Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Dobra stara vremena

Recommended Posts

A ja da čekam red za kupovinu krajem '80-ih

Sony konsignacija u Sarajevskoj (Yugoslavia commerce), Yamaha i Pioneer u Nušićevoj, Sansui u 7. Jula, Maranc takođe u Sarajevskoj (Poljoopskrba), Revox u Knezu (Fontana), JVC u Mažestiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se i Sony-jeve prodavnice u Sarajevskoj.  Ja sam dobio iz inostranstva Sony-jev CD plejer CDP-M19,

 

leitor-de-cd-sony-cdp-m19.jpg

 

http://www.hifiengine.com/manual_library/sony/cdp-m19.shtml

bio je najjeftiniji koji je mogao da se kupi, plaćen 200 DEM, ali šta je taj preživeo kod mene 90-ih, par stotina žurki, prolivanja svih mogućih pića po njemu i šljakao je i dalje. Pre par godina sam baš čitao o njemu, to se Sony bio zeznuo, u najjeftinije modele je bio ugrađivao najbolji DAC TDA1543A i došao na odličan glas.

Prodao sam ga negde početkom 2000. za 300 DEM,

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Listao nešto Limundo i naletim u opisu jednog telefona

 

 

Besplatno slanje SMS poruka
SMS je krajem devedesetih bio besplatan u Srbiji. U početku su poruke stizale sa danom zakašnjenja, da istina je, a kad je sve dovedeno u red počelo se s naplaćivanjem SMS-a. Onda smo operaterima doakali sa Siemens telefonima, na kojima smo tokom slanja, kad animacija pisamceta stigne do pola ekrana, prekidali slanje poruke pritiskom na taster "Back". Slanje bi se prekinulo, poruka bi, ipak, otišla, ali ne bi bila naplaćena. Ako se dobro sećamo to je radilo na modelima A10, M35, C35 i sličnim Siemensima :) Danas su Viber, Skype, WhatsApp i Telegram svakako "besplatni"...

 

Jel' se seća neko ove fore sa Siemensom? Ja ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se ja. To je bilo aktuelno 2001-02.

Radilo je navodno neko vreme a posle su ispravili tu ranjivost u sistemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad si pomenuo secam se. Imao sam bas simens i znam da je bilo besplatnih poruka. Tad sam koristio simens a35, dal je bio ne secam se tacno i bilo je svega toga

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam bezbroj Siemensa - S10, SL10, C25, S25, SL45... I nikad čuo.

A za vreme bombardovanja, u skloništima su jedino Sagem radili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao 939...

e7a39af8cfba3df9ab7af143c98dccc0.jpg

Vrh telefon samo je bio osetljiv na dekodiranje pa je znao relativno brzo da rikne....tako mi rekao momak u servisu posle drugog koji mi je riknuo za manje od god dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se ove fore za sms, imao tad Siemens C 55 i radila je ova fora za poruke. :)

U pocetku su cak mogle brze da stizu ako se u podesavanju poruke ubaci neki broj servisnog centra iz Holandije ili neke druge evropske zemlje ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle kaze da je neki trgovac i ima pricu za sve sto prodaje a nije znao za besplatne sms-ove. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, da li si prodavao nove ili polovne telefone :D

Ono, malo pričano, na brojčaniku ima 105h, a u stvari 1005h :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A Totti radio u radnji i nije znao za tu foru :laughing: :laughing:

 

 

A Totti je u to vreme svaki dan uzimao po 20 DEM za dotezanje dva šrafa na Ericssonima  :harhar:

 

 

 

Sinoć mi nešto došlo, pa sam se malo prisećao starih vremena. Meni su dekovi bili fetiš i bili su mi važniji od bilo čega  :)

 

Najbolji Technics RS-B100

DSC0823.jpg

 

Aiwe AD-F990 i Excelia XK-009

508251_Aiwa_ADF990.jpg

tumblr_mqxxij_Rek_P1r4d5wvo1_1280.jpg

 

 

Harman Kardon CD491

8686e002512e97dde61ac3ce24a49405.jpg

 

Pioneer CT-939

pioneer_ct_939_small.jpg

 

Akai GX-95

akai_gx-95_stereo_cassette_deck.jpg

 

 

I možda najlepši svih vremena, Yamaha KX-1200

yamahakx1200u_4.jpg

P3279928.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...