Jump to content
FAS Goran
Markobgd

Nuova Delta 2.0 mjet 165hp Platinum

Recommended Posts

Ja ne vidim ni brojke od kilometraže... doduše, gledam preko telefona, al' opet...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovaj Viva video upropasti kvalitet snimka načisto u obradi:mellow:

Jbg, ja htedo da vežem dva snimka zajedno....

Uglavnom oko 6l/100km i oko 8l/100km pri brzini oko 140kmh

2L razlike na 100km ili za tih 23km otprilike potroši nekih 0,5l goriva više.

Što znači nekih 1l do 2lgoriva na rezervoar u zavisnoati od učestalosti regeneracija....smešno:)

Realno me zabole koliko al eto da izračunam kad je prilika i da odagnamo sumnje koliko DPF "guta" goriva

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro kazes, mene samo brine procenat zapusenosti i kad auto pocne slabije da vuce a ti toga nesto i ne budes svestan :)... Ja sam primetio u zadnjih 1500km da mi je samo jedanput posteno zadimio i podigao potrosnju u voznji i kad sam ga drzao na leru, trenutna potrosnja je skocila sa 0,5-6 na 1,4... Ali ne uzbudjujem se previse.

Mali off, danas prilikom tocenja goriva vidim nesto sto me bas iznenadilo. Proslo sipanje goriva, kazaljka na tacno pola stalo 27,5l ( pun rezervoar je po specifikaciji 56l) a danas kazaljka vrlo malo preko pola, 1mm ako tako mogu reci, stane 31l . Razlika je sto je prvo tocenje bilo na novo otvorenoj Ina benziskoj a drugo na staroj koju stalno koristim... Pa jel moguce da toliko kradu od pumpe do pumpe jer je nemoguce da na bukvalno istom mestu kazaljke razlika u natocenom gorivu bude skoro 4 litre ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CrackFox neko dosadašnje iskustvo me je naučilo da je to nekih 10%. Čini mi se da uglavnom toliko ukradu na pištolju. Dok sam vozio službene automobile imali smo pumpu na kojoj smo stalno sipali. Upozoravali i direktora i sve da kradu, da stalno stane više goriva nego što može (rezervoar 60l ja dođem na rezervi, stane 64-65l) a znam da nisam došao prazan niti sam dogurao auto do pumpe. 

Jednom sam ušao u raspravu sa ovim što toči. Nešto mi tako seo taj dan. Počeo ja kako stane 65l, piše da je rezervoar 60l, imao sam goriva, upalila se rezerva... Prvo je počeo da mi objašnjava da je aparat baždarenje pa gde stoji ona nalepnica, kako se to kontroliše... A ja sve kao ne verujem, ma muljate svašta i na kraju kad je lik šiznuo poče on o prelivom crevu, ni manje ni više nego 'znaš li da je kod mene na Polu prelivno crevo 12l'. E tad sam počeo skroz da se smejem i pitam ga da li zna da je 12l 6 flaša od kole od 2l. I gde mu na Polo stane ti prelivno crevo, da ga ne mora u krug oko kola... Popizdeo lik, dao mi račun i ja se posle pitam što se mešam kad ne plaćam. Za svoj auto znam gde sipam i vodim računa. Inače na istoj pumpi mi nasuli oko 92l u VW T5. E smejao sam se

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Markobgd said:

Uglavnom oko 6l/100km i oko 8l/100km pri brzini oko 140kmh

 

 

Da li mozemo da kazemo da u proseku 6.5l/100km trosi? Sto je sasvim OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

5.5 bi bilo mnogo bolje, jer 1l / 100km x 10-15000km godisnje....mislite o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

6l je vrhunsks potrosnja za 140kmh, ako hoce da uspara jos pola kile nafte moze da zvalavi I 120 na AP

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se bunite, meni je recimo za poslednjih 18000km sa Midea 1.3 multijet realna prosečna potrošnja 6.5l/100km. Jbg, najviše vozim po Beogradu, a kada izađem na auto put potrošnja mi skoči :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2017 at 6:48 PM, Markobgd said:

Ma ovaj Viva video upropasti kvalitet snimka načisto u obradi:mellow:

Jbg, ja htedo da vežem dva snimka zajedno....

Uglavnom oko 6l/100km i oko 8l/100km pri brzini oko 140kmh

2L razlike na 100km ili za tih 23km otprilike potroši nekih 0,5l goriva više.

Što znači nekih 1l do 2lgoriva na rezervoar u zavisnoati od učestalosti regeneracija....smešno:)

Realno me zabole koliko al eto da izračunam kad je prilika i da odagnamo sumnje koliko DPF "guta" goriva

 

Moja Croma na 110-120 pokazuje 5.3-5.7 a pod regeneracijom 9. Radi je na 530km u duzini od 15km ravno. To ispade 1.5L na 1000km.. 

Pod tim uslovima ne vadim nista a bas sam bio spreman da vodim na operaciju

Pozdrav

Edited by nikola_xpress

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih davno a juče napokon probah ovo sredstvo...vrhunsko je...

img_1495477302866.thumb.jpg.30267d193f5dc21ef5a4e4eb90c3d80c.jpg

img_1495477112804.thumb.jpg.d3aa879fbb13f39b1255d856a203b339.jpgimg_1495477207221.thumb.jpg.b796ffa28fba3f71394eaed9eef6f3bb.jpg

Nema trljanja nikakvog.

Opere "na belo" što bi se reklo:thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@@bane@ moram doći kod Vlade da operem felne :D

 

I ja našao sa Markom da upoređujem sredstva za pranje. On pere na čisto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno kod Vlade mašina od 150bar:D

A jes ti našo sa Stevom da se takmičiš on ima šesnaes setova felni:D

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2017 at 9:23 PM, Dezurni said:

@@bane@ moram doći kod Vlade da operem felne

 

On 5/22/2017 at 9:29 PM, @bane@ said:

Tačno kod Vlade mašina od 150bar

 

Nemoj slučajno kod Vlade da si prao bele felne, pa opraćeš boju sa njih!   :X

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...