Jump to content
FAS Goran
Markobgd

Nuova Delta 2.0 mjet 165hp Platinum

Recommended Posts

Evo da ubacim i ovde rezultate sa današnjih merenja temperature na izduvima iz Delte...

Temperatura unutar vozila je gotovo 44°C

IMG_20160712_175247.jpg

Temperatura spoljašnjeg vazduha 36,5°C i kako je setovana klima....

IMG_20160712_180534.jpg

I naposletku ono najbitnije a to je temperatura vazduha na izduvu koja u mom slučaju iznosi 4°C

IMG_20160712_180548.jpg

 

Takođe danas odoh do Beogume da uradim proveru i eventualnu reglažu trapa ili pak da ako se pri proveri ustanovi neki nedostatak na istom da prvo rešim sve kod plavog mosta sa Tejovićevim delovima. 

Na moju radost nema nikakvih nedostataka na trapu ni posle 150kkm odnosno 50kkm u mom posedu. Kvalitetno odrađen trap nema šta!:thumbup:

E sad, nažalost nije mogla da se uradi provera centriranosti na mašini u Beogumi jer uređaj koji kače na točkove nije mogao da se montira na moje felne.:( 

Kako predmetni ima oslonac u tri tačke a na felnama oni elementi imaju veću debljinu od same felne dešava se da uvek dva kraka ležu na njih a jedan krak na rub felne pa je nemoguće okačiti isti u osu.

Čovek koji radi reglažu je izvršio proveru centriranosti prednjih točkova nekom štelujućom polugom i reče mi da nema potrebe da išta radim i da ne moram da idem nigde na reglažu, ali se ja neću smiriti dok ne proverim ipak. Zakazao sam već za sutra kod drugog trapadžije.

 

Inače je viljuška za Deltu kod Tejovića 2800din sa god dana garancije.:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pajser.:lol:

Neka poluga sa "S" završecima kojoj se menja dužina. 

Verovatno je proveravao raspon između točkova u prednjoj i zadnjoj zoni...bem li ga. Verovatno otvorenost odnosno zatvorenost prednjih točkova. Svakako nemam poverenja u tu metodu pa ću sutra proveriti na drugom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miću su dugo vremena zvali pajser. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pajser nego "sestar" za reglazu... Ako volan stoji pravo onda nema nikakvih problema, sestarom se proverava usmerenost tockova, ako je ona odgovarajuca a volan stoji ravno, dalje nema sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Markobgd said:

Kvalitetno odrađen trap nema šta!:thumbup:

 

1 hour ago, Markobgd said:

Inače je viljuška za Deltu kod Tejovića 2800din sa god dana garancije.:thumbup:

 

Kazem ja, Bravo, ovaj Stilo je keva za odrzavanje zadnjih par godina :P .

Mogao si da produzis do Adama u Tosinom Bunaru ili Prilazu u Zemunu. Skoro sam radio reglazu, 1400 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ne znam, nesam vozio:lol::P

Ne stižem zbog posla da odem do Adama. Hteo sam prvenstveno do njih da idem ali nije mi usput i rade samo do 17h ja mislim a to mi ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, totti said:

Štelujuća poluga, iliti narodski pajser emoji3.png

 

10 hours ago, Markobgd said:

Nije pajser.:lol:

Neka poluga sa "S" završecima kojoj se menja dužina. 

 

 

Znaci S-pajser.:D

Dobro de Mare,sto si sitnicav,znas da je deka malo S-enilan a i pod neprestanim je uticajem gama,beta,eta,trt mrt zraka.

Ima i onih sto bi da kupuju kola po vrucini sve im....:rofl::rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Markobgd said:

i rade samo do 17h ja mislim a to mi ne odgovara.

Radnim danima do 20h, iz prve ruke, bar ovi u Prilazu.

Oni u Tosinom su jos veci i na udarnijem mestu, sigurno da imaju isto radno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam ja pobrkao sa nekim drugim. Sad sam ih zvao, primaju vozila do 19h.

 

Možda onda skoknem i do njih mada sam zakazao u Vodovodaskoj za 17h danas. Videću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao do trapadžije i opet potvrda da nigde lufta nema i nakon kačenja aparature ustanovljeno da nema nikakve potrebe za štelovanjem ičega.

 

Ni 50kkm sa 17' (leto-zima) na našim putevima nisu ostavili traga na trapu:thumbup:

Teramo dalje!B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu oni tebi to dobro videli...nego kaci druge felne i pravac beoguma

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...