Jump to content
FAS Goran
jolly

Lancia Lybra - CODE signalizacija

Recommended Posts

Krenuo sam svojom plavušom na posao, stao da kupim doručak, kad ono šok... Neće da upali motor, a ne gasi se žuta lampica od ključa. Vergla do besvesti. Nisam još odvezao kod majstora, možda može da se reši nekom ručnom metodom, hehe. Da li je neko imao ovakav problem. Osigurači SVI provereni i dobri, releji dobri, ništa nije zujalo, škripalo niti na bilo koji drugi način najavljivalo kvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da baterija u ključu ima veze sa paljenjem, već ona služi za centralnu bravu. Neko će me već ispraviti ako grešim.

 

Jesi probao sa rezervnim ključem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prepoznaje ti kod ključa. Ako imaš drugi ključ, probaj sa njim. Ako i sa njim ne bude hteo da upali, ili ti je crkla antena, ili imobilajzer ili kompjuter.
Ako imaš kod karticu, možeš mehanički da mu uneseš kod i da ga upališ, ali to ti samo služi da ga odvezeš do majstora. Probaj prvo sa drugim ključem pa javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odšlepao ga do majstora, proverili sve osigurače, releje... gde god je pipnuo probnim instrumentima, sve je ok. Akumulator ok. Imam dva ključa, jedan sa daljinskim zaključavanjem, jedan pravljen, kodiran, bez daljinskog. Ne pali ni jedan. Posle dva dana u radionici, padne mi na pamet da kažem majstoru da NISAM skidao kleme sa akumulatora. Posle sat i po on me zove i kaže da je auto popravljen. ??? LOL Bio je na dijagnostici - nema greške - resetovali sve - ali mislim da je glavno bilo skidanje kleme sa akumulatora. Sad pali normalno, kao i pre. Jel moguće da je skidanje kleme popravilo kvar? Pad napona je moguć uzrok... Eto, misterija rešena... Nije me ovo puno koštalo, šlepanje, dijagnostika i treći grejač je izašlo 2000...

Hvala svima na ušešću u diskusiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da recimo zbog pada napona moze da te zeza ABS ili AirBag, za Code i nisam ali eto svakog dana naucis nesto novo :-)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je problem sa lošim kontaktima na Bravi i padom napona pravio probleme izmedju ostalog i sa kodom ključa,dakle apsolutno tačno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prepoznaje ti kod ključa. Ako imaš drugi ključ, probaj sa njim. Ako i sa njim ne bude hteo da upali, ili ti je crkla antena, ili imobilajzer ili kompjuter.

Ako imaš kod karticu, možeš mehanički da mu uneseš kod i da ga upališ, ali to ti samo služi da ga odvezeš do majstora. Probaj prvo sa drugim ključem pa javi

 

Probao i drugim ključem i ne ide... majstor je preko dijagnostike skinuo kvar - on kaže da i nije bilo neke greške u dujagnostici za resetovanje. Što je najgore, posle nekoliko dana nije hteo da upali u dvorištu. Tad sam sačekao da dođu i da ga odšlepaju. Raskačivanje akumulatora više ne pali, hehe.... Sad i ja čekam... Vikend bez auta... :help:

Meni je problem sa lošim kontaktima na Bravi i padom napona pravio probleme izmedju ostalog i sa kodom ključa,dakle apsolutno tačno

 

Kad hoće taj pad napona? Kad je loš akumulator ili nešto drugo... Ja nemam pojma od kad je u mom autu. Kod mene radi već godinu i po, a koliko je ranije ugrađen i stajao na placu Boga pitaj. Jedino što sam probao je da uključim više potrošača na kontaktu, sve sija ko u Parizu, hehe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vergla ili ne. Vrti li alnaser? ili nista. Sta se desava kada okrenes kljuc da pali ? Lampice rade, svetle skilje ili nista ??? 

Daj malo vise info. Ovako nista ne znam?

 

A svasta moze da bude !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verglao bi sat vremena samo da ga pustim... Okrenem ključ, ugasi grejač, airbag, sve što treba da ugasi osim code ključ... Lampice rade, svetla rade, grejač stakla, svi migavci, muzika, sija ko Pariz kad ga držim na kontaktu i to probam.... Ceo vikend je kod majstora, evo i danas me ne zove.... Ja ne smem njega da zovem, da mu ne dosađujem... (imam poverenja u njega, znamo se od srednje škole...) :unworthy:  Mislim da je prvi put kvar "popravljen" kad su skinuli klemu sa akumulatora... Međutim, ovo je ozbiljan auto da bi se tako rešavali problemi... Neka ga neka radi, neka se konsultuje sa nekim iskusnijim električarima i elektroničarima, ne volim da dišem za vrat majstorima dok mi ne zagusti... On je spreman da mi da i njegov auto da koristim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije ostecen citac koda kljuca? Imao sam slican problem. Ostetio sam ga vracajuci donju oblogu volana. Pa ako si radio nesto slicno neka majstor pogleda citac. Moj je bio minimalno ostecen (napukao) ali dovoljno da vise nikad ne upali sa tim citacem koda,a verglao je normalno.

Ili da raskaci dzek citaca pa da pogleda kontakte. 

Edited by SinisaM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa mi ne javlja da li je nešto otkrio da je neispravno... Volan nisam ja nista dirao, a oblogu su skidali kad su gledali neke osigurače i releje zbog prvog puta.

Nisam ni znao gde sve ima osigurača, hehe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda da kolega podeli sa svima epilog price.

 

Dakle sta bi na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Završila se avantura sa CODE greškom... Zamenuta je antena, stavljena je polovna i sad je sve OK. U slučaju ne daj Bože, sleduje mi skidanje kompjutera i brisanje koda od ključa... Tako kaže stručno lice u servisu... Nadam se da neće doći do toga... Eto, avantura, kao što rekoh završena, troškovi oko popravke nisu bili veliki ( :guitar:  :ice:  )... Hvala svima na angažovanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

 U slučaju ne daj Bože, sleduje mi skidanje kompjutera i brisanje koda od ključa.

 

Znaci li to da je antena=citac koda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda to izgleda kao plasticni prsten crne boje, pozicija pri vrhu kontakt bravice. Dakle najblize moguce drsci kljuca, gde se inace nalazi chip ciji kod se ocitava.

 

 

Kompjuter se ne skida. samo se softverski ugasi kod, isto ono sto se radi kada se krade vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kolega jolly moze da bude miran. Ja sam isto to menjao i nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E SinisaM, ti me bar malo uteši, hahaha.... GajA odma ode na krađu vozila... pupupu, daleko bilo :police: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam sijalicu ispod pepeljare. Posle nece da upali, nista ne radi, trazi CODE i nesto kucka. Nemam CODE karticu. Sta da radim?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalio auto, akumulator, ali traži CODE za radio,navig,trip ...Nemam CODE karticu, ko to može da dekodira i osposobi, molim za pomoć !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, skidao sam donju plastiku ispod volana, prilikom skidanja ostetio sam plasticni prsten ,imobilajzer oko bravice, upalio mi je code lampicu i nece da upali. zanima me dal moram ceo kompijuter da menjam ili mogu da stavim drugi imobilajzer i da ga dekodiram?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dragan maric

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Posebno ove napisane postove:

 

On 4/7/2014 at 10:54 PM, SinisaM said:

Da ti nije ostecen citac koda kljuca? Imao sam slican problem. Ostetio sam ga vracajuci donju oblogu volana. Pa ako si radio nesto slicno neka majstor pogleda citac. Moj je bio minimalno ostecen (napukao) ali dovoljno da vise nikad ne upali sa tim citacem koda,a verglao je normalno.

 

On 4/14/2014 at 4:00 PM, jolly said:

Zamenuta je antena, stavljena je polovna i sad je sve OK. U slučaju ne daj Bože, sleduje mi skidanje kompjutera i brisanje koda od ključa... Tako kaže stručno lice u servisu... Nadam se da neće doći do toga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...