Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zapocinjem temu, a slike kacim cim kompletiram auto, posto je kupljen bez branika :)
Fiat Brava kupljena nova u Srbiji, a ja sam ga pre mesec dana kupio od drugog vlasnika kod koga je bio 7god. Auto je 2001 god. po servisnoj knjizici ima pravih 172.200km. Posle 3 dana baksuzne voznje, iako nisam presao ukupno ni 60km sa njim, lupili su mi kaznu od 5000din sto vozim bez branika, tako da sam ga ukopao ispred zgrade i dok ne nadjem normalan branik sa maglenkama necu da ga mrdam :)
Toliko od mene za sada, nadam se dobrom druzenju, jer za razliku od Honda kluba okupljanja su mnogo cesca i na prvi pogled posecenija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio Corsu B automatic, bordo kurvu moju, dugih 4god :) a GIGGOLO sam svuda bio.. jos uvek sam na OPCS forumu :)
Branik nabavljen, tako da.. cim stanem na noge pakujem ga i bacam slike :)
Do tad me interesuje, ako neko ima iskustva, kum me nagovara da nabacim 17ce od Stila Abarth Blade... pa ne znam da li bi to mogli da se kotrlja bez cesanja na gumi 205/45R17? Jel neko experimentisao? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio sam kratko vreme 17ice na bravU i uzasno je...trap mnogo strada, preopterecen je...moj savet max 15 zbog nasih evropskih puteva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi i ortak kaze.. al ja sam i na Corsi vozio 15ice i na Hondi 17.. biram rupe ali.. i na Corsi i na Civicu je trap mnogo kruci.. pa.. ne znam da li da se igram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 5 dana sam postavio pitanje u temi za blago propadanje kocnice i cudan zvuk u predelu boce za kociono ulje.. i... preksinoc je problem uzeo desno krilo, kada su mi otkazale kocnice blizu bazena na Kosutnjaku... Sreca u nesreci je ta da branik nisam imao na vozilu jer ga nisam kupio do tad ali je juce ujutru brat otisao u Smederevsku Palanku kod nekog Nese i pokupio kompletan branik sa maglenkama i desno krilo za 70e, tako da smo to sinoc montirali i uz praznu glavu i puno srece bez kocnica spustili do LAV auta... Cekam njihov poziv, da vidim o cemu je sve rec i... kacim slike onako sarenog, jer kako je krenulo sve da mu crkava nece farbanje ni stici na red :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon nadjoh vremena da malo sam sa sobom pisem u temi :laughing:

Kocnice su sredjene, a kako kazu u LAV autu, odlepio se pakn otkacio ferodu... ona pokidala buzir na sajli rucne i zbog toga nisam imao kocnicu, a ono zuborenje i blago propadanje proizvodi servo pumpa i kako su mi rekli, to ne smeta nista nego je samo problem do nekog federa koji ne moze posebno da se zameni nego mora ceo servo... tako da.. imam u planu da menjam ali necu jos neko vreme :)
Malo sam se igrao oko osvetljenja kabine i moze se reci preterao... nije mi bio plan da citam u kolima ali tako je ispalo na kraju :)

a_DSC_0003.jpg DSC_0005.jpg DSC_0010.jpg

Za 500din sam kupio poklopac blende, tako da mi bar malo daje osecaj sigurnosti da se po mraku ne vidi CD player jer su mi masu puta ranije lomili staklo zbog nekog krsa od radija od par hiljada din.. :)
I kao sto sam obecao pre 5 meseci, evo i slika auta :) Nadao sam se da ce biti kesa da ga kompletno sredim pa tek onda bacam na forum, ali.. od pocetka ide sve nizbrdo pa.. mozda ovako probijem led, videcemo.. :ermm: Evo i moje tarabušije... :down:

DSC_0013.jpg DSC_0015.jpg DSC_0017.jpg DSC_0012.jpg

P.S. ja sam se trudio da nadjem automatski link za slike ali mi nije uspelo i stavio sam preko postimage tako da.. za vecu sliku morate da kliknete :police:

 

Edited by GIGGOLO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam... i na proslim forumima gde sam bio, ko god se ne pojavi na skupu i drzi temu godinu dana bez slike, ne konstatuje ga niko :) a mene je sramota i da ga vozim ovakvog, kamoli još i slike da kacim jer sam bas picajzla ali šta je tu je... :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobar je i ovakav spolja....sad je u usponu "rat style", pa neće biti interesantan.  :robo:

Ono što se vidi na slikama, a u odličnom je stanju jeste enterijer. Sviđa mi se, a naročito štof od sedišta. Uglavnom, bitno da je mehanički ispravan :yes , a ostalo će doći na red. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi ga ogulio na nulu skroz i napravio full RET... i jos pocepao lim na par mesta, verovatno bi zapao za oko :D Svakako, imam u planu do zime da ofarbam prednji kraj, inace je dzabe sav trud kad ga dohvati so :)

Sto se stofa tice, ja ga usisavam Kirby-em komplet i za 15min kao nov.. :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci kad mi je pala kazaljka od rezervoara usled nedostatka goriva, nije se podigla ni posle punjenja rezervoara, "arcenja" po makadamu itd, pa kada sam vozio auto u Lav auto zbog kocnica rekao sam im da pogledaju i plovak, na sta sam na kraju dobio odgovor da nisu mogli da odvrnu pumpu...
I posto sam na odmoru vec nedelju dana, od mrtve dosade resim da sam majstorisem iako pojma nemam oko Fiata... i tako... uz cekic i srafciger odvrnem kuciste... i u rezervoaru pronadjem srafciger :D
DSC_0077.jpg

naravno na prvi pogled nisam primetio da plovka na kucistu nema uopste.. ali mi je kasnije bilo cudno da plovak gura "neka" opruga, pa sam izbunario sliku i vidim da fali deo pa sam se vratio do auta da jos malo bunarim po rezervoaru i nadjem plovak :)
Da pojma nemam govori cinjenica da sam plovak za kuciste zalepio Wurth lepkom... ne znam koliko se vidi na slikama ali sam nakrkao posteno...

DSC_0079.jpg  DSC_0080.jpg

pa sam se tek posle zapitao da li ce mozda benzin "pojesti" lepak... tako da, cekam drugara sutra da mi donese pistolj sa plastikom za reparaciju, pa da ga vracam nazad :) Nisam znao gde koja zica ide od plovka, ali sam predpostavio, cim su buksne iste, da nije bitno koja je gde.. Svakako probao sam da li radi i po prvi ( a verujem i poslednji) put sam video skoro pun rezervoar :D
DSC_0076.jpg DSC_0078.jpg

Volja mi se polako vraca,pa cu polovinom oktobra, ako sve bude teklo po planu, krenuti sa pripremama za farbanje, da ne saceka leto u garazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priprema za leto je u toku :D Od moderatora Ticma sam uzeo felne pre 3 meseca, a juce sam kupio i letnje gume pa bi to na terasi izgledalo ovako :)

DSC_0025.jpg  DSC_0053.jpg

Malo je kriticna dimenzija gume, 195/60R15 , negde sam na forumu procitao da napred maximum moze ta dimenzija, ali se opet niko nije javio ko je stavio tu dimenziju napred, tako da.. cekam lepse vreme da napakujem i licno se uverim :)
I ne znam da li svi na Bravi imaju problem sa srednjim stop svetlom, ali ja moje, kad sam rasturio bilo je zeleno od vode.. I u konsultaciji sa bivsim kolegom pocupali smo sve to i zamenio mi je sve sijalice LED diodama :) Slika pod dnevnim svetlom govori vise od reci :)

DSC_0026.jpg

Cackao sam jos po nesto oko osvetljenja, ali sad nemam slike, tako da cu to drugom prilikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felnice su extra, ali guma, hmmm... mislim da je bas visoka, valjda nisi pogresio. Ajde vise da prodje ova zima i da pocnemo letnji set da stavljamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo kolega samo napred i moj je inace iste boje,najbolja kombinacija su crni detalji sto ga isticu.

Ja trebam da uradim moje stopove u crno kupio i sprej ali ne stizem vremenski,a i ladno je.

Super izbor auta, a i motora u njemu oni prelaze koliko hoces samo normalno odrzavanje i gas-patos.

Salim se lepa je Bravica,a kad je picnes bice jos lepsa... 

Samo napred i polako sa detaljima da ne ode u gedoru... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je visoka.. zato se i cimam oko toga, ali videcemo :)
Ne detaljisem ja previse, samo ono osnovno sto mi upada u oci.. gledam da ostane sve fabrikano :) crni detalji su ok, ali tek posle farbanja :)
a moram da priznam da su me uplasili sto se trapa tice, hteo sam da stavim od stila 17" Abarth Blade, ali na forumu su mi rekli da je 15" za njega plafon, zato sam se odlucio za ove ali videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne probas sa 16'' to sam video da je dosta njih metalo na bravce,cak mozes i od Stila da ubodes neke lepe 16''.

Ne kazem odmah ali vremenom ako naletis probaj, a blade joj cuce ko budali samar, ali bi ja mislim morao juriti 205/40/17 to je bas nisko

a nasi putevi to jedva cekaju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslo je mesec dana kako sam stavio letnje gume, ali nikako da se "pohvalim" slikom :) guma jeste velika, ali hvala Bogu ne cese nigde :)
DSC_0302.jpg DSC_0306.jpg

Pre par dana sam ugradio i protocni lonac. Posle dugog maltretiranja i vezivanja celicnom zicom, hrpu rdje sam resio da zamenim i Pirke mi je za malo manje od dva sata promenio srednji i zadnji lonac i kompletno sve cevi od katalizatora, tako da sam sad miran 4-5 godina :) morao je malo da savije zadnji vezni lim i da ukopa branik, ali kao i na predhodna dva automobila sve je ispalo perfektno i prezadovoljan sam, kako izgledom tako i zvukom. Mozda bi bilo jos bolje i da je bio Pirketov zadnji lonac ali sta je tu je :)
DSC_0262.jpg DSC_0273.jpg DSC_0264.jpg


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...