Jump to content
FAS Goran
Junacki sin

Pedal commander - objašnjenje, iskustva, ocena...

Recommended Posts

"Pritiskaš" pedalu gasa na ovu dugmencad, umesto nogom. Delimično, ovo je već odrađeno tempomatom. Kažem delimično, jer tempomatom se setuje brzina, a ovde se setuje gas.

E, sad, kome ovo treba, to ne umem da objasnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja shvatio, ima neke veze sa "odzivom" gasa... utiče na elektronski signal od papučice ka gasu...možda sam se istripovao. Vidim da ima nekih modova (sport, eko...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Čip" bez čipovanja. Plug & play opcija koju vole ljudi čija su vozila u garanciji jer ga je lako skinuti. Suština je da laže komp pa ovaj gura više goriva..... Po meni biiip. Ili čipuj kako treba ili nemoj ništa raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je isto sto i pedal box uredjaj, neko na forumu je pomenuo kako je ugradio cini mi se na novu cromu. Fora je u tome sto se samo poboljsava odziv gasa na pritisak pedale, tj, pedala postane osetljivija :)
Ne bi trebalo da se dobije bilo sta na performansama, tj ubrzanju do 100km/h, ali bi auto trebao da bude zivlji u svakodnevnoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subjektivno življi. Na manji pritisak papučice auto ide malo bolje jer uređaj simulira veći pritisak papučice. 

 

Sviranje onoj stvari. Bolje da papučica ima što duži hod, radi lakše kontrole snage, pogotovo na jačim kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se inace u tjuningu zove drivers wish, iliti na manji gas da primi vise - po zelji vozaca. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga ugradjenog na GP 120 mj...sada cemo dobiti Marelli uredjaje koji su integrisani sa Power Box uredjajem....kod mene radi extra. Ima daljinsku komandu sa tri nivoa regulacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Nedavno sam naleteo na ovu stvarcicu na netu i prijatno se iznenadio. Kasnije tek vidim da se to pojavilo jos pre 4-5 god... :)

Naime postoji i novi model koji kako i stari ima ulogu da poboljsa odziv gasa sa pritiskom na jednu od 3 opcije na malom daljinskom.  Sa mojom astrom gtc je sve u redu, ne manjka joj konja ali sam ponekad osetio da ne bi skodilo da joj je odziv na gasu malo brzi. Na nekim modelima postoji dugme sport i verujem da je to bas to jer ni u toj opciji se ne dobija extra konjska snaga nego verovatno samo bolji odziv. Zato me i odusevila ova stvarcica jer ne zelim nista da ceprkam sa cipovanjem jer zaista odlicno ide i zadovoljan sam sa motorom.

 

Svidja mi se sto je montaza veoma jednostavna, plug and play kako bi se reklo . Na netu sam samo nailazio na pozitivna iskustva pa cak i na bolja ubrzanja od 0-100 mada mi to malo cudno ali nista nije nemoguce ako po defaultu auto sporije prima gas.

 

Pre 2 godine kada sam probao Alfu Giuliettu sa DNA sistemom prilicno mi se svidela D ( dinamik ) opcija jer je odaziv gasa bio fenomenalan u odnosu na default. Verujem da je to ista stvar sa ovim pedal boxom i zato i razmisljam o kupovini. Naime poprilicno je skupa stvar, oko 180 za stari model i novi za 230e na ebayu.

Da li neko ima iskustva sa ovim ?

 

Ako nekog zanima evo jednog tutorijala konkretno na identicnom autu kao moj.

https://www.vxoc.org.uk/forum/Thread-HOW-TO-FIT-A-PEDAL-BOX-ASTRA-J

Evo i oficijalnog sajta

https://www.diesel-performance.co.uk/product/dtuk-pedal-box-plus-6428/?add-to-cart=21247

Kao i neke od yt snimaka

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno majke mi moje da se covjek zabrine koliko neznanje tehnicko ljudi ovde...pa i na starome usranome edc15vp+na primer tuner ce za 5 min da uradi pedal tuning i skrati joj hod radi simuliranja snage....boze strasno koliko ljudi nemaju pojma a vole da pisu kao da su otkrili toplu vodu

Taj pedal box sigurno ima STROKE limitator ugradjen

hahhahahahahaah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet za kolegu Foxa posto vec zeli da baci pare, neka ode kod nekoga da mu uradi mapu, nikakve kutije i ostale gluposti.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...