Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Dobra stara vremena

Recommended Posts

izvini za onako direktno pitanje ... sad kad procitam izgleda mi kao crnjak neki ... :(

 

pa ima 2 sestre i sve tri su devojke :D (udovice) i zovu se tako u krug, ali obavezno 2-3 puta dnevno zove ona, pa lekara moras da zoves da ga pitas da li smes da dodjes ... pa zove tetku i kod nas skoro svaki dan, verovatno zove i nekog od rodbine u inostranstvu, ali sama je svesna toga koliko kosta i ne buni se, racune placa na vreme :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je bila razlika izmedju 063 i 064 ... osim u vremenu cekanja za kupovinu kartice ? :D

Koliko se ja sećam onda si u Mobtelu imao dopunu od 200 din i dobijao 200 din kredita , dok je Telekom (MTS) uzimao proviziju na dopunu pa bi za 200 din imao 150, onda je kod Telekoma bilo izraženo seckanje tokom razgovora i tako svašta nešto :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

pa ima 2 sestre i sve tri su devojke :D (udovice) i zovu se tako u krug, ali obavezno 2-3 puta dnevno zove ona, pa lekara moras da zoves da ga pitas da li smes da dodjes ...

opusteno beli.. najjaci mi je ovo deo i "sve tri devojke" :) valjao sam se od smeha kada sam procitao :) sta ce bakute dosadno im.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

99-te godine, prvi dan kada je Mobtel pustio prepaid kartice 4 sata sam čekao na NBG kako bih iskeširao 90 DEM za broj koji i danas koristim.

Neki smo i 420 DEM plaćali broj  :help:

 

 

Izdvojeno!  :thumbsup:

 

 

 

Philips-Genie.jpg

 

 

Moj prvi telefon isto...kakva sam faca bio u drustvu kad sam pozivao -glasovnim komandama-

Nisu mi verovali da moze, kad sam im pokazao...drugovi se zapanjili...uuuuuuuuu!  :D

I ne samo to... Prvi telefon sa animacijom (trčećim slovima) kad skroluješ  :smoke:
Posle su se pojavili Genie Sport u bojama i bez jezička.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od totija nisam radio sa telefonima ali aj da ispričam šta mi je sve kroz ruke prošlo. :)

Prvi telefon koji je tada stric kupio bio je neki SHARP plaćen papreno  1998. i koliko se sećam mrežu je imao samo na Kopaoniku. Kasnije kad su postali pristupačniji telefoni i nama običnim smrtnicima kupili smo Ericsson 628, imao je samo jedan red slova ali je bio pojava u ono vreme. Posle toga je došla na red Nokia 5110, prva Nokia sa igricom zmija koju smo svi ukućani igrali na smenu. :D Nakon njega su došli Alcatel easy DB (120 DEM polovan), a moj lični prvi telefon bio je novi Siemens MC35 (gumirani) plaćen tada nekih 240 eura, pa onda C55 sivi sa plavim displejom, pa nokia 8310 koja još uvek radi sa nekom karticom koju dopunjavam na 6 meseci. :) Onda je tu bio i Samsung X450 prvi sa ekranom u boji e onda počinje era Sony Ericsson-a kome sam i dan danas ostao veran. K 750 pa K 850 i sad Satio U1 kojeg ne menjam zbog kamere od 12.1 mpx, GPS i Wi-Fi iako je symbian. :) Sledeće što će se uzeti biće verovatno neki Sony Xperia.

 

Imam i jednog kineza Lamborghinija veličine pola paklice cigareta sa 2 SIM kartice ali on je moje čedo. :D Obožavam ga jer kad pričam sa njim svi pomisle da sam lud pa pričam sa upaljačem. Na drugoj slici je fora sa stop svetlima Lamborghinija koja svetle kad se telefon pali i kad stigne SMS. :p

 

20032014441.jpg 20032014442.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, oblika kao ključ za Porsche  :thumbup:

 

 

Da malo dopunim... U vreme kad sam radio sa telefonima, imao sam gusto ispisano dva A4 lista sa svakojakim biserima ljudi za nazive telefona i neke funkcije. Evo nekoliko kojih trenutno mogu da se setim  :laughing:

 

Alcatel One Touch DB - kvantaš DB

Motorola CD 920/930 - Motorola sapun

Ericsson R 310 - nosorog

Cancel - šansel

Options - optišns

Charging battery - kečering bateri

 

Što je najgore, jedno vreme smo se zezali sa ovim šansel, pa nam posle prešlo u naviku  :D

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi telefon je bila Nokia 3210. Kad su nju ukrali imao sam 3310.

E onda krece nesto ozbiljnije, prvo Sony Ericsson V600i, zatim K750i, pa Nokia 6220classic, i evo vec 5 godina Sony Ericsson C905.

Pored C905 imam i gore spomenuti K750, koji je kupljen davne 2005g. Najbolji telefon koji je Sony Ericsson ikada napravio, sve posle njega je krs!

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam takođe najviše forsirao Sony Ericsson, a najbolje me je služio w810i koji i dan danas imam, a verovatno bih ga još uvek nosio da nije negde počeo da gubi kontakt i gasi se.. Telefon koji sam koristio za sve pare je bio Siemens A35, trepne jednom, dva puta, prekineš slanje i poruka ode, a ne skine ti kredit, tada sam tamanio preko 100 poruka dnevno

 

52667-images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mobtel je prednjačio tada, besplatni SMS-ovi koji su dovodili do zagušenja mreže, pa onda dobiješ od nekoga neki broj stranog sms servisa pa poruke leeeete pa brzo provale pa ga ugase :D Onda su prvi 2003-ce  uveli GPRS  i to besplatno.

Poslije gore pomenutog Ericssona gh337 imao sam

Philips Savvy

Nokia 3410

Nokia 3510i (sa njom sam dočekao GPRS ali isti taj GPRS ju je slao u servis nekoliko puta:)  )

SE T630

SE K700i

SE K750

SE G700

Nokia 5800XM

HTC Desire

Sad imam Sony Xperiu T i SE Arc S

Bilo je tu i ima još u porodici telefona ali ovo gore su moji ljubimci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

064 je dugo imao ocajnu pokrivenost, 063 ih je razvaljivao po tome. Da li je neko spomenuo Siemens S2 i S4 (tako su se valjda zvali)? Mislim da su to bili medju prvim aparatima ovde.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad prezaljena Nokia 8210, nisio sam je od '01 do '05 :) Nosio bi je i dan danas da nije riknula skroz.... Tacno me sad hvata nostalgija, moram preroviti malo oglase ne bi li nasao neku ocuvanu 

 

Nokia_8210_Legend_Blue_slika_O_8007853.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zaboravio..... secam se 3210 i Philips Genia koji je mene u to vreme fascinirao opcijom diktafona :)

Onda je dosao se r310 i posle im se gubi broj. Naravno trgovalo se bas mnogo.

Nokia 3210, 3310, 3410, 3510, 6210, 7110

SE r310, t610, t630, bio jos jedan neki mali zlatne boje bem li ga koji je, k800,

Siemens c45, s**, savy

Sony c1

Nokia c5 i n79/82/95

Neki LG

Huawei g300

Samsung trend

I sad LG P880 4X HD

Bilo je jos mnooogo nekih krseva, ali aj sad...

Jos nesto u vezi naslova teme:

Zele zeka

Fazon

Air max

Bonovi za gorivo :)

Comodore 64

Sega mega

Video plejeri i rekorderi

Glasanje za top listu :)

Ubrzani play na kaseti

Laku noc deco

Step sokovi

Shock zvake

Cacanski cips i gricko........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bonovi za gorivo, 20l max mesecno i puknu ti pecat u saobracajnu da si preuzeo bonove :( , odes na pumpu a tamo nema :( pravac kod komsije, stigao noc pre iz Rumunije doneo Shell-ov crveni :D :D :D pazaris 5 lit i sreca sreca radost :smoke: :smoke:

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zam na 3k kanalu i lokice što pokazuju vežbe  :laughing:

 

 

Snorkijevci, mede medenjaci, čarobna šuma od crtaća..

 

Pre 2-3 godine sam skinuo trilogiju Back To The Future i odgledao sa uživanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cipelici,Bananamen,Vitez Koja,Brzi Gonzales od crtaca.

Jogurt u onom trouglastom pakovanju,sok u plasticnoj casi,eurokrem u keramickoj solji sa nacrtanom kravicom...

BMX bajs,za nas bio pojam kad se pojavio,mi smo imali Pony,ako se tako zvala,za nas Ponika :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onaj krem u svirajucoj solji, dignes solju a ono pistiiii

I sok u onoj alu foliji sa cevcicom koja ne moze da je probije :)

Skijice od pivske gajbe, coca cola u litarskoj staklenoj, przionice kafe, 56k modemi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...