Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

ja sam moj bajs vozio 26 godina i dalje moze da se vozi,al sramota vise,a isplatio je sebe odavno,al nebi ga prodao nikako

A ovaj novi je,drugacije iskustvo i sto kaze kolega moron bitno je dal imas ti volje i kondicije za bajs i da verglas po par sati,kod mene u ulici svi voze auta,a bukvalno ih sramota da sednu na bajs,jedino ja i deca po ulici vozimo bicikla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vozite...kada god mozete...ja sam se na bajs "navukao" pre 5 godina kada sam definitivno odustao od uklapanja sa drugarima da bi skupili ekipu za sport jer svako ima svoje obaveze ( sitna deca, zena, matori roditelji, posao....) pa kako trcanje ne volim, bajs mi se nametnuo kao logican izbor...prva godina je bila mozda 1000 km na polovnoj Capriolo Anaconda a onda te obuzme i krenes da planiras sve duze voznje, vreme za to pa se nametne logicno da treba bolji bajs, pa i neki bici sorc, pa neka drecava majica da te vide vozaci...sada mi je prosek po sezoni 5000 km a najduza dnevna tura 150 km. Za mene je rekreativni biciklizam najbolje sto sam mogao odabrati, ispunjava me i fizicki veoma prija... Zao mi je sto nema mnogo ljubitelja biciklizma i sto je saobracajna kultura na niskom nivou..

I da, obavezno se hidrirajte kada vozite;-)))
 

On 4/30/2021 at 11:32 AM, silenci said:
evo je slika bajsa,sto sam uzeo,za mene je super,samo jos treba da se naviknem
IMG_20210430_112423.thumb.jpg.979ff78aac995126e11182b9df37e128.jpg

Drago mi je sto si zadovoljan, i vazno je da vozis. Ako se ne varam, ovaj Polar je 3x8, Altus menjaci?
Generalno je to nizi nivo opreme ali za rekreativni biciklizam je OK.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, super je...robusan i da budem iskren, kvalitetan bajs s obzirom da je sa pocetaka Capriola...celicara...E sad, iako sam imao drumske gume, ipak je tezak a i sam ram je za mene bio malen sa 26" za duze voznje pa sam presao na trekkinga i mnogo veci ram za mojih 198cm i 108 kg.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, za svoju nekadasnju cenu bas lepa masinica. I mene je tezjna nervirala i sto sam bio spor sa njim, ali za kvalitet bas nemam zamerki

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/1/2021 at 6:51 PM, igor0511 said:
Evo mog statusa ove godine. Da udjem jos malo u formu i mogu u A1 kategoriju  
 
AA5C5DE8-490A-4514-94FC-A94ACF9DFFB9.thumb.jpeg.cc66520f8523160a5c531abaaab549ff.jpeg

Brate mili, visinske promene su minimalne. Ravno Ko Tepsija

Ovo su moje cifre... Planinske

8d1ee5bc87a4fcf8b3f1212634f32a5a.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, ja sam merkao Avalu ili neki krug po sremu ali malo dete u kombinaciji sa gostima nisu pomogli pa sam odustao od voznje.
Inace meni su na biciklama shimano ultegra i 105 grupe.
Iskreno, ne primecujem neku razliku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze moj kolega: Svaki biciklista ce ti objasniti zasot je ram tezine 9.5kg daleko bolji od rama od 10.5kg, a onda ce lagano da popije 2l piva pre voznje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi u temi postaviti i nase voznje. Moja danasnja....
Jedna visinska akcija, asfaltom od PK do Belog kamena, a posle spust makadamom i šumskim putem preko sela Bučince. Svratio kod rodjake.

Fischer MTB, odradio posao

Oko 700m visinske razlike u oba pravca...

v01.jpgv02.jpg v03.jpg

v04.jpg v05.jpg v06.jpg v07.jpg v08.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre brate, kaakoo!? Ides 15km sve uzbrdo pa se vracas makadam putem koji sam ja pravio, tu bre ima kamenja velikih ko panjeva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskljucis mozak, upalis noge.. I samo cepas...

Asfalt je naporan, monoton, a put nazad... Bio komendija, nisam znao put, prvi put idem. Stao pored svakog lokalca da pitam za smer. Prosao pored ovaca, lajali na mene 3 psa. Isao kroz sumu, a ne znam gde cu izaci. Okolo se cuju samo mororne testere.

Veliko Hvala lokalcima, jer su me lepo uputili.

Od 10h do 16h, uz par rakijica u Bučince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko od vas stravu? Meni su voznje tamo. Evo jednog treninga 

 

v10.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja Stravu... Ali, uglavnom snimam "šetnje" prirodom (pošto bajs uglavnom "teram" samo po gradu, Google kaže da sam u aprilu 650 km bajsom i to je sve bila čista gradska)

 

viber_image_2021-05-04_17-15-01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene Strava nervira jer su za dzabe opcije bas ogranicene.

 

Sada koristim neku kompanijsku aplikaciju posto imamo inicijativu unutar firme za bicikliranjem, tako da se takmicimo ko ce vise da vozi u naredna 2 meseca.

 

Za sad sam drugi sa oko 120km za 7 dana.

 

inace, zanimljiva stvar: kako Svajcarci gledaju na takmicenje. Moze da se rucno ispravi kilometraza ako smatrate da vas je aplikacija zakinula. I to na bilo koju vrednost :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strava je najpoznatija, ali ja od nekog videh Zeopoxa cycling, i nikako da predjem na srtavu. Navikoh se na ovu, zavrsava posao, nit ulogovan, nit placam. Ma potpuni amater...

Oko nove godine moram da je deinstaliram, pa instaliram da bi pokrenuo novi ciklus evidencije, ovogodisnja evidenciju voznje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Opisi malo onu fotku sa stravom, setnja. Malo me zbunjuju cifre.
700m visine, a 19km za 4h. Veoma brz hod, a poprilicna visina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, mada je Fruškać visok jedva malo preko 500 metara, Fruškać je ogroman, ispresecan raznim "kanjonima" i zavisno od rute koju odabereš, moguće je da i naizmenično često ideš "gore-dole", pa da na relativno maloj dužini trase u zbiru imaš baš dosta penjanja :) Drugim rečima, zavisno od rute, možeš da na 20-ak km dužine trase da se "penješ" ukupno samo 200-300, ali i da se na 10-ak km "penješ" i 700-800 metara. Kako odabereš. I možeš baš domaćinski i da "crkneš", sve zavisno i koliko brzo se krećeš.

Možeš pešaka, a možeš i bajsom ( grebenskim putem ) ili MTB-om "po sred šume", mada je činjenica da ima i dosta ruta gde se može samo peške  :) 

Sada su dosta česti za videti i električni bajsevi po šumi. Maltene, gde tebi uz ogroman uspon pešaka dolazi "predinfarktno stanje", onaj sa e-bajsom se popne uz osmeh na licu  :)

Evo par fotki od danas. Baš je bio lep dan.

 

viber_image_2021-05-04_15-20-57.jpg viber_image_2021-05-04_17-15-01.jpg viber_image_2021-05-09_10-24-55.jpg

viber_image_2021-05-09_12-19-28.jpg viber_image_2021-05-09_12-32-52.jpg viber_image_2021-05-09_13-11-47.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotka sa jezerom i kucom je vrhunska...

Jel tonono malo jezerce koje je zapravo privatno. Negde sam citao o njemu. Zvanicno zabranjen pristup bez dozvole vlasnika...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...