Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Dobra stara vremena

Recommended Posts

Divno je vreme bilo kad je mobilni kostao 1000+ maraka i nije svaka zamlata mogla da ga ima :D

 

kad se setim posle rata, cale isao u Beograd da ga kupi, u Smederevu nije bilo prodavnice za mobilne telefone... a sad odes po hleb, vratis se sa novim telefonom

 

ovako neki je bio u pitanju

 

image.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sto je bio telefon skup, nego i broj. Cak je i veza morala da radi da bi se kupio. Alcatel db one touch, secam se, kao juce da je bilo. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daa, dobro posle nokia je gazila. Meni je najveca zelja bila SE t610. On mi je bio kao svemirski brod, kamera kao kroz staklo da gledam....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni prvi telefon bio 3310, pa 3410 pa neki simens i onda k750 sa kamerom, ali za 2 telefona iskreno zalim k750i i Nokia n82 ... ova druga je i za ove sadasnje masina :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 3310 nisam imao, ali hteo sam. Prvi simens a55, pa nokia 2100 cini mi se, pa motorola e398, pa k750 pa k800, ta dva sam isto voleo samo j*bo ih dzojstik. Pa posle dalje redom nebitni, pa opet omiljena Nokia N95 8bg....i na kraju tac. :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh kad se setim '99 red ispred telenora na nbg, cekamo brojeve kao idioti :D :D

 

Ericsson-GA-628-5.jpg

 

nosim ovu ciglu u dzepu

 

posle njega je ovo bilo pravo olaksanje

 

ericsson-GF768.jpg

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam mobtela u Kosovskoj, a ovo ostalo znam iz price. :) Imao sam ovakav erikson, samo je imao i vratanca preko dugmica, i antena mu se izvlacila.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoju karticu platio 100 maraka i 100 dinara, dan danas je koristim, piše mobiclick na njoj :rolleyes: a prvi telefon je bio Philips Genie

 

Philips-Genie.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I caletova kartica je takva, i ne da taj broj ni za zivu glavu...

Ako je neko od nadleznih na forumu moze da napravi temu, "Dobra stara vremena" i da prebaci ovih nekoliko postova tamo, da ne zaebemo ovu temu totalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko od nadleznih na forumu moze da napravi temu, "Dobra stara vremena" i da prebaci ovih nekoliko postova tamo, da ne zaebemo ovu temu totalno :)

+1

imam svašta da napišem o telefonima koje sam koristio a neki od njih i dan danas rade i funkcionišu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam svašta da napišem o telefonima koje sam koristio a neki od njih i dan danas rade i funkcionišu. :)

Imam i ja... Pet godina (od '99 do '04) sam radio sa telefonima :ice:

Koliko sam ih nekada znao u prste, toliko me danas nešto posebno ne fasciniraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdvojeno! :thumbsup:

 


 

 

Philips-Genie.jpg

 

 

Moj prvi telefon isto...kakva sam faca bio u drustvu kad sam pozivao -glasovnim komandama-

Nisu mi verovali da moze, kad sam im pokazao...drugovi se zapanjili...uuuuuuuuu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ericsson_gh337_01.jpg

Ericsson GH 337. Mogao je da prima SMS poruke ali ne i da šalje.

99-te godine, prvi dan kada je Mobtel pustio prepaid kartice 4 sata sam čekao na NBG kako bih iskeširao 90 DEM za broj koji i danas koristim. Odmah vrata pored mogao si da uđeš u Telekom i kupiš 064 karticu za 2 minuta ali jok. :)

 

Eh kad se setim '99 red ispred telenora na nbg, cekamo brojeve kao idioti :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se ja secam mts je kasnio za tadasnjim mobtelom tj da je mobtel prvi izasao na trziste kao provajder. moj prvi tel 99-te god bio je nokia 6150 a takav ugovor smo imali sa mobtelom da sam mogao da primam pozive, ali nemam identifikaciju i da sam mogao da primam ali ne i da saljem poruke. i sa tako ogranicenim uslugama secam se da su opet bili astronomski racuni.. jbg to tada bio luksuz, a evo danas niko fiksni ni ne koristi.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskusija ... ti nemas babu ? Moja baba fiksni nosi i cuva pored kreveta i kad spava :D

 

racun za fiksni preko 3000 mesecno a ima i mobilni 3410, uzet pre 10 godina sa postpaid brojem, ona ga cuva,placa preplatu 80 dinara mesecno, a ja igram igrice na njemu :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...