Jump to content
FAS Goran
razor_amd

Alfa Romeo 159sw 1.9 JTDm 180KS

Recommended Posts

Evo sada konačno da u odgovarajućoj temi predstavim svoj novi auto.

 

Pošto je projekat Punto GT skoro pri kraju, i porodica uskoro dobija još jednog člana, a pored Punta GT-a sam imao još jednog Punta, rešio sam da jednog punta prodam. Na redu je bilo da se kupi jedan malo veći porodičan automobil, jer je Punto već postao tesan. U najužem izboru se našlo nekoliko Alfica. Ono što je najviše prevagnulo da baš ovu pazarim je to što je auto već 4 godine vožen u Srbiji, dosta dobro održavan, nije nikad lupan, i naravno prepun opreme.

 

Sa prodavcem je dogovoreno da auto doveze do Trstenika i ostavi ga ovde. Nakon toga sam prodavca odvezao za Beograd, zajedno sa tablicama i papirima, kako bi narednih dana mogao da završi sve peripetije oko kupoprodaje. Dok sam cekao prodavca da pozavršava sve poslove oko papira, imao sam taman dovoljno vremena da se malo više pozabavim Alfom i sredim nešto od sitnica koje prethodni vlasnik nije stigao da odradi.

 

Naime, jedan spoljni retrovizor je bio polomljen, neko je na parkingu zakačio auto i slomio unutrašnju konstrukciju od špijaltera. Levi zadnji podizač stakla je bio izvađen iz vrata, jer su njegovi klinci lepili nešto po staklu i kada je jednom prilikom pokušao da ga spusti, pokrcao je plastiku mehanizma koja ga drži. Piksla na središnjoj konzoli za putnike pozadi takođe nije htela da se zatvori. Konstrukciju od špijaltera smo uspeli da zavarimo jer je bila neka vrsta koja je htela da primi var. Nabavljen je nov nosač za staklo i namešten u vrata. A mehanizam piksle je sređen.

 

Pošto papiri još uvek nisu bili gotovi, rešio sam da Alfu častim jednim dubinskim pranjem enterijera, pranjem motora, i poliranjem felni. Evo rezultata:

 

IMG_6681.jpg IMG_6684.jpg IMG_6686.jpg

IMG_6688.jpg IMG_6695.jpg IMG_6698.jpg

IMG_6699.jpg IMG_6701.jpg IMG_6702.jpg

IMG_6704.jpg IMG_6706.jpg IMG_6707.jpg

IMG_6709.jpg IMG_6712.jpg

 

Papire očekujem sutra, pa čim stignu jurim pravo u PS da uzmem nove tablice.

 

Evo čisto da napomenem nešto od opreme koja se nalazi u autu:

 

  • ABS
  • Dvozonska klima
  • Alarm
  • 17" Alu felne
  • CD+USB+Bluetooth
  • MF volan
  • Sedišta od nekog nepoderivog materijala
  • Tempomat (Cruise control)
  • Električna ogledala sa grejačima
  • Prednja svetla za maglu
  • Parking senzori
  • Senzori za svetla
  • Senzori za kišu
  • Automatsko zatamljenje retrovizora
  • Sva 4 ekektrična prozora
  • Podesiv volan po visini i dubini
  • Traction control
  • Sedišta podesiva po visini i lumbalni deo podesiv

Pre nego što ga je prethodni vlasnik kupio, autu je odrađen chiptuning na 180KS i zamenjena je usisna grana koja odgovara restyling modelu.

 

Hvala svima koji su učestvovali u temi za kupovinu novog automobila, i nadam se da ćemo se uskoro videti na sledećem skupu u Beogradu.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ovde da ti cestitam kupovinu Alfe i da tebe i tvoju porodicu sluzi besprekorno. Mogu reci jedan od lepsih auta u Ts-u.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, Đela je počeo da radi posle skoro godinu dana pauze!? A vidim i Raja je bio prisutan :thumbup:

 

Opasan auto si pazario, sad samo da ovi naši lokalni pare oči, pošto su čuli samo za Nemačke automobile :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna, sa srecom da se navozas :)

 

 

p.s. sredjuj tu cevku na izduvu, neko poliranje ili ukras, nista vise apsolutno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ses!

 

Vežite se, sad kad krenu pitanja, "odakle ti da ima 180KS, na kojim valjcima si merio..." :D :D

 

Ne bih ja tu ništa dirao, lep top i eventualno stakla i ćao zdravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima još jednom na čestitkama.

 

Nemoj samo da je RazoRis molim te ;)

 

Neću.... valjda... ;)

 

Pa kud zaboravi da navedeš fabričke xenone :)

 

Ne mogu baš svega da se setim istog trenutka. Ne samo da su fabrički xenoni, nego fabrički Bi-Xenoni...

 

Opa, Đela je počeo da radi posle skoro godinu dana pauze!? A vidim i Raja je bio prisutan :thumbup:

 

Opasan auto si pazario, sad samo da ovi naši lokalni pare oči, pošto su čuli samo za Nemačke automobile :thumbup:

 

Hehehe, Đela nije ni krenuo još da radi, ovo je bio izuzetak, a inače, trebalo bi uskoro da krene. Imao je operaciju kolena, i još uvek pauzira... A bez Raje, u radno vreme, nigde ne idem, stalno te pominje, navrati do nas kad si u TSu. Btw, zaposlio sam ga kod mene trenutno pa možeš da zamisliš kako nam je na poslu...

 

Odlicna, sa srecom da se navozas :)

 

 

p.s. sredjuj tu cevku na izduvu, neko poliranje ili ukras, nista vise apsolutno :)

 

Čitaš mi misli... Verovatno ću da odradim neki sličan završetak kao na Puntu GTu...

 

Ses!

 

Vežite se, sad kad krenu pitanja, "odakle ti da ima 180KS, na kojim valjcima si merio..." :D :D

 

Ne bih ja tu ništa dirao, lep top i eventualno stakla i ćao zdravo.

 

Paaaa, izmerićemo, izmerićemo.... :smoke:. Šalu na stranu, prethodni vlasnik mi je jednom prilikom rekao da mu je maksimalna brzina 235 km/h i da ga je vozio toliko na auto putu, dok fabrika daje podatak od 212 km/h za ovaj model...

http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_159

 

Hvala još jednom svima i veliki pozdrav iz Trstenika!

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srećom!
Obavezno promijeni znak naprijed. Ostalo je tip top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razor neka je sa srećom svaka čast,neko reče da živiš forumaški san ,slažem se.Na tvom mestu.ja ne bih znao šta pre da vozim :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji i zadnji znak sam porucio, kad stignu, lepim ih.

Sad mi samo fali jos jedna Lancia i imam sveee, aaaaa! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Opa, Đela je počeo da radi posle skoro godinu dana pauze!? A vidim i Raja je bio prisutan :thumbup:

 

Opasan auto si pazario, sad samo da ovi naši lokalni pare oči, pošto su čuli samo za Nemačke automobile :thumbup:

 

Hehehe, Đela nije ni krenuo još da radi, ovo je bio izuzetak, a inače, trebalo bi uskoro da krene. Imao je operaciju kolena, i još uvek pauzira... A bez Raje, u radno vreme, nigde ne idem, stalno te pominje, navrati do nas kad si u TSu. Btw, zaposlio sam ga kod mene trenutno pa možeš da zamisliš kako nam je na poslu...

 

Đela je uvezao mog Punta, od njega sam ga pazario, čujemo se često, reče mi da je skoro baš imao poslednju operaciju.. A što se Raje tiče, jedan od najpozitivnijih likova koje poznajem i uvek se slatko nasmejem kada se sretnemo da me usta bole narednih pola sata od njegovih viceva i humora, verujem da vam dan proleti na poslu.. Od kako radim ovamo u Kg-u, sve dolazim tamo u subotu uveče i u nedelju veče se vraćam nazad, u ponedeljak sam se ceo dan zezao po Sup-u sa prebacivanjem mesta prebivališta i registracijom auta, a razmišljao sam da svratim zbog onih printabilnih diskova koje nigde osim kod tebe ne mogu da nađem, ali ne imadoh vremena, ali čim bude prilike eto me tamo na par minuta.. :thumbup: 

 

Što rekoše drugi, zameniš znakove, diskretno potamniš stakla, ukrasiš izduv, možda bih lično ja skinuo oznake pozadi i tu nema šta da se dira, sve je na njoj već samo po sebi perfektno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sedoh za komp da pogledam to ljudski. :) 
Milance sta da ti kazem, auto je teska perverzija, nisi mogao bolji i lepsi model da kupis. Da te sluzi mnogo dobro, i da predjes sa njom mnogo km. 
P.S. A i da naletis na neki fotosesn :D 
Da se vidi sta je najlepse  :guitar:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...