Jump to content
FAS Goran
zrnke

Opel Astra H 1.9cdTI 150KS

Recommended Posts

Super Astra, fina oprema i naravno motor :D
Bas mi se svidja H, u svim verzijama. Burazer vozi GTC, doduse 1,4.

 

cxcb15045.jpg  cxcb15046.jpg


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da vidiš moju akciju farbanja čeljusti..  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis 4x klocne na vlaznoj zemlji :) ?

Ja ti se jos uvek divim ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da vidiš moju akciju farbanja čeljusti..  :laughing:  :laughing:

hahah, jebiga nov sam na forumu pa ne znam sta se desavalo pre  :laughing:  Al ako imas negde zabelezeno voleo bih da vidim to  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima zabeleženo na mojoj temi sve. :D Ne bi verovao šta sve ima... Vidiš moju forum-sličicu?  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu bas da prelistam tvoju temu do kraja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je Astra :unworthy:  a i felne su super,skoro je kolega uzeo takve za Astru G alu 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

zrnkemiki@ jel znas mozda kako ide ona fora kod opela za ponistavanje intervala servisa? ono kao ide nesto das kontakt,stisnes koncinicu, opet kontakt tako nekaka..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udje se u kola, zatvore vrata, stavi kljuc u bravu. Stisne se dugme na intrument tabli za restartovanje trenutne km, stisne se I drzi, onda se stitne I kocnica drzis obe stvari. Zatim das kontakt I drzis sve to tako dok se na ekranu ne ispise ---- tako nesto, ne nekim modelima ako drzis dalje onda on menja broj kliometara do sledeceg servisa 15000,30000,50000. Ali to je proces resetovanja INSP lampice koja javi da je vreme za servis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da da tako je. hvala. 

nesto mi nije nikaako jasno o cemu se radi?

evo ovo ulje za opela tj GM-ova ova kantica od 5l kosta 2850din a selenia 1l-1200 dindzi i jedno i drugo u KitKomercu. zasto je selenia toliko skuplja? dodje mi da sipam ovo. maltene od te jedne kantice imam za dva menjanja. probao neko mozda? isto je sintetika u pitanju. evo kako izgleda kantica. upravo ga sipao bratu i na oko dobro ulje-mada to stvarno nista ne znaci..

 

IMAG0649.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma stvarno. Moj majstor uzima velika pakovanja, u buretu, TEXACO ulja, I ja njega koristim :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to GM ulje kazu ljudi da ga skoro svaki auto trosi, posebno dizel. E sad ne znam zasto je to tako, samo sam cuo sa vise strana tu info...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma znam samo da brat sipa u astru i kako sipa tako i izaspe tj ne doliva nista. u pitanju onaj 1.7 isuzu motor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje dati vise novca za nesto sto svi koriste I sto je provereno dobro, nego eksperimentisati sa necim na kolima novije generacije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra ti je auto ;)!
A sto se tice ovog GM ulja ja ga ne bih vise nikad sipao! Pre stila sam vozio astru 2001god. 1.7isuzu motor,licno sam je doterao iz Holandije sa pravih 96000km (to je bilo pre nekih 4-5god.) da skratim malo :).Sipao sam jednom to ulje i posle 5000-6000km meni je crkla turbina.Pre toga sam sipao mobil i sve je bilo extra dok nisam sipao ovo drugo i cvrc ode turbina.
 

Bolje dati vise novca za nesto sto svi koriste I sto je provereno dobro, nego eksperimentisati sa necim na kolima novije generacije.

+1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je Astra, meni se ona svidjala od kad se pojavila. Covek od koga sam ja kupio ovog mog Punta je kupio Astru H 1,7 cdti. Prvi utisak mu je bio da je malo tromija od puntica, sto je i logicno i jednu veliku zamerku je imao (pored meraca temperature), nema gde da spusti telefon i novcanik! I to stvarno jeste problem posle Punta i njegovih milion pregrada...

On je jos morao da menja hladnjak klime, kaze da im je to konstruktivna mana, i alternator. Bile su pristojne cifre u pitanju. Na alternatoru mu je riknuo samo regler valjda, ali se menja u kompletu. Ali to verujem da nema veze sa tvojim motorom...

 

Inace ova tvoja Astra izgleda brutalno, da se slatko navozas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste problem na koji sam i ja naisao nakon stila, sto na delu oko menjaca i rucne nema nigde prostora za ostavljanje stvari, ima jedna pregrada mala ispod naslona za ruku, ali bi mnogo funkcionalnije bilo da je negde kod radija. Pa zavisi koja je snaga motora bila, 1.9 sa 150ks, do nekis 1800 obrtaja slabije vuce (to bi chipovanje resilo, a mozda cak i samo uklanjanje EGR) ali nakon toga polece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegova je 1.7, napisao sam gore, ali nemam pojma koliko KS. Ali je seo iz Punta 1.9 JTD u Astru 1.7... Teza je, logicno da je malo tromija... On za telefon koristi prostor kod displeja

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Astru 1,7 su isli motori snage 80,100,110,125 konjskih snaga. Ja imam blutut u njoj, tako da ga uglavnom ni ne vadim iz dzepa. A kad idem na duzim relacijama onda drzim sve u vratima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacene LED CanBus pozicije

 

cxcb17830.jpg  cxcb17831.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxcb17832.jpg  cxcb17833.jpg

 

cxcb17834.jpg  cxcb17835.jpg

 

cxcb17836.jpg  cxcb17837.jpg  cxcb17838.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispalo je tako na slici, dobro sveti, ako nema sanse da se po mraku vozi sa njia, drugi mene bi videli ali ja ne bi druge  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, nadam se!
Danas Astra malo picnuta polir pastom rucno, uz pomoc mladjih ortaka, da joj malo dam sjaja.
 

cxcb17842.jpg
 
cxcb17840.jpg  cxcb17841.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...