Jump to content
FAS Goran
aleksandarbud

Fiat nuova Croma - ručka za pridržavanje iznad prozora (krckanje neba)

Recommended Posts

Od nedavno sam tokom vožnje počeo da čujem jedva čujan,ali neprijatan zvuk u unutrašnjosti vozila...neko sitno krckanje!Proveravao sve...na sve strane...pipkao,zavirivao...i na kraju provalim da se jedan šraf na rukohvatu sa leve strane neba odšrafio i da blagim pritiskom na nebo odmah pored ručke za pridržavanje krckanje prestaje!Pretpostavljam da ta ista ručka služi i za pridržavanje neba,a pošto se odšrafila,nebo se na toj strani blago pomera tokom vožnje i krcka.Na ručici postoje neke gumice,ali nigde ne vidim šraf!?Kako ne bih nešto izlomio,zamolio bih nekoga ko se razume da mi objasni kako da dođem do šrafa i pričvrstim ručku za držanje!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pokusavao da skinem ali mi je logicno da su rupe za srafove pokrivene tim gumicama. Probaj da skines gumice nekim tankim srafcigerom pa pogledaj da nisu ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha! Taj problem sam i ja imao na kromi. Mislim da nije  u pitanju nikakav sraf, vec problem sa materijalom od koga je napravljeno nebo. Kao da se nesto odlepilo od necega, pa se to dodiruje i stvara iritantan zvuk iznad vozaceve glave, mada se kod mene culo i na strani suvozaca. Naravno to se cuje samo kad je hladno, tog zvuka leti nema, tako da jos malo trebas izdrzati :guitar:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez brige, kod Fiata to spada u serijsku opremu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

He,he. :) I ja pretpostavljam da su šrafovi ispod tih gumica.Pokušavao sam prstima da ih isčupam,ali neuspešno!Nisam još uvek pokušavao šrafcigerom,jer sam se plašio da nešto ne zeznem!Mada ću morati ponovo da pokušam.Iritira me taj zvuk,iako je jedva čujan...ali meni iritantan! Hvala vam svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem i kod mene. Toliko je iritantan da bi najradije prodao auto. Par jačih udaraca u oblogu posredini i prestane na koji dan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha! Taj problem sam i ja imao na kromi. Mislim da nije  u pitanju nikakav sraf, vec problem sa materijalom od koga je napravljeno nebo. Kao da se nesto odlepilo od necega, pa se to dodiruje i stvara iritantan zvuk iznad vozaceve glave, mada se kod mene culo i na strani suvozaca. Naravno to se cuje samo kad je hladno, tog zvuka leti nema, tako da jos malo trebas izdrzati :guitar:  

Druže,samo da javim da si bio u pravu!Kako je malo otoplilo zvuk je nestao!Ali meni djavo nije dao mira,,,nađoh gde se nalaze šrafovi ručki(inače su šestougaoni zvezdasti i nalaze se ispod tih gumica koje se ne mogu same skinuti vec sa sve nekim plastičnim delom koji je u gornjem delu spojen,a u donjem delu ga srafcigerom treba otkačiti iz žljebova!)...ja sam dva pokidao na tom gornjem delu ali sam ih posle vratio u svoje žljebove i za sada stoje! :) Samo sam hteo da vam napomenem da su se na toj ručici koja je bila blizu tom iritantnom zvuku sa neba,oba šrafa žestoko odvila,a jedan je bio pred ispadanjem!Što je još čudnije i na ostalim držačima za ruke na nebu,šrafovi su takođe bili odvijeni t.j. odšrafljeni...pa sam ih ja sve sada dobro,dobro pritegao!Nadam se da više neću čuti taj iritantni tihi zvuk sa neba! ;) Hvala svima...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kada sam kupio auto, to me je zivciralo. Nekako sam se navikao pa i ne primecujem vise. Izvalio sam da ima veze sa ruckama, jer kad opteretis rucku, zvuk prestaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma čim prstom takneš bilo koje mjesto na nebu krckanje prestane. Ja znam dobiti živčani slom pa mlatim šakom po krovu pa me djeca čudno gledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma čim prstom takneš bilo koje mjesto na nebu krckanje prestane. Ja znam dobiti živčani slom pa mlatim šakom po krovu pa me djeca čudno gledaju.

Da,bukvalno baš tako!BAš me nerviraju te sitne gluposti!Ali stvarno jako je čudno da se pri toplim danima mnogo ređe čuje ili se ne čuje uopšte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...