Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za 15000 mozes da biras auto star 2-3 god. Jesi li razmisljao o Subaru Forester 2.0 dizel? Fenomenalan "dzip" i jos bolji motor. Imamo par sluzbenih komada i ja sam licno odusevljen a bilo je samo par sitnih kvarova na nekih 150-200 000 . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pitanju Forda, ja mislim da je to odlican auto. Neko pomenu da ih ne vole majstori "svastari" i to je tacno. U svakom drugom smislu je Ford odlican. Ja sam se ozbiljno razmisljao o Focusu mk2 restyling (od 2008) ali je ipak pala Croma jer je cena bila presudan faktor a i imam fetish ka italijanima.

Gledaj, ako je budzet do 15k onda ti je izbor ogroman. Buduci da ti treba malo prostraniji auto, za 15k mozes da uzems 500l sa 1.6 MJEt motorom a to je vec ozbiljna prica.

Ja bih recimo razmisljao i o Hyundaiu. za te pare mozes da uzmes Elantru sa finom opremom ili i30 sa 1.6 motorom. Ko god je kupio Hyundai u poslednjih 3-4 godine nije se pokajao. Hyundai je sada pozicioniran tamo gde je Toyota bila oko 2000-te a to su zlatne godine. Jednostavno Hyundza trenutno ima sve dobre motore (bogotovu benzince), komfor, dizajn, kvalitet, ma sve. Sad, postoji onaj momenat u glavi koji kaze: ma to je Korejanac, ali ja mislim da su to gluposti.

Ako pricamo o Korejancima, KIA je isto sjajna. Cesto se desava da enterijer deluje malo jeftinije nego na Hyundaiu ali to je ista firma i to su isti automobili tako da su nijanse u pitanju.

Ticma: imam par Forestera u okruzenju. Sjajan auto da se ne lazemo, ali delovi kolju do te mere da je to strasno. Komplet zadnjih amortizera je nesto tipa 700-800 evra jer su to neki specijalni amorti koje nema u zameni, samo oridjidji. Mnogo kvalitetan auto ali strasno skup za odrzavanje. Jos jedna stvar koja mi se ne svidja kod Subarua je sto im se dizajn enterijera nije pomakao od 90-ih.

 

Opet se vracam na Multiplu, ako planiras 3-je dece, Multipla je savrsena. Mozes za nekih 5000 i nesto sitno da nadjes restyling 2007-08 MJEt koja je kao da je iz fabrike izasla. Pogledaj ovu lepoticu:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3519614/fiat_multipla_19_mjet/

Ova se doduse vuce po oglasima dugo, ali hocu cisto da steknes predstavu na sta sam mislio

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc pa sve neki Francuzomrsci na forumu  :laughing:  Moji su imali 307 1.6, prvu verziju i jako je lepo služio 9 godina skoro. Mane su mu bili definitivno potrošnja koja nikako nije po specifikaciji i bila je oko 9-10l kako god da se okrene i cena održavanja pošto je na početku bio nov model i dosta su ovlašćeni lupali po ušima. Što se nepredviđenih kvarova tiče gotovo da ih nije ni bilo.

 

Ista priča je i sa Astrom Classic G s tim što je održavanje bukvalno džabe i troši ~7-8l ili u proseku, a ako se namesti malo više grada ide to i još na gore.

 

Inače, ja bih za budžet od 15000e gledao kosooke malo. C'eed i i30 mi deluju kao odlična ponuda za novac za koji ih prodaju kod nas. Čak je i bila neka priča da je politika kompanije da proda jeftinije auto i onda povrati to tokom sedmogodišnje garancije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se malo nategneš za Cromu restajling, a mislim i da je 159sw odličan izbor, meni lično su to dva najlepša karavana, ako Croma može tako da se nazove.. plus ih još nema kod nas po gradu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali covek trazi auto sa kojim moze komotno cetvoroclana porodica da ide na mora a tu je od svega sto ste naveli jedino Croma u igri . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je bre Francuzomrzac?  :smoke:

Salu na stranu, nemam ja nista protiv Francuskih auta ali Pezo nesto ne mirisem nikako, bez uvrede. Citroen i Renault imaju sjajnih automobila. Coveku bi recimo noviji Espace seo ko dupe na noshu.

Slazem se sa Sikterom samo sto 159-ka po prostoru unutra nije bas velika. Mnogo je veca spolja nego unutra, Croma recimo ima dosta vise mesta iako su na istoj platformi. Ipak covek treba u buducnosti da smesti 3 decija sedista pozadi a to je u 159-ci vrlo tesko.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam tj. još uvek imam jednog sličnog kupca... ne zna šta bi, a rastegao bi se do 15k  €. Svejedno mu je u principu da li je auto nov ili je star godinu dve tri pet deset... svejedno i koja marka. Jedini uslov je da bude malo veći tipa "Golf" klasa i veći. 

 

Nakon višesatnog većanja i upoređivanja svih mogućih aspekata troškova održavanja, potrošnje, godišnje kilometraže itd. došli smo do dve idealne moguće opcije: 

 

- nova Oktavija

- polovan par godina star VW/Audi (A3, A4, Pasat...)

 

Pošto je godišnja kilometraža oko 20-25kkm onda je praktično nebitno da li je dizel ili benzin pošto je tu negde na granici ni tamo ni 'vamo :) 

 

Bile su tu razne opcije i francuzi i italijani, Linea, 500L, Novi Bravo, ali i Opel, Ševrolet itd... korejanci i japanci nisu bili opcija. Međutim, matematika je naumoljiva. Kada staviš na papir 5god. i ~130-150 kkm i kada preračunaš sve i kako god okreneš ove dve opcije su najisplativije moguće i jednostavno su najbolji izbor kada se gleda realnost i ekonomija. 

 

E sad... ko gleda estetiku, hoće da fura određeni brend ili nešto treće to je već druga priča. Npr. Forester jeste super priča, ali čim dođe zima pa kad kreneš da kupiš zimske gume odjednom cena kao za pravi džip... kreneš da ga održavaš ne znaš gde bi... ko radi još Subaru osim ovlašćenog? I tako redom za razne modele. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam francuzomrzac, al' kad se uhvatim za kvaku recimo ovog 206+ koji je 2009. godište, imam utisak da je napravljena od malo jačeg kartona  :D

Plus što su mi od svih automobila jedino na 307 cvrkutali i uvijali se tapacirunzi na jednom odredjenom mestu kod mene u kraju. I što reče Neša, vrata deluju kao da imaju 100 grama u sebi  :)  Dok je C5 recimo potpuno druga priča.

 

On će vršiti posao i prevoziti te od tačke A do tačke B i ne govorim o njegovoj pouzdanosti, ali nije za one koji traže nešto više od auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dotičnom Santa Feu sam se vozio u više navrata i sa tvojim ćaletom i sa Viktorom, uvek me je oduševljavao kako ide i kako se na 120 osećam kao da idem 80 u svom autu.. oni su sad tog godišta prilično povoljni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma, Bravo, A4, moze i Santa Fe, i kusur stavis u dzep i nakrivis kapu. Kakvih 15000e za auto, u ovoj zemlji, na ovo vreme, ni u ludilu...
Baci pogled malo na vozila sa lizinga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3. Razmišljam da pazarim i neki nov auto, možda čak i SUV. Tu je jedno vreme u užem izboru bio Fiat 500L ali...odustao od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci pogled malo na vozila sa lizinga.

 

 

Upravo tako!

Nesto staro 2-3 godine sa malo kilometara i urednom servisnom istorijom. Tu tesko moze da bude greske a cena je 50% niza od cene novog!

Ja kada sam kupovao trazio Alfu ali posto je nemoguca misija bila naci nesto dobro gledao svasta, Staro max 3 godine,Max 75 000Km i sve bezprekorno a da se uklopi u zadati budzet. Duuuugo sam trazio ali nasao nesto sto je greh ne kupiti! Starost 2 godine i 3 meseca, 39 000Km , bezprekorno a cena skoro 50% niza od identicnog modela na sajmu automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje, da li si otišao u neki salon da sedneš i malo "onjušiš" neki auto?

 

Gledam već neko vreme da kupim novi auto i iz mog iskustva, Kia Ceed je pobednik, što po prostoru, što po materijalima koji su stavljeni unutra, što po ceni.

Neki kukaju na garanciju i kao moraš održavati kod njih, jednom u godinu ili dve dana servis meni se ne čini previše para.

 

Ford Focus je sad na akciji, lep paket opreme za 12 900e, i kad sam seo u njega, kvalitet je bio mnogo bolji od Škode i Renaulta

cxcb15090.jpg

http://www.ford.rs/Akcije/Focus_Trend

 

Škoda Rapid isto unutra ima očajnu plastiku, mislim da bi deca iz vrtića stavili bolju plastiku unutra, a i bili maštovitiji po pitanju enterijera.

 

Renault Captur mi se isto činio kao sjajan alii kad sam otišao tamo i seo u njega, dati 15000e za onu jeftinu plastiku koja se nalazi u njemu, nema šanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 2-3god ces se lupati o glavu kada budes video cene tog nekog auta i vidis koliko si izgubio zbog 30-40hkm predjenih

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitah temu, i niko nije pomenuo Opel Merivu. Mislim da je sada krece od eur 12k sa pristojnim paketom opreme.

Mislim da je trenutno dobra kupovina.

Takodje, ako prevagnes na kupovinu novog auta, imaj na umu da uslovi finansiranja znacajno uticu na krajnju cenu, a tu je fiat trenutno najbolji. Skoro je bila informacija da se Bravo moze kupiti za iste uslove kao 500L, ukoliko ti odgovara po gabaritima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, nije me bilo samo 10ak sati a postova kolko voliš, sad sam preplavljen informacijama. Ima dosta dobrih i korisnih saveta. Sviđa mi se ideja da pogledam po lizing kućama, i vidim šta ima u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je Croma fantastican porodicni auto i uopste ne bih razmisljao o nekom drugom, ali kad vec dajemo predloge po mom ukusu je i Chevrolet Cruze hecbek ili limuzina (u tvom slucaju karavan verzija). Videh jednog u subotu na Knez Petrolu, beli, hecbek, UE tablice, dopao mi se iz momenta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak sam viđao Crome koje u opremi imaju monitore koji se otklapaju sa krova, za decu, to mi deluje interesantno za klince.. Uglavnom videh da mali Mihajlo već ima svoj auto :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...