Jump to content
FAS Goran
Markobgd

Nuova Delta 2.0 mjet 165hp Platinum

Recommended Posts

Olakšaj život svom ljubimcu .

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) nisi me zaboravio:thumbup:

Hvala!

Bio sam pre dva dana u NS i video se glavnim pomoćnim majstorom Nenadom i drugom nam Borkom.

Opet ću posle praznika pa se gledamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno da nisam moja rec je svetinja:PVazi javi se kad budes u NS i ponesi to ćopavo koferče:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravih jednu malu turu do CG i nazad za praznike.

Bilo se do Podgorice, malo do primorija i na Cetinju da se obiđe dvor kralja NIkole, Njegoševa biljarda i ostale zanimljivosti.

Potrošnja po bordu 5,1L (čep metoda 5,3) što je obzirom da je ovo nejaki 2.0 i da moram da ga držim non stop u obrtajima ne bih li izašao uzbrdo a kamoli nekoga obišao a da se ne parkira fantastična potrošnja:lol:. Ako na to dodamo regeneracije koje izuvaju kako podižu potrošnju ovo je ispalo skoro pa džabe:lol:

IMG_2017-05-05_19-25-51.thumb.JPG.35c07703ec212b46e6ab22e0b0c03898.JPG

Šalu na stranu, na tamo sam upao u zastoj od 1,5h kod Stepojevca zbog nekog udesa a u povratku je silazak sa Čajetine do Užica trajao preko 1h zbog radova na obilaznici oko grada:wallbash:

 

Naravno Zlatar da se prođe bez svraćanja na komplet lepinju i domaće kiselo mleko ne biva:D

IMG_20170429_180334.thumb.jpg.9234bdf261d085cce3a70ee736889100.jpgIMG_20170505_130137.thumb.jpg.4497fa8f8959f8bc0687ac4a3b2a4426.jpgIMG_20170505_132332.thumb.jpg.6675922daa7c37f9473dd18e709fc515.jpg

 

I jedna iz okruženja sa starijom sestrom koja je takođe bila i još uvek je dole:wub:

IMG_20170502_083621.thumb.jpg.93a2d83acb3ade6855111c5b623721aa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je potrošnja, a i auto. Meni Midea 1.3mjet od ljutih 70ks na takvom putu realno troši 5.5-6l, a na auto putu preko 6.5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trosila bi ti ispod 5,brzine do 100 na sat najvise odgovara malim dizelima

super slike i sjajna potrosnja sa pravom italijanskom krstaricom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja auto putem ne idem ispod 140, poterao sam je pre par dana u nekoliko navrata do 161km/h po navigaciji, uglavnom držim tempo oko 150. Po brdima ne mogu da vozim kao jugo 45, a sam znaš kako idea 1.3 multijet ima glup menjač, po brdima šaltam sve na 4000rpm da bi išao, jer ako ga kao seljačina iz druge u treću prešaltam na ispod 3000 neće da ide. Jbg, prethodnih 70000km i kusur sam vozio lakši auto sa duplo više konja, i ne mogu da se naviknem. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

navikni se,130 je sasvim dovoljno za ove muse i idee,preko toga je mucenje,moze da ide,al nije to to,a to sto kazes malo glup menjac,nisu bas brzine uskladjene sa obrtajima,jbg 1200 kila daje danak petformansama,al zato je Delta objasnila sa potrosnjom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Delta je dosta veliki auto, težak, a na otvorenom troši smešno, i voziš se kao gospodin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja je odlična. Ja inače nisam lake noge, naročito po brdima, to je moj teren.

 Obilazim kad god mogu a ne treba mnogo prostora da se sa njom obiđe. 

Naravno posle uspona dođe nizbrdica pa to dosta obara potrošnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unazad nekoliko godina sam imao slicnu potrosnju sa bivsim bravom 1.9 150ks na relaciji Sombor-Dubrovnik preko Bosne. Nisam isao autoputem ali uvek mi je prosecna brzina bila od 55-62 jer put ne dozvoljava vecu. Mislim cudilo me uvek kako jer nisam imao utisak da bas tako sporo idem ali verovatno se brzina drasticno obara kad udjes u selo. Definitivno sam imao utisak da veci deo vremena idem oko 90 ali nema sanse dici prosek veci od 60-ak.  Potrosnja je znala biti i 4,7 pa do 5,1. Naravno  na pumpi 0,2-3 vise.

Interesantno je da astra j gtc sa 2.0 165ks sa 19 felnama postize istu potrosnju, a sad po Dubrovniku i magistrali cak i za 0,3l manje od brava. Prijatno iznenadjenje na gtc-u mi je jos to sto bord ne laze ni malo, kako je na njemu tako je i na pumpi :) a to je 6,7l sa prosecnom brzinom od ako se ne varam 35km/h.

Marko kakva je tebi situacija sa potrosnjom na delti  sa otprilike tom prosecnom brzinom posto imamo iste motore ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CrackFox Proveriću sutra ali mislim da je otprilike baš takva trenutno na uzorku od 3+ kkm. Samo da proverim prosečnu brzinu.

Kako si zadovoljan autom generalno?

Mnogo moćno izgleda:thumbsup:  

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) . Odlicna je hvala Bogu, jako mocan osecaj u voznji pogotovo ovako spustenija i generalno sve je podredjeno vozacu, osecam se ko da je po meni radjena a ja imam 2m i 120kg, velika vrata, stub daleko iza mene tako da ne moram kod pogleda u stranu da se naginjem iza pa ispred. Ne primecujem da je hitrija i jaca od brava, otprilike isto ali je tisa iznutra, bolja je izolacija, udobnija za voznju cak i sa ovim 19 doduse 45 profilom gume. U krivinama jeziva, blago receno ali me i ne cudi jer ima isto vesanje  kao i kod insignije OPC i astre OPC koje je dobilo i neku nagradu. 

 

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefankmn 6.5 je OK, sta je sa ovim ciframa sto spominje Marko? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
.
Bilo se do Podgorice, malo do primorija i na Cetinju da se obiđe dvor kralja NIkole, Njegoševa biljarda i ostale zanimljivosti.
Potrošnja po bordu 5,1L (čep metoda 5,3) što je obzirom da je ovo nejaki 2.0 i da moram da ga držim non stop u obrtajima ne bih li izašao uzbrdo a kamoli nekoga obišao


Vidim sta si uradio :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da je to kao i kod mene. Meni skroz gradska voznja obori prosecnu brzinu na 23-25km/h i potrosnju na oko 9l ako ne i vise a kako sam rekao neki otvoren normalan put dobijem od 60-70km/h i cak ispod 5l potrosnje

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...