Jump to content
FAS Goran
Sajk

Fiat Uno - jedan točak gleda u Požegu, drugi u Smederevo (krivi nakon udarca)

Recommended Posts

Dobro vece. Prvo, izvinjavam se sto otvaram novu temu ali treba mi odgovor i nadam se da cu ga ovde dobti.

Pocela sam skoro da vozim i glupavo sam otisla na zemljani put pun rupa. Nije bilo nekih vecih problema sem jedne rupe od tockova na putu koja je  drmnula auto tako da se menjac pomerio. Sva je izgledalo ok, ali kad sam sisla sa zemljanog puta, primetim da mi je volan na krivo kao da hocu da skrenem desno nekih 30 stepeni.

 

Dovezem auto kuci i ne primetim neku veci problem. Sutradan volan stoji naopako, deo koji bi trebao da bude prema nadole se okrenuo gore volan zakocen. Jutros upalim auto i namotam pun levi i krenem unazad i nesto zadrnda dobro. Ja prebacim u prvu i polako probam, ne bude problema i nastavim da vozim i primetim da skripe gume u krivinama, a ponekad i onako. Pogledam u u tockove kad sam stala kad levi prav a desni kao da skrece u desno nekih 10-20 stepeni. Sto se tice uzduzne ose oba su ravna.

 

Jasno mi je da sam nesto pokvarila ali sta i koliko to moze da me kosta. Pitam da mi majstor ne bi opet prosetao kao magare i kao pomentunu zivotinju odrao, koji je pre oko dve nedelje menjao nesto po tockovima, bili blokirani(auto nije vozen oko godinu i po) i valjda je promenio na kocnicama pohabane delove. Inace je auto vozen po takvim putevima, pokojni cale ga je terao svuda po Zlatiboru pa sad meni ostao. E i da volan cini mi se nije fabricki ugradjen, vec pise na njemu "momo", pise i fiat na sredini, tako da nemam pojma nista o volanu, izvinjavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras otici kod majstora da proveri da li je sve ispravno, moguce je da se nesto iskrivilo. Po zameni delova treba otici na reglazu trapa da se usmere tockovi da idu u pravcu kojem treba pa ce nakon toga i tockovi i volan da stoje na odgovarajuci nacin.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno, jel tebi neko krade auto nocu? Kako to da se sam volan okrece u toku noci?

 

Salu na stranu, teraj ti to kod majstora, nije to naivan problem, krajevi spona, letva volana, ko zna gde se pomerio od udarca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrivila sam jabucicu i razvalila sam viljusku, masala. Popravio majstor i cestitao na razvaljivanju odavno nevidjenom kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoperativni tok: Ponekad mi se cini da gume opet zvizde a majstor mi je rekao da se cuje lager. Kako se uopste prepoznaje taj zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam o kakvom majstoru je rec ali bih ja preporucio kontrolu i reglazu trapa. Ako gume zvizde, odnosno cvile moguce da je do toga. A lager moze da se cuje na vise nacina, jedan od njih je da "vuzdi" da pokusam da oponasam lager : vu vu vu vu vu, odnosno da se cuje-ne cuje, cuje-ne cuje... Probaj kada si na leru negde, u krivini na levo treba da budu optereceni desni lageri i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale znas kad je ovo shvatila/Nikad :)

Jedno da dodam(prvo zao mi una ) posle takvog udarca,gde je viljska iskrivljena  i kraj spone,ne znam kako je felna ostala citava,prvo guma,to je sigurno van balansa sada,proveriti i to i reglazu obavezno,sto se tice lezaja tocka,isto tako,prvo njega zameniti ,pa sve drugo raditi... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, nemoj da si tako gord i ohol, hoces jedino zensko na forumu da nam oteras :harhar:

Shvatila je 100% :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao kad se na usisivacu razvali lager samo je ovaj veci i zvuk je dublji i posto je veci(a nije svuda izglodan lager) nije onako konstanatan? Vidis da sam ukopcala. A tesko ce neko da me otera, pristojni ste i fini a razvaljivacu ja auto cini mi se jos dugo. Felna se nije iskrivila jer sam udarila direkt u viljusku  odozdo, pokusala da izbegnem one rupe sto traktori naprave pa mi pobegao tocak, smakao se i lupim celim onim mehanizmom u kamen. Zamenio je majstor i to i izvesne manzentne mada licno ne verujem da je manzetne upario sa kosuljicom auta sad mi vise nije tako stajlishhh. :smoke:  I meni je zao una, nije to zasluzio. Uglavnom, skidao je majstor oba prednja tocka, pa je radjena i ta reglaza a gume nisam proveravala, znam da su nove jedva da su presle 600 km. Znam da nema to veze mogu i nove gume da budu lose namestene. Provericu i to. Mada nezgodno mi je, ja mogu da odem kod majstora i on moze svasta da mi kaze i sto jeste i sto nije jer nemam sistem referenci jos uvek. Zato i pitam prvo jer cini mi se, gospodo, da cete vi vise razumeti moj novcanik nego majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juuu Maja :sofa:

Sajk, pa ti si ga bas overila, ali ne brini, nije on bas tako slabasan, znam, imao sam 2 komada :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo opusteno, svakome moze da se desi poneki peh, samo to muskarci kriju :)

A za postovanje je to sto si nas pronasla ovde, objasnila i pitala, i na kraju resila problem kod majstora.

Lageri huče kada odu.

 

Samo ti teraj tog Una! 

 

Majo, zar si i ti iz Vrnjacke banje? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huci lager sa jedne strane kad skrecem na desno i kad brze ide, pod brze mislim kad jurim 70, a to nisam presla jos. Koliko imam fore da ga zamenim, ne smeta nesto nije jak zvuk al se cuje?

A sto se tice usisivaca i auta i poredjenja: kirbi(posto jednini ima sanse da se poredi) ima far, auto isto ima far. Kirbi ima prenosni kais a i auto. Kirbi nema volan ali auto zato nema kabal. Autom ne mozes da usisas tepih ali isto tako kirbijem ne mozes da odes na piknik. A ako imas kirbi i auto neko iz komsiluka ce te uvek uzjahati da mu zavrsisi posao oderedjenom opremom. Tako da je jedina razlika izmedju kirbija i auta ta sto kirbi dolazi samo u jednoj boji dok auta ima u raznim. I da se razumemo, da mi se pokvario usisivac nikad ne bih pitala na forumu sta mu je, stig'o bi ga sudnji dan bez obzira na kvar.

Edited by Sajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada skreces u desno teziste auta se prebacuje na levu stranu, sto znaci da ti je levi lager problematican. Tesko ce bilo ko preko foruma da ti kaze koliko jos smes da vozis. U principu smes da se vozikas do prodavnice i nazad, ali za neki duzi put i nije bas... Znas i sama sta ti je ciniti, pravac kod majstora...

 

 

Za poredjenje  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da ce neko zbog zenske glavu da izgubi ,da li od vlastite zene ili muza  :p

Jeste,bas lepo poredjenje usisivac,a onda beli doda kirbi i promocije sto ima logike i onda lezaj na unu :) :) sve to ima logike ,eeeee,da mi je moj Uno sada ,da vidi nasa drugarica iz UE sta je Uno i kako se cuva i kakav moze biti nikad u kamen ne bi udarila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...