Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Pobesnelo_pile

Fiat Nuova Bravo - miris buđi

Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Od pre neku nedelju sam ponosni vlasnik belog brava (2009.god 1.9 mjet, 150KS).

Divan auto, da ga ne ureknem. jedina mana koju moj ima jeste miris budji. Izgleda je negde stajao sa vlaznim podom i sad se oseca budj u kolima. Pogotovo kada auto prenoci ili duze stoji zatvoren. Promenjen je filter klime i ventilacije je ociscenja ozonom, tako da je taj deo eliminisan. Promenio sam i patosnice (stavio gumene), ali otprilike neprijatan miris dolazi od poda. Sam tapacirung je suv i bio je suv i kada je bilo ovo kisno vreme, tako da ne verujem da mi voda ulazi negde, ali i dalje neprijatno mirise. Na koji nacin mogu da se otarasim ovoga i da li je zamena kompletnog tapacirnuga jedino resenje?

 

Ukoliko jeste, gde bih to mogao da odradim i koliko me to moze stajati, onako odokativno :(

Inace, sedista su ok i mirisu normalno, kao i tapacirung gepeka..

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li da probas sa dubinskim ciscenjem ... da li ce moci da izvuce neprijatne mirise, cene za dubinsko ciscenje zavise od toga sta zelis, ali racunaj na nekih 20-30 evra najmanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti nisu lepo osušili auto posle dubinskog pranja. Moraćeš da ga držiš otvorenog dan, dva (po mogućnosti na suncu) da se lepo osuši i izluftira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno nije ni bio na dubinskom pranju, al ono..slagao me je prodavac i za neke druge stvari, tako da i ovo uzimam sa rezervom. Nista, svakako mu ne gine novo dubinsko i suncanje, samo da ogreje malo, a do tada cu da trpim. Steta stvarno, odlican auto i utisak da mi pokvari jedna ovako banalna stvar.

 

Kad vec navodim mane, da li je neko od ponosnih vlasnika istog mozda imao problema sa menjacem? Iz lera teze ide u prvu i rikverc, dok iz bilo koje brzine ide normalno..Gledali su mi u servisu menjac i kazu da nista nisu nasli.

Edited by Pobesnelo_pile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec navodim mane, da li je neko od ponosnih vlasnika istog mozda imao problema sa menjacem? Iz lera teze ide u prvu i rikverc, dok iz bilo koje brzine ide normalno..Gledali su mi u servisu menjac i kazu da nista nisu nasli.

 

Nema ovde prakse da se trpa sve u jednu temu, nema kupusara od tema...pa da sada u temi koja u naslovu ima neprijatan miris krenemo da pričamo i o menjačima. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da u onoj temi koja ti je postavljena ima sta da se procita vezano za tvoj problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno procitao sam je celu i nisam naisao na bas ovaj problem. Kazu da je menjac takav kakav je ali uglavnom ljudi imaju problema sa trecom..kako god, da ne kupusarim dalje i vratim se na temu (btw prihvatam kritiku i slazem se da treba da se drzim teme). Malo pre sam kroz onaj plasticni otvor ispod suvozacevog sedista uspeo da pipnem sundjer koji je izmedju tapacirunga i karoserije - natopljen je vodom. Da li je u potanju neki zapusen odvod mozda? Ovoliko vlage ne moze da nastane kondenzacijom..bar ne na ovoj geografskoj sirini :))

Jos jedna stvar izokola povezana sa istom temom. Primetio sam i kondenzaciju u zadnjim farovima. Nadjoh na nekom forumu da ljudi imaju slican prob koji su uglavnom resavali tako sto su silikonom skroz zapususili sve otvore na samom faru. Iskustva ovde?

Mozda da promenim ime teme u hidrofilni bravo :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene se oseca taj miris isto.... tipa kad pocne neka jaka kisa ili posle pranje kola kompresorom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi ga na suncu ceo dan sa otvorenim svim vratima. Osušiće se već.

Što se tiče kondenzacije u štopaljkama imaju je i ovi suvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto za ljude sa slicnim problemom. U pitanju je bila klapna za recirkulaciju koja je bila zaglavljena i zatvorena stalno. Malo suncao auto, klapnu otvorio..sad mirise ko zlatiborska livada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...