Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Ne znam da li slicna tema postoji, mislim da bi ovde mogli da se javljaju ljudi koji se bave biciklizmom manje ili vise rekreativno.

Evo ja vozim bajs poslednjih par godina. Kad god mi vremenske prilike dozvoljavaju i imam slobodnog vremena vozim po široj okolini Palanke. Najčešće relacije su 30-40 km. Promenio sam tri bajsa do sada, trenutno vozim capriolo roadster tour.

Za početak toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna tema. Ja vozim kada ugrabim vremena. Preko nedelje po desetak km po izlasku a preko vikenda i do 50ak km, naravno ne svakog. Rute su preko Fruske Gore, Bukovca, Karlovaca, Kamenice itd... Imam ekipu sa kojom idem na skupove i tako.. Vozio sam kaprijole do prosle godine kada sam pazario Skota scale40 i sada letim kao zmaj :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam bajs i vozim ga kad god mi se ukaze prilika u glavnom rekreativno. Ranije sam znao da vozim po ceo dan sa ortakom ali u poslednje vreme nema se vremena za voznju koliko bih zeleo. Trenutna masina je Polar Avalanche (crna verzija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg lakše i jeftinije je budžiti bajs nego auto.  :laughing: 

 

Zimus sam se zezao sa biciklom. Nabavljao delove iz celog sveta. Bilo mi interesantno kad nisam mogao da vozim. Sada kad vozim ne pada mi na pamet da ga budžim. Sada ću da sređujem auto. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se takodje cele zime zezao sa kupo-prodajom bajsa. Prodao anakondu, a kupio i malo budzio ovu moju drumsku krstaricu:

 

20140402_174440.jpg  20140402_174512.jpg

 

Mislim da su domaci brendovi capriolo i scout sasvim zadovoljavajuci za rekreativni biciklizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg nije ni cudo sto si se polomio, nisu ti ove gume za ovaj teren. Ja retko silazim sa asvalta sa ovakvim gumama. Dok sam vozio anacondu sa kramponkama i sirim gumama, vozio sam i po oranju, sada ne.


Inace ovo su mnogo lepi tereni za MTB. Zbog ovakve prirode covek treba da ima dve bicikle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček da čuješ kako se polomio, sve će ti biti jasno. Hint je da nije zbog guma, a Šarančetu ostavljam da objasni.

 

Šaranče bre, kakve sitne izmene. Izmenjao si pola novog bajka. Mnogo se družiš samnom. :laughing: Samo čekam da kreneš da me juriš da nabavljamo olakšane imbuse i za tebe. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slomio sam se jer sam isao sa sinom na biciklisticku stazu pocetak staze malo veca nizbrdica ja budala izvadio kameru i drzao je u desnoj ruci da snimam dete u levoj ruzi drzao volan, krenuli da se spustamo dete se uplasilo pocelo da koci ja vidim da ga stizem i ga ne bih udario nabadam levom rukom kocnicu naravno prednju, ostalo znas kako sam se proveo, sve u svemu sreca pa nije bio prelom nego jak udarac tako da sam 7 dana nosio longetu na celoj ruci jos imam bolove ali prolazi.

 

Nisu bile problem gume nego je do vozaca. To mi je za nauk za dalje obe ruke na volanu.

Inace ja posle 28" tockova tesko da cu se ikada vratiti na MTB mozda na er29 ali tesko. Bajs je kao stvoren za puteve sa snimka inace gume sam kupovao bas za taj teren da ne mogu da ih izbusim.

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Gume/2178/

 

DSCN0113.jpg

 

DSCN0199.jpg

 

Za divno cudo kad sam pao da je bicikla ostala neogrebana jedino ostecenje je rucica menjaca

 

DSCN0242.jpg

 

Bajs mi je u servisu na zameni rucica kupio sam nove i da stoji tamo dok se skroz ne oporavim.

Inace obozavam da vozim po sumi to me opusta :laughing: nadam se da cu za desetak dana opet poceti da vozim

 

Ček da čuješ kako se polomio, sve će ti biti jasno. Hint je da nije zbog guma, a Šarančetu ostavljam da objasni.

 

Šaranče bre, kakve sitne izmene. Izmenjao si pola novog bajka. Mnogo se družiš samnom. :laughing: Samo čekam da kreneš da me juriš da nabavljamo olakšane imbuse i za tebe. :harhar:

 

xexexe :D tek ce mo jos da menjamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, nisam imao pojma :D

Ovo je neka mnogo dobra guma, razmislicu o njoj kad mi se izlizu ove jeftine fabricke

Da mi se ne bi desio pad kao tebi, nista ne radim desnom rukom, ona je uvek na zadnjoj kocnici, a levom se pije voda, cacka brzinometar, cese ako negde zasvrbi,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u proseku bajsem godsnje predjem izmedju 1500-2000km kad god je suvo na bajsu sam,trenutno vozim capriolo komodo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno ima punoooooo boljih ali mislim da je capriolo skroz korektna bicikla. ja vozim jedan primerak jos od bombardovanja tj 99-te i verujte neunistiv je u pravom smislu te reci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki bajs je neunistiv :laughing: ja imam jedn MTB kupljen polovan 98. platio ga muski ko zna koliko sam presao sa njim jos je citav i fali mu jedan servis da se dovede u pristojno stanje.

I ja sam do skoro mislio da je bajs sednes na njega i vrtis pedale, ali nije tako. Sve zavisi zasta ti bajs sluzi ako je za sitnu rekreaciju i da sluzi kao lolkalno prevozno sredstvo u blizini kuce svaki je dobar, za ozbiljne ture ide i ozbiljan bajs tacnije ozbiljna oprema na bajsu. Ja sam kupio Polar forester spada u nizu klasu bajseva ne zbog rama vec zbog opreme koje ima na sebi, najjeftinije kocnice, prednji-srednji-zadnji pogon-gume-lanac kupljen je zato sto mi se bas bas svidja kao i polozaj sedenja na tom bajsu to je bio presedan da ga kupim, iako je nov novcijat izmenjano je pola delova na njemu sad ga pakujem kako meni odgovara. Postoji velika verovatnoca da na pimer sa low cost bajsom da se odaljis jedno 40-50 km od kuce i da zoves nekoga da dodje kolima po tebe, mozda to nikada ne bude ali.....

Razlika izmedju mog starog bajsa i novog je kao sa zaprege da sam seo u neki dobar auto bukvalno tako, onda mozes misliti koja je razlika izmedju mog i Pajinog bajsa koji je duplo skuplji, sve ima svoju cenu i uzivanje. Ja na primer sam kupio gume sa zastitom protiv busenja i ne nosim sa sobom set za krpljenje gume samo pumpu za ne daj boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bajs je uništiv. Alergičan je na aceton i slične hemikalije. :laughing:

 

Šaranče spakuj za svaki slučaj set za krpljenje i montirače. Svaka guma može da se probuši, samo se neke buše teže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dovoljna je samo pumpa, ne daj Bože da isečeš gumu, ali tu onda retko šta pomaže.

Kakva su vam iskustva sa sedištem, imate li predlog za neko udobno, a ne mnogo skupo. Meni se čini da posle 20 pređenih km ni jedno ne prija zadnjici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo kupi biciklističke gaće sa uloškom pa onda vidi da li ti je sedište odgovarajuće ili ne.

Teško je dati savet za sedište jer nam dupeta nisu ista, ali generalni savet je da su tvrđa sedišta udobnija.

 

Ja lično vozim čisto karbonsko bez ikakvog tapacirunga preko i uz gaće sa uloškom mi je sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su sve gaće sa sunđerastim uloškom i oni vrše posao sasvim dobro. Definitivno ti sedište ne odgovara. Da nije možda žensko? Ne zezam se. Par pua sam seo na ženin bicikl i vrlo brzo sam video zvezde.

 

Za početak bi mogao da izmeriš širinu sedalnih kostiju. Uzmi neki jastuk od memo pene ili ako ga nemaš onda stiropor ili bilo šta slično što menja oblik pod težinom. Sedi na njega i kad ustaneš izmeri rastojanje dve najulegnutije površine.

 

Sedišta se prave različitih širina pa ti taj podatak može biti od pomoći.

 

Kakve si konstitucije? Imam jedno sedište viška. Dosta je usko. Ako misliš da bi moglo da ti odgovara mogu da ti ga pošaljem da probaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...