Jump to content
FAS Goran
zrnke

Osvetljenje nogu (ambient light) - univerzalno -

Recommended Posts

Samo polako, nije ništa komplikovano :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li me neko uputiti kakva mi led traka treba za ovo...planiram naruciti preko ebay-a pa da sta ne zeznem...neke oznake i slicno mi trebaju...thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da narucujes sa ebay imas kod nas na sajtu kupujem prodajem, mada svejedno je koju ces traku da kupis isto je to sve

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.Evo i ja danas uradio ambijent nogu.Uradio sam isto kao i ZRNKEMIKI,tako da ne moram postupak da objasnjavam.Samo cu postaviti slike,da se vidi kako je ispalo na kraju.Pozdrav..

 

cxcb36000.jpg  cxcb36001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, sve pohvale..ja ovih dana planiram ali plavom bojom..postavicu slike cim odradim..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E obavezno okači slike da vidim, ja planiram takođe plavo i dobro će mi doć da imam sliku kako će to izgledat.

 

Narode nemoj da se neko nađe uvređen svi ste ovo lepo uradili sve je ovo ok, ja samo volim plavu boju i to je sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko se nece uvrediti,nemamo razloga za to.Svaciji ukus je drugaciji.Ja npr. obozavam da mi sve bude u belo.   :)

 

 

Hvala Jasko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko pokusavao na prikaci na svetlo u vratima umesto centralnog?Mislim da bi jos bolje bilo da kad se otvore vrata zasvetli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milka12 Kad se otvore vrata upali se svetlo u kabini ;)

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno,kad otvoris vrata,upali ti se svetlo u kabini,kako god. Ja sam kod kolege pre neki dan na citroenu c4 namestio isto ovako,i ispalo je extra. Nisam se posteno ni namucio :)

Послато са Telenor Touch Plus користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite kako bi izgledalo da se led traka zalijepi na donji dio vrata tj odozdo na tapacirung onaj dio koji gleda prema cesti i da svijetli kada se otvore vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi zanimljivo ... samo je problem kako sprovesti struju u vrata

hmm zamisljao sam da se uzme struja kao s pocetka ovog tutoriala i onda provuce tamo s ostalim kablovima koji idu u vrata ispod tapacirunga i tamo gdje bi pocinjala led traka mala rupica da se izbusi da se izvedu kablovi ponovo napolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite kako bi izgledalo da se led traka zalijepi na donji dio vrata tj odozdo na tapacirung onaj dio koji gleda prema cesti i da svijetli kada se otvore vrata.

Evo kako je kod kolege sa foruma kod Punta ispalo.

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62257-moj-punti%C5%A1a-fiat-punto-12-16v-elx/ tu je predstavljen njegov punto pa ga pitaj kako je odradio...

Punto_led.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne, meni je to danas palo na pamet :D Jedino sto je zajebano provuce kabal kroz onaj postojeci snop kablova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si uzeo te LED diodice i koje su, da ne uzmem prejake a isto tako ni preslabe nego da svetli kao ovo belo u postu iznad. Hteo bih zelenu boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ispod vrata ili kod nogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hocu kod nogu da bude jacina kao njegova kod nogu.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec znamo kako se ovo odradjuje pa cu samo slike da postavim. :) Evo kako je na kraju ispalo kod mene. Korisceni gotovi moduli 5050, nisam hteo da kupujem traku pa da lemim i ostalo.

 

Preko dana 23122014633.jpg 23122014634.jpg 23122014635.jpg 23122014636.jpg 23122014637.jpg

... nocu 23122014640.jpg 23122014641.jpg 23122014642.jpg 23122014643.jpg 23122014645.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je ispalo, ja sam stavljao kod sebe one trakice pa lemio, al cim je taknes pukne -.- na kraju sam popi*dio i pocupo sve :D naruceno sad na aliexpress 4 trakice sa kablovima kad dodju kacim rezultate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više nego lepo i kulturno ispalo. Alal vera

Kuda su provlačio kablove za osvetljenje ispod vozačevog i suvozačevog sedišta, a da se vidi kabal?

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasrafio plastiku od menjaca pa sve do zadnje piksle. Posto tu do rucne imam podesavanje el. retrovizora izdigo sam plastiku i taj deo gde je fabricki posecen tepih iskoristio da sprovedem kablove levo i desno i stavio module na onoj izbocini ispod sedista (po sredini). Malo zaseko skalpelom tepih ispod sedista,provukao kablove i to je to.

Inace one led module nas'o za 89 din. po komadu u Dimitrija Tucovica, lokal se zove Elementa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...