Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
francuz69

Ima li na forumu dvotočkaša?

Recommended Posts

Uhhh, Isle of Men. Verovatno najludja trka dvotockasa danasnjice. E to su ludaci...

Nego, kad smo vec u temi o dvotockasima, ima li ih na forumu? Cross, Enduro, Supermoto, Scooter, Maxiscoot? Neko nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj posto ste stidljivi ja cu da pocnem. Ranije sam vozio nekog kineza 125cc 4t, a od 2012 sam poceo svoj scoot projekat. Radi se o Piaggio Typhoon 125 2t. Zasto Typhoon? Zato sto ne idem motorom van grada i prvenstveno mi je trebalo nesto maleno za gradsku voznju, a u Typhoona sam se zaljubio jos pre mnoogo godina u Grckoj kada sam ga jedno leto iznajmio. Zasto 125cc? Zato sto imam 105kg pa mi treba nesto sto moze da me cupa iz neprijatnih situacija. Zasto 2t? Zato sto je daleko bolji za tuning, a 2t tuning mi se zavukao pod kozu. Elem, da skratim pricu, na njemu je sada sve promenjeno, vise to nije taj motor. Izgleda isto ali je pod dupetom zver. Stvari koje su spakovane su: 172cc Malossi alu kit, Top Racing radilica, Malossi Multivar varijator, serijsko kvacilo je prepakovano crvenim Malossi oprugicama i belom kontraoprugom, auspuh je od Gilere Runner FXR 180 bez katalizatora, gume ContiTwist i jos mnogo toga. Ovih dana je pristigao nov diferencijal i DellOrto 25mm karb koji ide umesto Mikuni 20-ice. Stigao je i Malossi kevlar kais.

Sada trenutno (bez DeloOrta, kevlara i novog diferencijala) sprinta do 100-ke za 8 sekundi a maksimalna mu je 130. U planu je jos da ide i PM 59 rezonantan auspuh sa kojim ce dobiti jos malo na krajnjoj, mada nema potrebe za tim, vec cisto ide da bi setup bio 100% kompletan. Evo i par slicica:

photo2.jpg photo.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uu al je mala ljuta guja. :D Verovatno su se mnogi prevarili kada vide taj skutercic, misle kao ne ide....al' kad potegneeeee.
Kakva je potrosnja sa tim setup-om? (znam da je pitanje glupo, ko turpija skuter potrosnja mu i nije neki bitan faktor, ipak je to merak), al' cisto me zanima jer vidim da je ozbiljno pakovan. Svaka cast. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi verovao kako vilice ispadaju na semaforima. Do 80-100 kmh kidam i mnogo ozbiljnije skutere i motore. Jos sam ga ja i ofarbao da izgleda lepo, a ortaci mi kazu da ga izdrljam celog da izgleda kao krsh pa da zavitlavam ljude po gradu :)

Sto se potrosnje tice, sad trenutno je na 5.5 - 6l. Videcemo kako ce ici sa Dell 25, ali po iskustvima drugih ne bi trebalo da se popne potrosnja nesto drasticno. Mozda po litre, litar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, bice potrosnja kao neki puntic. :lol:
Ja djiram rasnog kineza. Keeway matrix 2005g. Vozim ga od 2007. i slatko se vozimo (jeftino). Posto serijski ide kao prebijena macka, morao sam da ga kitujem na 80ccm, sporCki auspuh, rolnice od 3.8 ili 3.9g ne secam se, zute opruge kvacila, siri kais i odmah druga prica. Navuce nekih 80ak km/h i za po lokalu dosta. Potrosi sve sto mu sipam, al nekih 3- 3.5 -4l, zavisi od mog raspolozenja. :turned:
Zanosio sam se da mu radim i ozbiljnije stvari dalje, ali prosla me je zelja malo, tako da sam stao na ovom. Za nesto vise treba vise para, i onda malo gubi svrhu svakodnevne jeftine voznje po lokalu. Sto se tice styling-a, nista specijalno nije radjeno sem sto sam mu skinuo zadnji blatobran, on je visak, ostalo je sve fabrika. :smoke:
DSC00027.jpg DSC00028.jpg DSC00033.jpg DSC00067.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorista kada izgustira sve na 2 točka onda krstari choperom ili cruserom.

Motori su mi bili strast a već dugo sam se skrasio na Kineskom choperu. Koliko su me nekad uzbuđivale kazaljke brzinomera blizu brojke 300 toliko me danas zadovoljava krstarenje brzinom od 50Kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam oduvek bio veliki ljubitelj dvotockasa, ali nikada nisam posedovao ono sto bih zeleo iz raznoraznih razloga, a najpre finansijskih, kao i lenjosti da polazem za A.

Imao sam neke mopede i skutere i to je to. Poslednje sam imao peugeot speedfight pre 7 godina i prodao sam ga sa namerom da kupim pravi motor, ali iskrslo nesto, pa sam morao da kupim auto i od tada od dvotockasa koristim samo bicikl. Taj speedfight je bio blago tuniran (skinuti svi limitatori, menjan karburator, filter, rolnice, auspuh i jos ponesto) i mogao je mojih 90kg da potera oko 80+ km/h.

 

Svakako nisam odustao i planiram da kupim neki enduro oko 650cm3, posto mi oni najvise odgovaraju za moju visinu i potrebe. A kada se jednog dana preselim u neku ozbiljniju zemlju, sa boljim putevima, bice neki Harley ili Intruder ili vec nesto slicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nisam presao na nesto jace iz razloga sto me takodje mrzelo da polazem za A. Ali kad sam video kako ide 125ccm, postacu vredniji. :D Cak sam i nasao auto skolu Vir, za A2 izadje 13000 sve. A jos jedna dobra stvar je sto se polaze na skuteru od 250 kubika, tako da je lakse za onog ko nije vozio sa brzinama, pa kad polozi, posle polako da vezba na miru....naravni ako ima na cemu. ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OOOO

Pa ja ovo nisam ni video!!!

Evo da se malo pohvalim.

Vec dugo sam motociklista,a od malih nogu zaljubljen u dva tocka.

Moj svrca je prvo rekao MOOOO (mooootor,jer kad ih cuje tako reaguje) pa tek onda tata i mama.

 

Evo masina malo.

 

Honda CBR 600 RR,trkalica koja mi nikako ne odgovara,sto zbog gabarita sto zbog motora.

I da bi isao kako treba da ide tera se u obrtaje!

Mozda mi ne odgovara jer sam pre HONDE vozio kawu ZX 9.

Ali zato svrci savrseno odgovara!!!

 

afterfocus_1419060565847.jpg  afterfocus_1419060792004.jpg

 

A ovo je za probijanje kroz Beogradsku guzvu.

Mnogo bolje od bilo cega sto ima menjac i grejanje ispod sedista,kada svaki dan imas skuvana 00.

Malaguti madison 200 kubika,sasvim pristojna sprava i za dalja putovanja.

Mali tockovi su jedina mana.

 

20150211_150636.jpg  20150211_150723.jpg

20150211_150751.jpg

 

 

Pre ovog primerka bila je aktuelna aprilia atlantik 200 koju sam prodao i malaguti madison ali 150 kubika.

Mislim da ce se boravak u moto svetu svesti na skuter,a zelja je T-max 500 i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...