra) godišnje. To znači da bi četvoročlanu porodicu koštalo 429 funti (511 evra) godišnje za parkiranje četiri bicikla, što je 399 funti (476 evra) više nego da imaju automobil. Četvrti Newham, Richmond, Barking i Dagenham dozvoljavaju svojim stanovnicima da besplatno parkiraju električne automobili i automobile s niskim emisijama, ali naplaćuju 72 funte godišnje za mesto za bicikl u hangaru. Hounslow takođe dozvoljava besplatno parkiranje automobila, ali naplaćuje 36 funti za prostor u hangaru za bicikle. Ekološki naprednije opštine kao što su Camden, Hackney i Waltham Forest osiguravaju da parkiranje bicikla košta manje nego automobila. Camden naplaćuje 135,23 funte za automobil, ali samo 36 funti za bicikl. Hackney 62,50 funti (u poređenju s 42 funti) i Waltham Forest 40 funti u poređenju s 35 funti.

 

Svaki hangar za bicikle zauzima manje prostora od automobila, ali može da primi šest bicikala. Više od 60.000 stanovnika Londona čeka prostor u hangaru za bicikle, a procene su da se istovremeno u glavnom gradu dogodi oko 400 krađa bicikala nedeljno. To stanovnike Londona prisiljava da svoje bicikle čuvaju kod kuće; u ormarima, ili jednostavno vise sa zidova, što je istaknuto kampanjom na društvenim mrežama #ThisIsAwkward.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Edited by neshaoct
dodao sadržaj sa linka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oni su mi uvek bili ogavni (englezi) za bilo sta i u bilo cemu, a to se prenosi i na iole nesto humano pa i 'zdraviji zivot i ekologiju'. Yes how no. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...