Jump to content
FAS Goran
Markobgd

Nuova Delta 2.0 mjet 165hp Platinum

Recommended Posts

Za radio su 2 mm u precniku, a za navi 3 mm, na oko deluje da je i kod tebe tako?

Ako budes sam gledao, mozes i da slikas zadnji kraj da vidimo

Napravio žice za vađenje (rekao bih kulturno) debljine 2,5mm i pasuju savršeno. Lagano sam izvadio radio napolje i evo slikao ako možeš odavde išta da vidiš a ti pogledaj

IMG_20151031_004004.jpg IMG_20151031_003809.jpg IMG_20151031_003522.jpg IMG_20151031_003535.jpg IMG_20151031_003544.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj dzek bež boje, mislim da je od GPS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni dzek je fm antena, a ovaj bež jeste GPS sa FAKRA konektorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace nije kod Koye ona cifra koju je Ivan napisao

E, jbg sad... Ja sam lepo preneo sta su meni rekli, nisam ni gluv ni lud. Zvao sam da pitam za drugara, dekodiranje ConnectNav za Cromu je bilo 6 Vajferta. Moguce da rebnu kako ko naleti, a mozda je bila druga cifra jer ih znam od ranije.
Stvarno ne vidim da sam negde napisao da si lud i gluv, nemoj mesati moje reci sa tim kako se ti osecas, isto tako je i Sava zvao i dobio taj odgovor, naglasio sam i ko je zvao da bi Marko mogao da proveri tacnu cifru u dinar. A izgleda da sisaju kako stignu, pa ako spomenes flcs onda spustaju na realnu cifru, ovo je samo moja pretpostavka. A ako je ovo bila cifra za tebe posto si im stara musterija, zasto onda tu istu cifru iznosis kao redovnu, ovo je ozbiljan forum da bi pisali tako, tipa "ja cuo", "za mene".....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nam treba neki kolega benzinac. Očas posla to bude gotovo na vrućem motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio, video ali nismo probali jer se priključci razlikuju potpuno. Na ovoj sa ekranom ide neki zajednički veliki džek koji ima onaj preklopnik kad se prikopča i ima mali milion pinova dok kod mene nije tako.

Iskreno i da može da se poveže pitanje je da li bih uopšte i kupio uređaj jer je dobrano izguljen (verovatno od tumbanja po njegovoj garaži jer nije čak ni u kesu ubačen) a ja kakav sam perfekcionista to ne bih mogao da gledam

Eto, saga o navigaciji je trajno završena jer ja nit imam vremena, volje a bogami ni znanja da to nešto budžim/prepravljam. "Žice" za vađenje sam rad da poklonim ako nekome trebaju (ne za ražnjić) jer se ja neću petljati sa tim verovatno a i ako nekad zatreba napraviće se ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 A izgleda da sisaju kako stignu, pa ako spomenes flcs onda spustaju na realnu cifru, ovo je samo moja pretpostavka. A ako je ovo bila cifra za tebe posto si im stara musterija, zasto onda tu istu cifru iznosis kao redovnu, ovo je ozbiljan forum da bi pisali tako, tipa "ja cuo", "za mene".....

Posto prvi insistiram na tome da se na forumu ne pise rekla-kazala, nisam nigde napisao "ja cuo" i sl... Lepo sam okrenuo broj telefona i pitao za drugara koji je uzeo navi za Cromu, jer smo zapeli sa Code, sve ostalo je radilo offline. Ljudi mi rekli cenu koju sam ovde Marku ispisao cisto da okvirno zna red velicine i naglasio da je za Cromu. A samo sam pomenuo da ih znam od ranije, a ne u smislu "cena za mene", kao da sam ja neki faktor.... Isto bi bilo kao da ste napisali da su Savi rekli 9600 din, a ja da kazem nije ta cifra koju ste naveli. U svakom slucaju je najbolje pitati, ja ne znam od cega cena zavisi.

 

Ako budes sam gledao, mozes i da slikas zadnji kraj da vidimo

Napravio žice za vađenje (rekao bih kulturno) debljine 2,5mm i pasuju savršeno. Lagano sam izvadio radio napolje i evo slikao ako možeš odavde išta da vidiš a ti pogledaj

 IMG_20151031_003535.jpg IMG_20151031_003544.jpg

Mare, ovo je bas klasicna (standardna) ISO konfiguracija. U prvom konektoru na prvoj slici ti je napon/masa, komunikacija sa Body Comp (CAN A i CAN B linije), ne vidim dobro od kablova ispod, cini mi se i aktivator za voofer.

Drugi konektor sa 8 linija ti je za zvucnike.

I poslednji je Mini ISO, koliko vidim da imas amplifier/voofer? Na plavi deo u Mini ISO bi ti recimo isao sarzer/MicroLink...

Ostala dva konektora su koaksijalni kabl radio antene i GPS antena, kao sto ljudi vec rekose.

 

Tako da ne vidim sta bi bio problem da se ovo poveze na navi? I ako ona ima neki specifican konektor, verujem da nije problem da se to sve preveze jer je standardizovano, pinovi se lako vade iglom iz lezista... Trebao si da slikas zadnji kraj navigacije koju si gledao pa da uporedimo.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I poslednji je Mini ISO, koliko vidim da imas amplifier/voofer?

Imam, u sklopu sa Bose ozvučenjem.

Trebao si da slikas zadnji kraj navigacije koju si gledao pa da uporedimo.

Nije mi palo na pamet ako mi veruješ, razočarao sam se prvo što nije Plug&play pa onda kad sam video koliko je oguljena...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Funkcioniše bez ikakvih problema, greške nema ako na to misliš.

Elem, definitivno je rešen "problem" sa brzinom gašenja lampice od ulja. Kako je došlo hladnije vreme lampica se gasi nepun sekund posle startovanja motora. Što je hladnije interval je sve kraći, čekam minus...

Znam, znam...rećiće neko vidi ga opterećenog ali baš naprotiv sad sam rasterećen jer je rešeno kako valja a spominjem čisto da javim da je bilo efekta sa zamenom gumice očigledno.

 

Drago mi je da sam ti koliko toliko pomogao oko problema sa gasenjem lampice ulja... i kod mene je tako, sto je hladnije vreme brze se gasi lampica, bukvalno trenutno....

 

A sto se tice navigacije ovo sto planiras da ugradjujes, nemam vremena da citam svih nekoliko strana pisanja, ali ti mogu reci ono sto ja znam... 

 

ja u bravu imam isti taj uredjaj navigacioni INSTANT NAV  kako se zove... Smatram da ti je malte ne bezpotrebno ugradjivanje istog, prvo zato sto je uredjaj pomalo zastareo, iz 2010 god... slab je procesor i graficki cip, sigurno i ram memorija... uredjaj se veoma lako po malo ukoci u radu.. radi onako kao pentium 1 racunar, posteno receno...

 

sledece nije touch screen, smartam da za novac koji se da za ovaj polovan uredjaj moze da se nadje neki touch screen aftermarket uredjaj...

 

sledece uredjaj nema svoj neki operativni sistem, ima obican meni, kao nokia telefon...

 

sledece uredjaj nema mogucnost pustanja multimedie, to jest samo muziku mozes da reprodukujes, nema nikakvog playera za videoooo (veliki minusssssss!!!)

 

sledece a mozda i najbitnije, Ne postoje krekovane mape!!!!! do mapa za 2015 god nemas Srbiju odradjenu! Moras da kupis original SD karticu sa Navteq mapa, a ona i nije bas primamljive cene, cena je 180 eur i to da je kupis preko navteq sajta... znaci oprosti se od azuriranja mapa i toga slicno ako nisi spreman da dajes 180 eur godisnje.... ja sam preguglao ceo internet i bezbroj navrata do sad, i nisam uspeo da nadjem informaciju da je neko krekovao mape... 50 ljudi koji se bave auto navigacijama sam priupitao i od svih sam dobio odgovor > nazalsot za vas uredjaj ne postoje krekovane mape!!!

 

tako da mislim da ti nije nikako pametno da kupujes ovaj uredjaj... pogotovo ako u sebi nema originalnu SD karticu sa navteq mapama, ja imam nju ali iz 2010 god, kada je u kupljen auto, i to radi, nazalost za srbiju ima samo glavnih puteva tipa E75... kad izadjem van Srbije u madjarsku navigacija radi u svakom selu malte ne.... Mada i to je diskutabilno jer su moje mape zastarele, oni putevi koji su isti kao 2010 god rade extra, ali novo izgradjene deonice.... zato kod sebe imam 3 navigacije stalno ( garmin nuvi 3790 t najaci model iz 2012 god, blueberry od 7 inca, i IGO na telefonu + auto karte i auto atlas zemalja u koje ide :D:p:D

 

kada sam kupovao auto posteno receno nalozio sam se na navigacioni uredjaj, ali sam ubrzo shvatio da je on samo sminka, to jest da nista specijalno ne dobijam njime... 

 

najveca prednsot uredjaja je sto pokazuje traffic information, ali naravno samo u visoko razvijenim zemljama evrope kao sto su nemacka i francuska...gde pokazuje stanje na putevima, da li ima zastoja, sudara, guzvi, sneznih oluja, nanosa, i bilo cega, e to je jedino dobro, ali retke su situacije (makar meni) za koriscenje toga, jer mozda 2-3 godisnje izadjem van zemlje...neko ko putuje vani stalno verujem da mu znaci...

 

Nemoj me pogresno shvatiti Mare, ali to ti je moj savet, da ne bacis 200, 300, 400 ili ne znam ti koliko evra bukvalno ni za sta... plus da se cimas oko montaze, povezivanja sve, i svih pratecih mogucih problema i drndanja... Ti sam proceni, necu da ti hejtujem zamisao, ali moj stav je takav a mislim i da je objektivan... Volkswagenov columbus navigacioni uredjaj je spejs satl za ovo fijatovo sokocalo, za njega bi dao pare, ali za instant nav nikako...

Da nisu ta blanko mesta u plafonjeri za volumetrijske senzore alarma (onda pretpostavljam da nemas fabricki alarm)?

Ako nesto zapne da se pogleda na originalu, mozemo da zamolimo i mog drugara Tosonija, on ima identicnu navigaciju u Bravu.

 

Mozete da gledate koliko ocete ali posle da vodite na  :cheers:  i to mnogo  :cheers:   :harhar:  :harhar:  :harhar:

 

sad videh da sam ponovio jedan deo koji i ti znas mare, oko mapa, ali sve jedno, napisao sam svoje misljenje i cinjenice koje znam.. 

Edited by tosonije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Tosonije na hint-u za rešavanje problema lampice još jednom!

I hvala za iskreno mišljenje u vezi navigacije. Estetski momenat je sigurno preovlađivao kao razlog potrage za uređajem. Naravno da ima i po koja dobra stvar njega samog pored izgleda ali kako ti kažeš prilično šturo i zastarelo rešenje.

Navigaciju imam tako da mi sa te strane nije ni potrebna ova fabrička.

Generalno se i nisam nešto previše zagrejao za ovo, čak šta više nisam je ni tražio po oglasima već je slučajno naletela a lepo uslikana pa sam se angažovao u nadi da to sve ide plug&play a cena mi se učini povoljnom 150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu Mare, napisao sam svoje licno misljenje u vezi te cele price, jer ja kad sam kupovao kola, bio sam neopisivo srecan zbog navigacije, e posle kad sam video da je to u stvari sarena laza onda je kasno... To je generalno zamerka celokupne FIAT/lancia/alfa grupacije po meni, jer su automobili i sve po malo nedoradjeni odnosno ne zavrseni do kraja... mogli su od ovog uredjaja napraviti pravi show, da ima TV da se mogu pusti DVD fimovi, da ima WIFI i neki operativni sistem, verujem da ih ne bi kostalo nista da se uprogramira to sve, eventualno par dolara za malo jacu softvwersku konfiguraciju... A ne ovako sto su nparavili uredjaj sa menijem kao u digitronu odnosno tetrisu... a pritom je 2010 god koliko sam mogao da pronadjem po netu bila doplata od preko 1000 evropskih za ovaj navigacioni uredjaj.. strasno ! 

 

150 e nije mnogo para, ne znam koliko bi te kostala montaza i mozda eventualni dodatni delovi neki i to... mozda uredjaj nije potpuno ispravan, moj uredjaj po nekad oce da zabaguje (kao i svaki elektronski uredjaj) po nekad trzne muzika i desilo mi se par puta da se resetuje uredjaj, izbaci beli ekran i resetuje se... to mi se desilo par puta ali eto da napomenem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Estetski momenat je sigurno preovlađivao kao razlog potrage za uređajem.

 

Što bih ja rekao: "Džabe sve kad sija u mraku kao luda" :D

 

Šalu na stranu ja sam navigaciju uzeo samo zbog izgleda. Baš mi upotpunjuje rupu u enterijeru Stila.

 

Inače, benefit je mislim i reprodukcija muzike pošto bi navigacija trebala da ima dosta ozbiljnije pojačalo. Zbog muzike ja i ne bih stavio aftermarket navigaciju, gre'ota je na Bose zvučnike staviti neki Kineski radio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...