Jump to content
FAS Goran
zrnke

Opel Astra H 1.9cdTI 150KS

Recommended Posts

I moj bivsi kraj :thumbsup: , od skoro...

Mesta za prckanje oko kola koliko hoces :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da da tako je. hvala.

nesto mi nije nikaako jasno o cemu se radi?

evo ovo ulje za opela tj GM-ova ova kantica od 5l kosta 2850din a selenia 1l-1200 dindzi i jedno i drugo u KitKomercu. zasto je selenia toliko skuplja? dodje mi da sipam ovo. maltene od te jedne kantice imam za dva menjanja. probao neko mozda? isto je sintetika u pitanju. evo kako izgleda kantica. upravo ga sipao bratu i na oko dobro ulje-mada to stvarno nista ne znaci..

IMAG0649.jpg

Nikakvih problema sa GM-ovim uljem nisam imao tokom 5 godina voznje astre 1.4 benzin + tng. Servisni interval je suludih 30.000 na tom motoru. Ja sam ulje menjao na 10-15.000km jer je cifra za GM ulje i filtere bila smesna.

Nikada nisam dolivao ulje izmedju servisa, i samo u pocetku sam ga merio a posle vrlo, vrlo retko tj samo pred veoma dug put. Kada sam kupio fiata bas sam se isto pitao za cenu selenia ulja, cemu tolika cena. Pritom, nivo ulja sada merim na 1000 km max.

@OP,

Sve cestitke za kupovinu astre, prelepa je! Dobrodosao na forum!

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ne mora da znaci da niska cena govori da je los kvalitet, ali ja sam uvek pre za proverenu varijantu, koju koristi dosta ljudi, cak I ako ke ona malo skuplja. :D
E sad ima onoga sto je ovo Srbija, pa kad kupis I najskuplje ulje nikad ne znas sta je zapravo u kantici :D

Hvala, jos malo ce godinu dana kako je kod mene, stalno nesto cackam, I uzivam u tome, a samim tim I u voznji nje! :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uzimam foliju pa cu da se okusam u zatamnjivanju stakala iza B stuba. Koliko % preporučite da uzmem s obzirom da je cosmo oprema I da su fabrički već malo zatamnjena? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedno 100%, dosta je.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam malo duže vozio Astru H 1.8 benzinca, u Cosmo opremi.

Puno mi je lepši njen enterijer od Golfovog  :)

 

I malo sam više očekivao od tog motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuuu totti pa kako to mozes da kazes? ja volim opela ali mi je unutra neverovatno prost pogotovo instrument tabala dok kod folcike sve lepo i na svom mestu..

vidi samo:

 

cxcb20072.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeta od 75% :D
To je 1.8 140ks, nisam imao imao priliku da vozim astru benzinca.

Astra sa Piano black tablom I Ekranom, izgleda mnogo lepse nego ona koju si ti okacio u osnovnoj opremi :D

 

cxcb20073.jpg


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste mozda malo lepsa :)

da ne kacim sada golfove sa ekranom nije tema. samo me niko ne moze ubediti da je opelova unutrasnjost lepa. brat mi je vozi i svaki dan je gledam u garazi i nikako sebe da ubedim da je to lepo. dok sve ostalo za postovanje pocev od toga kako je povozna, sedista jako dobra, menjac precizan(opet ne kao golf), i sto mi se svidja masivnost vrata kao od sefa da su ih stavili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, sve je stvar ukusa. Recimo Croma pogotovo kada je u jakoj opremi ima nenormalno lep enterijer!
A sto se tice vrara? U pravu si, kad zvuk kad ih zatvoris je takav da osecas masivnost I kvalitet.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuu tu  je croma nenadjebiva. oni sto znaju da grunu sve zivo od opreme to je neverovatno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jos kad je recimo bez koza onutra, ekran, panorama, nenormalno nesto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeta od 75% :D

To je 1.8 140ks, nisam imao imao priliku da vozim astru benzinca.

Astra sa Piano black tablom I Ekranom, izgleda mnogo lepse nego ona koju si ti okacio u osnovnoj opremi :D

 

cxcb20073.jpg

 

Ova 1.8 je bila verzija sa 125 ks... Subjektivni osećaj je bio da ide u najbolju ruku kao moj auto (ako ne i nijansu slabije), a kad sam uporedio šta kaže papir - ubrzanje identično, s' tim što Astra ima dve litre veću potrošnju po gradu  :crazy: I malo je tvrđe trimovana od petice.

 

Ova koju sam vozio je, kao što rekoh, Cosmo. Ima i kožu po tapacirunzima, što je dodatno ulepšava.

 

@diskusija

Jbm li ga, stvar ukusa. Kad dođeš u moje godine, razumećeš  :D Ništa svemirsko, samo klasika  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ima tu svasta, generalno kad sam kupovao auto provozao sam svasta; recimo dve krome sa 150ks motorima nisu isle ni priblizno isto, jednoj pretpostavljam zapusenen egr..itd

Pa iskreno jesam mlad, ali I ja volim klasiku, fabrici cd player, bez ikakvog budzenja, jednino mozda mali vufer bi ubacio u gepek ali ga astra ja mislim nije imala fabricki. Sve ostalo fabrika da bude :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha baš to :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fin autic,i podrska za kolegu sa Opelom... Meni se bas bas svija nova Astra J al mnogo para za sad jbg

 

Ovi sto mrse muuu*** oko korozije i Opela,koliko znam Fiat do brava-brave-punta svi su se raspadali al bukvalno...

 

Kontam da na vw-audi  forumu neko ko i vozi te aute,i napisu nesto oko korozije na Opelu,al ovde ccc neko ko vozi Fiata..

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah, hvala druze! :D

A znas kako, mnogo je ljudi na forumu i nemoguce je da neko ne da' neki negativan komentar, ali dobro. bilo pa proslo. Zaboravio sam na taj deo sa prve strane, mnogo je forumasa koji su pozitivno aktivni naa mojoj temi da bi ja pominjao taj deo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa astrica, ja sam mislio da uzmem H kad samo prodao G ali sam se ipak odlucio za Bravo vise mi se svideo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika prvog stakla uradjenog, sutra cu postaviti kompletno auto.

 

cxcb20075.jpg

Posteno sam se namucio I dosta folije bacio dok sam uradio :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrak je sad, sutra cu slikati kompletno detaljnije. Danas sam crkao radeci, na kraju je bio mrak tako da je bilo suludo slikati :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno odavde lepo izgleda, ako je tako i izbliza onda svaka cast zrnke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...