Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Od lepote i ne primetim da je prljava ... odlicno izgleda, sa osmehom da se vozite i da vas bude sto vise, za koju godinu da trazis neku Alfu sa 7 sedista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam to citao, ali takodje kazu da je ta problematicna grana metalna, a da je novija plasticna, na kojoj je reseno, a ova je plasticna. Nasao sam i OE broj ove problematicne - 55210201 i kad kucam u google, izbacuje metalnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije reseno ni na restilizovanim modelima ( 2008+)  Imas na Alfa romeo forumu slucajeva gde su ljudi imali problema sa usisom tj klapnama u istom, a alfe su 2008 godiste i novije ( motor 1.9 jtdm 16v ).

 

Problem sa klapnama se resava tako sto ih povadis napolje ili se kupi nova usisna grana..

 

Tvoja nije restilizovani model a grana je plasticna?

Mozda je grana vec menjana...

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije menjana ceo problem se resava za nekih 150eur a nova grana je oko 45000rsd i nema ih nesto mnogo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, mozda je neko odradio prepravku, broj manje vise, nije bitan, mozda je i tkao izasla iz fabrike.

 

 

Mada ne bi me cudila da onaj ko je vozio taj auto odradio to, prevencije radi. Ne verujem nesto da je prepakovan nov motor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti je neko vec rekao,povadis i miran si.To isto se desava na BMW motorima,motor ih usisa i veselje.Moj drug ih je skinuo sa BMW-a i vozi se vec nekojiko godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Igrom slucaja otvorila se mogucnost za nabavku novog automobila na "beskamatni kredit" i "vratices kad budes mogao". :mrgreen: 
Iako je ponuda neverovatno velikodusna i potpuno neocekivana, jos nisam resio da je prihvatim. Neko moje razmisljanje je da bih tu pozajmicu vratio u narednih 5 god, a u slucaju ostanka bez mesecnih primanja u nekom trenutku, uvek mogu auto da stavim u oglase.

Trenutno sam u fazi gledanja i raspitivanja.
Za slucaj da se odlucim da prihvatim ponudu, isao bih do nekih 12-13 000 eur jer je to suma koju u tom vremenskom roku mogu da vratim. Od ustedjevine imam 0 Eur :kezo: i punta kog bih udomio za oko 1000-1500 eur u najboljem slucaju.

Razmisljam o Novom Tipu 1.4 sa 5 vrata, Citroenu C4 1.2T, Hyundai I30 1.4, Kia Ceed 1.4, Fabia 1.2 fsi
Svi su tu negde sa zvanicnom cenom (verujem da cena moze da ide dole na licu mesta).
Od opreme mi treba klima, podizaci prednjih prozora, ABS. Sve ostalo moze, a ne mora da bude.

Novi Tipo izgleda fantasticno i da nije Turcin, bio bi 99% 1. izbor. Opet 1.4 atmosferski motor bi mogao biti astmaticar. Ne treba mi auto za trke vec za prevoz od tacke A do tacke B, ali bi valjalo da na ibarskoj bez nekih vecih problema moze da obidje sleper.

Citroen C4 takodje izgleda dobro i spolja i unutra (nekako je sve skladno, prijatno, enterijer je bas po mom ukusu) ali ne znam kakav je taj 1.2T, a nemaju test model.
Hyundai i Kia su mi isti, zanimljiva spoljasnjost, enterijer ne toliko po mom ukusu, kvalitet... 
Fabia je pouzdana, ali bezlicna, bljutava, dosadna, ne znam ni sam kako bih je opisao, a koliko- toliko drzi cenu i verujem da bi se kasnije najlakse i najbolje prodala kada za to dodje vreme.
Ford, a narocito Opelo mi nisu interesantni, ali cu rado saslusati ako neko ima neki predlog za nekog drugog proizvodjaca ili model.

"Pametna kupovina" vozila starog 2-3 god (a to mi je najprimamljivije) nije u opticaju jer je "kredit" namenski za novo vozilo.
 
 
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li gledao citroen c-elysse? Kod nas je sa 1.6hdi motorm oko 11500 sto je po meni odlicna kupovina. Sa dodatnom opremom 12500 gdje imas sve sto ti treba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj Citroen C4 Cactus, extra autic, on je tacno 12.999 evra.  Obican C4 je koliko vidim dosta skuplji.

 

Od ovih Tipo, pa Fabia (ako bas mora)... i to je to.

 

Ko to daje tako pare na lepe oci, predpostvljam tasta? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tom cenovnom rangu ja bih pogledao i Suzuki S Cross. 1.6 120 ks, ima dovoljno mesta, ja sam ga gledao na sajmu pre 2 godine.

I jedina mana po meni 5 brzina menjač

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cactus je uzasan unutra, manje prostora nego u C3 u kabini, nesto veci gepek nego C3, a C4 1.2T nije skuplji ;)

C-elysse ne odgovara jer je limuzina, a treba mi veci otvor nazad zbog kabastih stvari. Da je povoljan-jeste, ali za moje potrebe nepraktican.

Suzuki mi nije interesantan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škoda  Rapid.  Trenutno 1.6 115konjica 13500e. Vozio je skoro i pozitivno se iznenadio i prostorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas ta te pare nikakav izbo novih kola. Po meni je sve to bezveze, cisto da sebi umiris savest da eto, vozis novo. Na tvom mestu, nebih se zaduzivao za nesto takvo bespotrebno. Pre bih pozajmio neki euro i uz tog puntica uzeo nesto bolje za narednih par godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao i j akola u tom rangu, pa onda u malo vise, jos visem i dodjem do toga da bih uzeo pristojan nov auto treba dati 17+ hiljada evra.

Zbog toga i dalje vozim matorog Stila :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je sta je kome pristojno i kakve ko potrebe ima. ;)
Da imam 20 000 na raspoalganju, onaj od 22 000 bi mi bio zanimljiviji. To je uvek tako bilo i bice.
Ono sto sam naveo u prvom postu su vozila oko kojih se razmisljam, a ona idu za te novce po cenovniku. Naravno da uvek moze i da se malo ubije cena, a to je na onom C4 ocigledno. Da je hdi, ne bih razmisljao dalje, ali sa ovim malim turbo motorima nemam iskustva i ne znam koliko su trajni uzevsi u obzir koliko je konja izvuceno iz male zapremine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa i30 su ljudi zadovoljni, dobra je garancija, s kim sam god pričao samo obavezan servis i koja sijalica crkne za nekih 5 godina. 

Baš sam pričao sa drugom u subotu, vozi i30 1.4 benzinac. Potrošnja oko 8l, vuče dobro tek na 3500 obrtaja, tj kad pretičeš mora stepen manje. 

Eto, od svih koje si naveo meni je ovaj favorit. Citroen je siromašan sa opremom za te pare a tipo veliki za taj motor. Tipa sam vozio dizela na test vožnji, taj ide odlično i ima skoro ful opremu. A unutra me nije nešto oduševio. Nizak je krov za sedenje pozadi, gepek je odličan i dobija se 2 god garancije koje daje FAS. Ovaj novi hb nisam probao. 

Mislim da je hyundai dobar izbor pogotovo zbog politike staro za novo. Pre par meseci je bivši kolega zamenio svoj 5 godina star i30 za novog ceeda uz doplatu. Koliku, ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spustaju, idi u salon i uverices se.
Za C4 je sa 14 990 (ako se dobro secam), ponudjeno 12900-12950. Motor je 1.2 T i to je ono sto me muci. HDI po cenovniku isto kosta, ali za njega nece da spuste cenu na taj nivo. da hoce, dileme ne bi bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ti ja ispricam ovo. Giulietta kosta 17990e, daju bonus 2500e ako menjas staro za novo i jos oduzmu cenu tvog automobila. Ja dosao samo zbog toga u ovlasceni servis.

Odemo tamo, procene mi Stila na 3000e k'o od sale da ga nisu ni pogledali ?!

 

Racuna covek cenu i kaze bez cene vozila i popusta je 15990.

Ja im objasnim da sa 5500e popusta kosta 2000e manje i oni mi objasnjavaju da ej puna cena preko 20 000e.

 

Krene tu ubedjivanje odakle sad 20 i objasnjavaju oni meni da sam verovatno pomesao sa cenom 500L  jer nikada nisu imali takvu cenu na svom sajtu :D 

 

Ja izvadim telefon, pokazem im aktuelnu ponudu, kazem da se jave kada je stave u repertoar i odem.

Nikada se nisu javili :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio prvi i30 sa 1.4 motorom, ima nešto tipa 109ks. Taj auto ne ide! Treba mu bar 4000rpm da povuče, i to je sve veoma mlako. Hoću reći grozan je za vožnju, ne daj Bože ne da treba da nekog pretekneš, već da se prestrojiš i ubrzaš na uzbrdici, i to postaje rizičan manevar, pošto mu pri brzini od recimo 60-70km treba druga brzina za to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...