Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Automobilske platforme

Recommended Posts

Zamenila je Fabia Combi, koji više nije u ponudi zbog Scala. Tako kažu u Škodi!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct:

 

Zanimljivo je da se u potpunosti razumemo, ali o potpuno istoj stvari i istim argumentima tumačimo različito. Rezimiraću na kraju sve.

 

Prvo da repliciram za "low", možda je trebalo od početka upotrebiti termin, iako je stvar jasna već po ceni vozila gde tačno cilja. Iz ugla korisnika bi se očekivalo inferiornije vozilo na ulazu u segment, jer zadovoljava sve prosečne potrebe i ostavlja daleko ozbiljniji utisak nego što bi se i pretpostavilo. Iz ugla vozača i putnika, apsolutno se ne bi osećali prevareni. U kom delu C segmenta se nalazi neko vozilo, low, mid, max, nema veze, konsenzus je da je to sve C, a ja sam sa tim saglasan. Ulazni deo segmenta će biti blizak segmentu ispod, sredina je tu gde je oduvek i bila, a izlazni segmentu iznad, to je potpuno normalno - i tu dolazimo do Octavie. 

 

Ne mislim da postoji nekonzistentnost u stavu, prihvatam u potpunosti celukopnu automobilsku javnost: proizvođača, novinare, bezbedonosne i druge agencije, razne internet sajtove, uostalom i kupce. 

 

Da rezimiramo:

Scala u interaktivnim i funkcionalnim parametrima pripada C, na jeftinijoj platformi, za B/(Bmax)/C segment

Octavia u interaktivnim i funkcionalnim parametrima takođe pripada C, ali na skupljoj platformi, za C/D segment

Superb/Passat u interaktivnim i funkcionalnim parametrima pripada D, na platformi za C/D

 

Na papiru u sličnoj poziciji se nalaze Superb/Golf kao i Scala/Polo.

 

Naravno, vrlo inteligentno si posegao za parametrom nosivosti vozila, svaka čast,  ja se toga nisam setio i to otkriva zapravo gde su uspeli da uštede. Da li će to nekog da interesuje ko kupuje kola, ili neće, to je na njemu samom. Ja ne mislim da to diskvalifikuje iz segmenta, pogotovo što je i adekvatno jeftinija u odnosu na dolazećeg Golfa i Octu, a pogotovo jer postoje slična vozila drugih proizvođača po istom receptu. U startu Scala nudi neke opcije koje za taj novac ranije generacije Octavie i Golfa nisu imali, što je nekom bitno. Gubi se sve što se gubi sa lošijom platformom, lošije se vozi, nije naročito agilna i direktna, iako je vrlo udobna, ima manju nosivost i slabije motore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2020 at 4:16 PM, nidza said:
Da li će to nekog da interesuje ko kupuje kola, ili neće, to je na njemu samom.

Naravno da neće, barem ogromnu većinu. Isto kao što sve ljude sa foruma koji su kupili novi Tipo zabole na kojoj je platformi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2020 at 4:16 PM, nidza said:
[mention=3]neshaoct[/mention]:
 
Zanimljivo je da se u potpunosti razumemo, ali o potpuno istoj stvari i istim argumentima tumačimo različito. Rezimiraću na kraju sve.
 
Prvo da repliciram za "low", možda je trebalo od početka upotrebiti termin, iako je stvar jasna već po ceni vozila gde tačno cilja. Iz ugla korisnika bi se očekivalo inferiornije vozilo na ulazu u segment, jer zadovoljava sve prosečne potrebe i ostavlja daleko ozbiljniji utisak nego što bi se i pretpostavilo. Iz ugla vozača i putnika, apsolutno se ne bi osećali prevareni. U kom delu C segmenta se nalazi neko vozilo, low, mid, max, nema veze, konsenzus je da je to sve C, a ja sam sa tim saglasan. Ulazni deo segmenta će biti blizak segmentu ispod, sredina je tu gde je oduvek i bila, a izlazni segmentu iznad, to je potpuno normalno - i tu dolazimo do Octavie. 
 
Ne mislim da postoji nekonzistentnost u stavu, prihvatam u potpunosti celukopnu automobilsku javnost: proizvođača, novinare, bezbedonosne i druge agencije, razne internet sajtove, uostalom i kupce. 
 
Da rezimiramo:
Scala u interaktivnim i funkcionalnim parametrima pripada C, na jeftinijoj platformi, za B/(Bmax)/C segment
Octavia u interaktivnim i funkcionalnim parametrima takođe pripada C, ali na skupljoj platformi, za C/D segment
Superb/Passat u interaktivnim i funkcionalnim parametrima pripada D, na platformi za C/D
 
Na papiru u sličnoj poziciji se nalaze Superb/Golf kao i Scala/Polo.
 
Naravno, vrlo inteligentno si posegao za parametrom nosivosti vozila, svaka čast,  ja se toga nisam setio i to otkriva zapravo gde su uspeli da uštede. Da li će to nekog da interesuje ko kupuje kola, ili neće, to je na njemu samom. Ja ne mislim da to diskvalifikuje iz segmenta, pogotovo što je i adekvatno jeftinija u odnosu na dolazećeg Golfa i Octu, a pogotovo jer postoje slična vozila drugih proizvođača po istom receptu. U startu Scala nudi neke opcije koje za taj novac ranije generacije Octavie i Golfa nisu imali, što je nekom bitno. Gubi se sve što se gubi sa lošijom platformom, lošije se vozi, nije naročito agilna i direktna, iako je vrlo udobna, ima manju nosivost i slabije motore.

Ne pripada c segmentu ni slučajno, luksuznija Fabia

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nidza said:

@neshaoct:

...Naravno, vrlo inteligentno si posegao za parametrom nosivosti vozila, svaka čast,  ja se toga nisam setio i to otkriva zapravo gde su uspeli da uštede. Da li će to nekog da interesuje ko kupuje kola, ili neće, to je na njemu samom...

Neće to nikoga da interesuje, napisao sam već:

On 3/19/2020 at 9:12 PM, neshaoct said:

Naravno da ljudi, prilikom izbora novog automobila, neće gledati npr. koliko kg-a može da ponese jedan, a koliko drugi auto...već to navodim samo kao primer kako se laički može videti razlika u kvalitetu/čvrstoći platforme koja se odražava na kvalitet strukture celog auta...

I kad sam to (oko nosivosti) naveo, nisam to uradio zato što prosečan kupac gleda taj parametar, naprotiv...uopšte ga prosečan kupac ne gleda.

Kao što sam i tada napisao, naveo sam tu stavku jer činjenica da se auto pravi na B platformi vuče za sobom i gomilu drugih stvari o kojima je Horvat govorio ovde, a ne samo to oko nosivosti. Zato sam napisao da kvalitet Scale može biti uporediv sa VW Polo, nikako sa C segmentom...iako cena te koju si ti provozao još kako ulazi u C segment.

 

1 hour ago, nidza said:

Ne mislim da postoji nekonzistentnost u stavu, prihvatam u potpunosti celukopnu automobilsku javnost: proizvođača, novinare, bezbedonosne i druge agencije, razne internet sajtove, uostalom i kupce.

Zašto ne prihvatiš bezbednosne agencije (EuroNCAP) koji Octaviu stavlja u D segment, tj. kao rivala Passatu? Zašto ti Octavia nije nekakav ulazni, jeftini, low budget D segment?

Zašto one iste kriterijume zbog kojih Scalu prebacuješ u segment iznad (metraža, oprema) ne koristiš i da Octaviu prebaciš u segment iznad?

 

To što sada ne možeš naći gomilu novinarskih testova gde će Octaviu stavljati u D segment (možeš za neka tržišta) je samo zato što se ona takva pravi već 25 godina...i već se zna gde je, bez obzira na njenu metražu i opremu. A, Scala je tek izašla...čekaj da i njoj prođe malo vremena... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, neshaoct said:

Zašto ne prihvatiš bezbednosne agencije (EuroNCAP) koji Octaviu stavlja u D segment, tj. kao rivala Passatu? Zašto ti Octavia nije nekakav ulazni, jeftini, low budget D segment?

 

Stvarno stoji na EuroNCAP, nije mi palo napamet da pogledam uopšte, moj propust. U Evropi su je zacementirali u C uglavnom, van je često u segmentu iznad. Kako god, ovde ne diskutujemo o Octaviji, već i Scali - eto kad si već zaludan, nađi i gde pripada B segmentu, odnosno da je small car, subcompact - ja nisam našao.

 

Octa je svakako anomalija, a nju nije moguće koristiti kao argument. Npr, moj primerak nema ništa manje od službenog passata te generacije koji imam u firmi, dapače, ima dosta više, od šasije, pogona, opreme, a mislim da je čak i teža po saobraćajnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2020 at 7:01 PM, nidza said:

Octa je svakako anomalija, a nju nije moguće koristiti kao argument.

Nije ona nikakva ''anomalija'', već predstavlja realizaciju poslovne politika Škode - pravljenje ''međuklasa''.

 

- Uzmu platformu na kojoj se pravi Golf, na njoj naprave Octaviu tj. auto gabarita D segmenta = ti smatraš da je to i dalje C segment bez obzira na gabarite i opremu Octavie.

- Uzmu platformu na kojoj se pravi Passat, na njoj naprave Superb tj. auto gabarita E segmenta = ti smatraš da je to i dalje D segment, tj. da ide u segment zajedno sa Passat-om bez obzira na gabarite i opremu Superba.

- Uzmu platformu na kojoj se pravi Polo, na njoj naprave Scalu tj. auto gabarita C segmenta = ti smatraš da je to C segment.

 

Zašto samo za Scalu stavke poput gabarita i opreme budu dovoljne da je plasiraš u viši segment, a te iste stavke nisu dovoljne da Octaviu i Superba takođe prebaciš u segment iznad?

Anomalija? Pa, eto...sad ispada da nije samo Octavia, nego je i Superb anomalija. :D Ili, pogledaj Škodine SUV modele...pogledaj kako su i tu namerno sa svojim modelima ušli gabaritima u segment iznad...jel i to anomalija? Onda ispade čitava Škoda anomalija, a samo joj Scala nije... :D 

 

 

Edited by neshaoct
izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu Superb da prebacim u segment iznad, jer nema taj nivo opreme i korisničkog okruženja da bi se kvalifikovao. Sem toga, ako pogledaš pažljivije konfiguraciju tog vozila, nije on ni mnogo daleko od Passata, s obzirom da je u pitanju liftback vozilo, naspram klasične limuzine. Svakako nije ni blizu daleko koliko je Octa od Golfa npr.

 

1 hour ago, neshaoct said:

- Uzmu platformu na kojoj se pravi Polo, na njoj naprave Scalu tj. auto gabarita C segmenta = ti smatraš da je to C segment.

 

Ja sam nebitan, cela referentna planeta ju je stavila u C, a ja sam saglasan. Kupac C segmenta gleda to vozilo, između ostalih, u odnosu cene, opreme, bezbednosti, itd. Nisu samo gabariti Scalu izdvojili, štošta ju je izdiglo iznad B, sem platforme, koja je btw, prosečnom kupcu potpuno nebitna kao podatak i dovoljno je dobra da iznese to vozilo.

 

Slično je i za Octaviu, ne vidim je u D, iako vozim konkretan primerak i tehnološki i opremom onako baš fino ispred prosečnog D na ulicama, ali da bi poređenje bilo validno, treba porediti top C sa top D, i onda su stvari malo jasnije.  Najupečatljivija razlika između uporedivih primeraka C i D, nisu samo dimenzije vozila, već stepen komfora, okruženja, tj. luksuz, koji je za C na tom nivou ozbiljna retkost. Top primerak C može žestoko da se namunji, li top D može da ode još dalje. Zatim, kad u priču ubaciš i različite proizvođače, svako ima i svoju internu segmentaciju. Dilema će uvek biti na delovima  susednih segmenta gde se vozila preklapaju, pa kad ti stvari nisu kristalno jasne, pogledaš malo šta drugi ljudi misle --> da li uzeti top C ili klot D, top D ili klot E, top Scalu ili klot npr. Astru?

 

edit: replika za SUV:

Kodiaq 4705

Stelvio 4687

Tarraco 4735

Rav4 4600

 

replika za dugački D:

mazda 6: 4865

mondeo: 4844

 

Nisu baš usamljeni predstavnici segmenta.

Edited by nidza
dodate dužine par vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, nidza said:

Ja sam nebitan, cela referentna planeta ju je stavila u C, a ja sam saglasan.

Ne zanima me cela planeta jer ona je subjekt marketinga...već me zanima zašto ti lično one kriterijume po kojima Octaviu ili Superba ne stavljaš u segment iznad, koristiš da staviš Scalu u segment iznad?

Nemaš odgovor zašto različito primenjuješ iste kriterijume jer bi svaki odgovor bio lupetanje gluposti, pa se zato ''štitiš'' time šta misli cela planeta... :D:D Još jednom, jasno mi je zašto fabrike kažu za Scalu da je C, ili za Tipo da je C, ili za neki drugi model koji glumata segment u kojem je, kao što je i jasno zašto uopšte postoje takvi automobili. Poenta je samo u tome da mi ovde nismo baš najobičniji ljudi kad su automobili u pitanju, nismo najobičniji subjekti marketinga, već nas sve to malo više zanima i malo više znamo...pa je onda bezveze ''štititi'' se time šta masa misli. ;) 

 

17 minutes ago, nidza said:

...da li uzeti top C ili klot D, top D ili klot E, top Scalu ili klot npr. Astru?

Ne postoji takva dilema u normalnom tržištu jer tamo obični ljudi kao kupci (fizička lica) ne kupuju auto na metar, nego u skladu sa potrebama, a obično se ima i više od jednog auta (pametna država to stimuliše) kao što odlično znaš. Na normalnom tržištu kupac koji hoće D neće uzeti C jer njemu prosto treba veći auto. Isto kao onaj koji hoće C neće uzeti klot D za iste pare jer mu prosto ne treba veći auto, skuplja registracija, skuplje osiguranje, jer već ima jedan manji auto, itd, itd.

 

Scala nije napravljena da otima kupce Astri, Golfova, Focusa, Megana...šta bi onda Octavia radila? :) Scala nema ni kvalitet za to.

Ona je tu da preotome kupca Clia, Fieste, 208-ce, Corse...sa glavnim adutom u vidu više prostora. Nema ona ništa bolji kvalitet od njih, niti je napucanija sa opremom od nekog Peugeota 208 npr.

Faktički, ljudi kojima treba C ali pare za njega nemaju, a kako ne bi onda kupili B segment Škoda im nudi imitaciju C segmenta u vidu Scale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, neshaoct said:

.već me zanima zašto ti lično one kriterijume po kojima Octaviu ili Superba ne stavljaš u segment iznad, koristiš da staviš Scalu u segment iznad?

 

Najpre bih eliminisao argument platforme, jer to nijednog kupca ne zanima, niti treba da ga zanima, a zadovoljava sve što je njemu potrebno. Da li smo saglasni?

 

Kad izuzmeš argument platforme dobijaš jedan baš valjan automobil, koji će zadovoljiti kupca C segmenta apsolutno. Zadovoljava bezbedonosne, prostorne, interaktivne, tj. opipljive i vizuelne kriterijume za C. Veća je, funkcionalnija i opremljenija od proseka u B i apsolutno je ne vidim u B. Dapače, argument pride, postoji primeraka u C gde 4 osobe 180+ ne mogu da se smeste komforno, u Scalu mogu.

 

Octavia je baš veliki primerak C segmenta, a stavljam je u C jer je prosto jedan na jedan sa Golfom (difolt C) apsolutno po svemu, sem što je veća. Ne ispunjava kriterijum luksuza koji ide uz D i tu je diskvalifikovana, zvučna izolacija, izbor dodatne opreme, materijali u enterijeru, itd. Vozilo je čitavo okrenuto konceptu funkcije i praktičnosti, što je odlika C segmenta, dok D više naginje luksuzu i komforu --> vozila u D su svoje gabarite usmerila uglavnom ka komforu, pa u dužini Octavie imaju obično manju ponudu prostora u kabini i manji prostor u gepeku. U komforu se C i D razilaze dovoljno da dužinu ne treba gledati.

 

Superb vrlo slično, otprilike je jedan broj iznad Octavie na svakom ponuđenom nivou opreme, plus ide još malo preko. Na to sve je vozilo duže. Međutim na tu dužinu nemaš proporcionalno veću ponudu prostora (subjektivan osećaj), već je deo tih gabarita iskorišćen za veći komfor - nagnutija sedišta, udobnija, udobnije vešanje. Šta ga diskvalifikuje da bude E, naredni nivo opreme, luksuza, izolacije, udobnosti, opcija, itd. Ono gde se na keca vidi razlika između Octavie i Superb, u svakoj varijanti, je veća širina Superba. Centralna konzola oko menjača je šira, razmak između sedišta prednjih i zadnjih, je primetno veći. Slična je stvar između Octe i Passata, komfor za punike je veći, a vozilo je šire.

 

Da rezimiram, meni, koji sam vozio n automobila, Scala ima to što je potrebno, što subjektivno, što na metar, da bude u sebi deklarisanom segmentu. Octa i Superb to prosto nemaju u dovoljnoj meri. Najnapucanijim primercima nedostaje širina dlake, ali ja ne mogu da ih tu smestim, možda neko drugi može. To sve, naravno, ne znači da ne mogu da se porede, pogotovo što na prelasku iz segmenta u segment uvek ima primeraka oba segmenta koji su tu negde sa cenom, pa imaš pravo da vagaš.

 

Ja ti više na ovu temu neću replicirati, rekao sam šta sam imao. Možemo da nastavimo o bilo čemu drugom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, nidza said:

Najpre bih eliminisao argument platforme, jer to nijednog kupca ne zanima, niti treba da ga zanima, a zadovoljava sve što je njemu potrebno. Da li smo saglasni?

 

Ne :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, nidza said:

Najpre bih eliminisao argument platforme, jer to nijednog kupca ne zanima, niti treba da ga zanima, a zadovoljava sve što je njemu potrebno. Da li smo saglasni?

Ne. :) 

Od starta krećeš sa pogrešnom pretpostavkom da platforma nije relevantan argument prilikom određivanja pripadnosti klasama. Zato su i svi zaključci izvedeni iz toga pogrešni.

 

Potpunim ignorisanjem da odgovarajuća platforma vuče za sobom stavke poput kvaliteta materijala od kojih je napravljena, njene čvrstine, kvaliteta njenog spajanja, kvalitet delova/dobavljača, stepen tehnologije koji podržava. itd., negiraš kompletnu autoindustriju koja još kako pazi od čega šta pravi i za kakav krajnji proizvod. Ti npr. sve ovo negiraš:

 

Fig_3.JPG Fig_2.JPG Fig_1.JPG

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kladu sa nazivom teme: ne negiram platformu, objasniću na kraju tačno zašto, već tvoj pokušaj da MQB A0 okarakterišeš kao neadekvatnu za ulazni auto C segmenta.

 

Šta je tačno i šta sam saglasan u potpunosti, da MQB A0 kao low budget, low light platforma, ima manju nosivost, što posledično smešta vozilo ispod vozila na MQB platformi za C i D segment. Vozilo na MQB A0 iz tog razloga vrlo verovatno ne može biti D segment, ali može biti C, jer zadovoljava sve što je potrebno prosečnom kupcu takvog vozila. Tržište određuje segment, a vozilo na ovoj platformi zadovoljava kupca, tj tržište.

 

16 minutes ago, neshaoct said:

Ne. :) 

Od starta krećeš sa pogrešnom pretpostavkom da platforma nije relevantan argument prilikom određivanja pripadnosti klasama. Zato su i svi zaključci izvedeni iz toga pogrešni.

 

Potpunim ignorisanjem da odgovarajuća platforma vuče za sobom stavke poput kvaliteta materijala od kojih je napravljena, njene čvrstine, kvaliteta njenog spajanja, kvalitet delova/dobavljača, stepen tehnologije koji podržava. itd., negiraš kompletnu autoindustriju koja još kako pazi od čega šta pravi i za kakav krajnji proizvod. Ti npr. sve ovo negiraš:

 

Fig_3.JPG Fig_2.JPG Fig_1.JPG

 

 

 

Izvodiš pogrešan zaključak. Ne negiram platformu, uklonio sam je iz analize sa predumišljajem, da bih podvukao sve druge činioce vozila. Ako smo saglasni da vozilo zadovoljava ulazni deo C segmenta, ne ulazeći u to da li ima odgovarajuću platfomu, onda nam je preostalo da diskutujemo samo o onome šta je i tema diskusije: automobilska platforma.

 

Na osnovu svih raspoloživih informacija koje imam i ličnog kontakta sa svim vozilima (sem G8) na ove dve platforme koje smo spominjali, moj zaključak bi bio da je:

MQB A0, za do C segmente

MQB, za C i dalje segmente

 

Tačka dodira nije na granci B i C segmenta, već unutar C.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, zbog toga najnapucanija oktavija je u mnogim stavkama ispod najlosijeg klota D segmenta.

Moj grande punto B segmenta je po motorizaciji, performansama, opremi, sedistima ozbiljno prebacivao prosecnu oktaviju nije nikako C segment.

Recimo da uzmem neki bmw5 koji ima identicna comfort sedista iz bmw7 koja i u bmw7 samo idu uz doplatu, ima veci gepek, skoro isto mesta unutra, cak i identican motor/menjac/navigacija itd. Pritom ista platforma, pa opet nije isti segment, kod 7 je veca torziona cvrstoca, deblja stakla, deblje oplate, vise izolacije svuda itd.


Veci segment je kombinacija raznih faktora koja su nama manje ili vise bitni.

Ali cak i super napucan E segment na platformi F segmenta ne ulazi u F segment, pa cak ni produzene verzije E segmenta koje se rade za kinu recimo a6 long, bmw5 long nisu F segment.

A imaju i produzene D segmente koji iako su na platformi E segmenta i imaju isto/vise mesta/gepeka opet ne ulaze u segment vise.

Tako da iako je platforma bitna, ne mozes se ugurati u segment iznad samo na konto platforme, a pogotovo ako ti fali i platforma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

Tako da iako je platforma bitna, ne mozes se ugurati u segment iznad samo na konto platforme, a pogotovo ako ti fali i platforma.

Možda je ovako najbolje sažeto sve pisano u poslednjih nekoliko desetina postova. :thumbup: 

 

Marketinški će Škoda naravno Scalu gurati u C, masa će naravno misliti da jeste C jer vidi kol'ki auto i koliko opreme ima, al' ipak ljudi koje malo više zanimaju automobili i malo više znaju o tome kako se oni prave, znaju da Scala nije C jer joj fali platforma (i sve prednosti koje ona vuče) za to.

 

 

Edited by neshaoct
gramatika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan mali dodatak:

U poređenju na drugoj temi testiraju se B Crossoveri: Škoda Kamiq i Renault Captur. Takav je i naslov videa. Oba su nastala tako što im je osnova B segment, tj. Clio i Scala su podignuti da budu SUV/Crossover. Ili je Scala dobijanjem na klirensu spala sa C hatchback-a na B-Crossover, ili ona i jeste B pa je onda logično njena podignuta varijanta B-Crossover. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2020 at 7:50 PM, danijel55 said:

Jbg ista klasa auta.

Ofarbane su i lajsne na vratima u crno.Mislim u enterijeru.Ocajan kvalitet istih, zatvoris vrata iseces ruku.

Apropo branika tako je i pre stajao.Mislim da i nema stelovanje.Zabice sa strane zabrave i posle idu par srafova.

Ne bih se slozio da je Fabija ista klasa auta kao Delta.

Delta je, u najgorem slucaju, Golf klasa, a to je u Skodinom svetu - Octavia.

Fabia je Polo.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2020 at 2:15 AM, yoxa said:

Ne bih se slozio da je Fabija ista klasa auta kao Delta.

Delta je, u najgorem slucaju, Golf klasa, a to je u Skodinom svetu - Octavia.

Fabia je Polo.

Fabia  se poredi sa puntom,al sta zna ovaj Omen.Ne zna sigurno sta znaci udobnost i tih auto.
A ono sto sam napisao,zna onaj ko je prozvao fabiju zasto je i napisano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom iskustvu sinonim za udobnost su:

 

1. Lexus LS430 President

2. Chrysler Voyager 4.0 - 7 speed semiautomatic

 

:)

 

EDIT:
A ja vozim 2009. Lancia Delta... :)

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kom je bio upucen Andreji, koji ne znam ni zbog čega mesa fabiju u priču.Nit znam zbog cega niti zasto, a  i blago receno me ne zanima. 

Delta je klasa golfa 5, tj pre golfa 6.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje nakon prebacivanja postova

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, danijel55 said:

Delta je klasa golfa 5, tj pre golfa 6.

Ako gledas generacijski, Golf V je skoro generacija sa Stilom (izasao doduse malo kasnije). Golf VI je krenuo 2008. i generacijski je uz Nuova Bravo (2007), Delta (2008)...

Ako gledas po segmentima, Bravo i Golf VI su u istom "narodnom" Compact segmentu. Dok je Delta bila pozicionirana u Premium Compact segment. Cisto da napomenem da nisam fan ni jednog brenda ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...