Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bob85

Fiat Punto mk.2b - automatsko zaključavanje u vožnji?

Recommended Posts

Pozdrav svima :)
Naime imam jedan problem kao sto u naslovu pise.U pitanju je child lock sistem koji je od jednom prestao da radi (aktivirao se kad krenem sa autom i cim drugi put nagazim na kocnicu,vrata se zakljucaju).U pitanju je punto sa troja vrata.
Nije toliki problem to jer na daljinac se vrata zakljucavaju a i punto ce u junu na prodaju al eto cisto da resim problem jer volim da je sve ispravno u autu :)

Ne znam sta je problem pa bih vas pitao ako neko ima ideju sta bi moglo biti i voljan da pomogne da resim problem.
 

Edited by neshaoct
ispravljen naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Child lock na autu sa troje vrata? Aktivira se kad kreneš, a onda kad drugi put nagaziš kočnicu on se aktivira (opet?!)? 

 

'Ajde ispočetka nam ispričaj problem pošto ja ne kontam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,na autu sa troja vrata,uglavnom dok je funkcionisao,tako je radio da kad sednes u auto i krenes naravno vrata su otkljucana,cim drugi put reagujem na kocnicu,zakljucaju se vrata automatski a deaktiviras tj otkljucas vrata kad povuces kvaku za otvaranje vrata iznutra,ne znam el sam dobro objasnio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Child lock je onemogućavanje otvaranja zadnjih vrata iznutra i nema veze sa brzinom ili kočenjem. Vrata se (najčešće) blokiraju mehanički neposredno ispod brave i zato se i zove Child lock - da deca ne otvore vrata u toku vožnje, a spolja se vrata normalno otvaraju. 

 

Ovo o čemu ti pričaš je obično zaključavanje auta, ali bi ono trebalo da se aktivira pri kretanju, na nekoj maloj brzini (15-20km/h), a ne prilikom kočenja. Možda će neko sa Puntom znati preciznije, ali zaključavanje prilikom kočenja malo nema poentu... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u sustini tako bi trebalo da bude kako kazes jer nema svrhu child lock ako mozes iz unutra da otvoris vrata ali,taj mehanizam kod mene o kojem se radi je radio do pre mesec dana a sad je prestao i radio je ovako:
upalim auto i teram ga iz garaze napolje,cim izadjem na ulicu i nagazim na pedalu kocnice,vrata se zakljucaju kao kad bi sa daljincem zakljucao auto,povlacim kvaku za otvaranje vrata da bi isazao i zatvorio garazu i odma se otkljucaju i vozaceva i suvozaceva vrata,kad opet krenem ne desava se nista dok opet ne nagazim na kocnicu i vrata se opet zakljucaju.
Tako je funkcionisao ovaj mehanizam,ne znam ga kako nazvati... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumeli smo se na šta misliš, a to nije Child lock :D 

 

Iskreno, prvi put čujem da se auto zaključava na kočnicu. Možda je od početka radio pogrešno... javiće se valjda neko sa Puntom da potvrdi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja to i na jugu kad sam bio ugradio centralnu :) ,ta opcija je kod vecine centralnih brava dostupna.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je tu nesto zahebao kad je cackao, to o cemu ti pricas tako ne funkcionice . . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da je neko zahebao,tako kako sam opisao tako funkcionise.
Eo sad citam odeljak iz uputstva od centralne koju sam ugradio bio u bivseg juga 55:

Central lock system automatically

The car doors are all closed,turn the key to the position ACC ON.
After 5 seconds, the brake is pressed down by foot and the doors would be locked automatically.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Child lock je kod mene malo belo "dugmence" koje se nalazi sa unutrašnje strane vrata (do brave) i vidi se tek kada otvoriš vrata. Bocneš u njega vrh ključa i okreneš ga za 90 stepeni i time je child lock aktiviran. Dete odnosno niko tada ne može iznutra da otvori vrata, blokirana je ručica za otvaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas tako kako kazes,na zalost nisam znao kako se zove ova funkcija kod mene pa sam temu nazvao Child lock jer mi to bilo najblize ovom mom problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ali koja je svrha da se zakljuca tek kada stisnes kocnicu. To se uglavnom vezuje za neku brzinu kretanja ili neki vremenski period.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako znaš ko je ugradio alarm idi kod njih nek' isprave stvar, ili kod nekog drugug autoelektričara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma
Pa ja tako mislim da je to zato tako jer uglavnom svako posle kretanja u kratkom roku reaguje na pedalu kocnice npr. ja kad krecem od kuce,meni je krivina za 50m i naravno moram prikociti da bi je bezbedno prosao,ako ne tu onda sledecu raskrsnicu sigurno kocim.A brzina kojom se krecem na ovom delu puta de mi se zakljucavao auto (dok je funkcionisalo) je izmedju 15-30 km/h.
E sad zasto je to tako,ne znam :) al kazem i na centralnoj koju sam ugradio u juga,isto je tako funkcionisalo kao kod punta dok je radilo 

neshaoct
Pa iskreno ne znam ko je ugradjivao centralnu,alarm auto nema,samo centralnu a mislim da je to fabricka centralna jer je i daljinac fiatov pa kontam da je fabricko.
Auto sam polovan kupio i to je funkcionisalo sve do pre mesec dana.Nije mi to bitna stvar da ne mogu voziti bez toga nego sam takav da volim da je sve ispravno u autu pa reko da podelim na forumu problem koji mi se javio u nadi da je mozda neko imao slican problem pa da ga ne nosim kod majstora jer necu da ulazem u auto vise jer ce ici na prodaju a promenio sam u njemu vec od komplet kocnica,dobosa,amortizera novih pa sve do mehanizma za panoramu,sad da ne nabrajam i ne bi sad zbog ovoga da teram majstoru auto :)

Hvala za ispravku naziva :)

Edited by Bob85

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi trebalo da radi na ovom principu, kod mene je takodje ugradjen modul za daljinsko zakljucavanje i ima tu opciju ipak malo drugacija nego kod tebe, ali uslikao sam upustvo mozda pomogne, ako nisi rijesio problem do sada :)

IMG_20140405_205354.jpg

 

IMG_20140405_205421.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je naknadno ugradjen alarm trebalo bi da postoji dzamper u samoj centrali, ispod malog poklopca.

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravu sam imao Spy alarm i isto je imao zaključavanje kad se stisne kocnica ali tek nakon mozda 30ak sekundi od startovanja motora. Inace, zove se Anti-theft i služi da ti na semaforu neko ne otvori vrata i izbaci te iz auta. :) Na Stilu je "Speed Lock".

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam resio problem posto je auto otisao drugom vlasniku,u svakom slucaju hvala na informacijama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja na puntu imam zakljucavanje pri stiskanju kocnice ali moze u podesavanju alarma da se iskljuci... Inace alarm je bear i taj sistem sluzi protiv otimanja vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...