Jump to content
FAS Goran
bravodenisu

Fiat Stilo sa Opelovim 1.6 16v - troši ulje

Recommended Posts

- Evo ponovo da se oglasim :welcome: .  Auto do sada je prosao od popravke oko 2000km. i sve potpuno lepo ide kao i posle popravke. Na 1000km sam izbacio ulje i sipao drugo ulje i filter ulja naravno. Ulje sada sam sipao ne vise 10/40(polusintetiku) nego punu sintetiku 5/40 (Liqui Moly)nadam se da nisam pogresio!
Ni posle hiljadu kilometara sa prvim uljem ni sada eto posle jos 1000 km. sa novim uljem nije potrosio skoro ni kap. :clover:

 

- Ovih dana turisticki smo bili malo u Rumuniju nekoliko dana po Transilvaniji po visokim nadmorskim visinama posle u Temisvar-u i jos po nekim gradovima Rumunije i mogu reci da auto je extra i jako lepo vuce i veoma-veoma tih i miran motor a cini mi se da je potrosnja manja nego pre. Posle menjanje ulja sada zadnjih oko 1000km predenih prosecna potrosnja je 6.7 litara. Nadam se da ce tako i ostati jos duuugo.

 

- Mozda neko ima istih problema sa potrosnjom ulja ovim ili slicnim motorom kao sto sam ja imao pa da ima tek u vidu sta i kako raditi ili sta je bolje uraditi!
Hvala jos jednom svim clanovima ovog jako korisnog foruma... :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako za bilo koji 16v benzinac nije čudno da troškari ulje, litra na 400 km je previše.

Ako definitivno utvrdiš da je to ta potrošnja, kreni od gumica.

Malo sam zakasnio ali po prospektu i zvaničnom uputstvu normalna potrošnja ulja je do 400gr na 1000 km !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al pazi! Kod mene je bila potrosnja 2.5litara na 1000km. sto nije normalna potrosnja nego abnormalna...

 Sada eto posle 7 meseci voznje ja sam dodao ulje samo "pola case jogurta" to je koliko! 100gr cini mi se. :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima evo i mene sa problemom,pisao sam ranije da moj motor trosi ulje nekad manje nekad vise ,na kraju nakon izvrsenih povrsnih provera ,ispalo kao kod kolege denisa da motor crkava ,kvar je na 3 cilindru koji je pronadjen jer se isprva mislilo da se radi o bobini koja ne radi i stvara probleme i nakon provere ustanovljeno da ista ne radi uopste ,preporuka majstora da se motor otvori i vidi sta dalje ..:wallbash:majstor inace kaze tj savetuje ako se bude otvarao motor da se radi sve kako treba ,ili da se nadje drugi motor pa ubacivanje a to je opet sto bi rekli macka u dzaku ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj malo više podataka šta je ustanovljeno kao problem i na koji način.
Ne sumnjam u stručnost majstora već kao uput nekome ko se bude našao u sličnom problemu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako je sve pocelo ,pre izvesnog vremena primetio sqam da auto pocinje da trosi ulje ,jedno vreme je islo drasticno ,da je trosio na 1000 km vise od pola litre pa i do cele litre ,da bi na kraju poceo lose da vuce i da trokira ,posle provere kod majstora ustanovljeno da 3 bobina ne radi ali daljom detaljnijom proverom se ustanovilo da jer konkretno kvar na 3 cilindru koji ne daje znake zivota,provereno ,merenjem kompresije ,koja je na ostalim cilindrima odlicna ide do 13 a na 3 cilindru jedva 3,do 4,pre toga e radilo iymestanje bobina drgih da se vidi da li ta na 3 moda ipak radi ali nije radila menjana svecica koja je bili veoma zaprljana i masna ,da napomenem da je auto isao extra vuko odlicno nigde nije dimio ,ne dimi cak ni sada osim pri prvom paljenju i nakon jakog davanja gasa ..sada najverovatnije ce ici na generalnu ,ako neko zna cene nekih delova koliko to odprilike kosta i gde nabaviit delove ,ili preporke sta dalje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se kladim da je sve ispisano na prethodne dve strane...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazalost vrlo je moguce ,povrsna provera je rekla svoje sad sledi otvaranje pa ce se znati kako je zaista stanje ali po svemu do sada sudeci bice da ce da padne generalka ,bar cu znati onda na cemu sam ..dal zna neko cenu delova ,jel ima neki sajt mozda dobar ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta bobuna na trećem ako nije radila,ona je i napravila problem sa 3 cilindrom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da moguce je ,jedno vreme je lose radio motor ,kao da je prekidala bobina ,verovatno je bila pred crkavanjem ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima evo i mene napokon da se oglasim ,kao sto sam ranije pisao javio mi se taj problem sa motorom ,do sada nisam nista radio oko toga ide kako ide ,nema nekih vecih problema pali vuce dosta slabije jer ne radi taj famozni cilindar ,posle dosta kalkulacija resih da radim generalnu koja ide za nekoliko dana ,e sada posto sam iscitao mnogo toga ovde ,naisao sam na temu gde je odprilike identican problem bio sa motorom ,istopljen klip ,nije radio jedan cilindar ,na kraju uzrok je bio ecu ,tj od njega je sve krenulo,kao i kod mene ista simptomatika ,tako da postoji velika sumnja da je i kod mene tako a posto planiram generalnu punu ne bih da posle opet ima  probleme ,interesuje me kako moze da se proveri tacno da li je ecu ok ,da li moze dijagnostika da pokaze ili pravo kod elektricara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...