Jump to content
FAS Goran
zrnke

Opel Astra H 1.9cdTI 150KS

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu,
evo da vam predstavim moju Astru sa 1.9cdti motorom i 150ks. Kupljena je sa 135.000km na satu, sada ima 147.000. Auto kada je uzet uradjen je odmah mali servis i zamenjena remenica alternatora, PK kais sa spanerom i svim rolerima kao i akumulator. Do sada jedini veci problem koji sam imao sa njom to je problem sa leptirima na usisnoj grani, koja je morala da se menja na oko 143.000km i koja nije ni malo jeftina.
Paket opreme koji poseduje je cosmo/sport, odnosno ima polu-kozna sedista,cd30 mp3, GID ekran,''Parrot" blotooth, aux input, fabrcki zatamljena zadnja stakla, piano black boju instrument table, polu automatsku klimu, naslon za ruku, parking senzori, maglenke, dugme za sportski rezim, ali najvaznija stvar od svega, poseduje Opelov sistem IDS+ , odnosno sistem aktivnog vesanja koje se paljenjem sportskog rezima ukrucuje i povecava stabilnost, a drzanjem sport dugmeta se takodje isto desava ali se i gase sistem (esp,..) tako da fakticki ima tri rezima, normalan, sportski i taj '' super sportski''. Felne su 17' odnosno 225/45 R17. Evo stavicu koju sliku. Od stvari koje sam do sada uradio to su farbanje kocionih celjusti u crveno i ugradnja parking senzora.
Autom sam generalno zadovoljan, posle zamene usisne grane si i potrosnja koja je pre toga bila 9-10L spustila na 7-8L.
 

357cc192d4d05707b2f5b638d1f5ccf8.jpg  424c9452fc1fbccabd46cb34e846223c.jpg  20130507_134238.jpg

 
20130914_102744_Richtone_HDR.jpg  20130914_103351_Richtone_HDR.jpg  20130914_103439_Richtone_HDR.jpg
 
20131002_165310_Richtone_HDR.jpg  20131002_165317_Richtone_HDR.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe de nadje opelo da kupis?

Sad lepo do apoteke po kutiju lexiliuma ili mozda bolje neceg jaceg....

Znas koja je stvar uvek bila brza od opela? KOROZIJA :D :D :D

Pre ovog auta imao sam opela..... jednog.....jednom......

Jedino sta valja u tim opelima je cdti tj prekrsteni JTD / multijet motor.

Lepo ispao auto na ovoj pretposlednjoj slici....onaj beli....u levom uglu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican opel, a ponajvise mi se svidja sto je cosmo i sto ima 1.9 mjt motor.stv brutalno izgleda sa ovim felnama. meni su oni jako dobri samo mi je nekako bzv sto nisu stavili i pokazivac temp nekako mi cudno bez njega. znam da mozes iz menija na kompu da pratis temp ali nekako to puno komlikovano..

nek je sa srecom i da prevalite zajedno brdoooo kilometara :)


kad ga pre snimi jankovicu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ovi novi opeli nemaju probelam sa korozijom posto su sada svi pocinkovani..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe de nadje opelo da kupis?

Sad lepo do apoteke po kutiju lexiliuma ili mozda bolje neceg jaceg....

Znas koja je stvar uvek bila brza od opela? KOROZIJA :D :D :D

Pre ovog auta imao sam opela..... jednog.....jednom......

Jedino sta valja u tim opelima je cdti tj prekrsteni JTD / multijet motor.

Lepo ispao auto na ovoj pretposlednjoj slici....onaj beli....u levom uglu....

Imao sam ja Stila pre ovoga, 1.9 kupljen sa 130k, prodat na 230k. Mislim da ta stvar oko korozije je proslost, koja i FIata dosta zeza, iako je odlican automobil.

Kada sam bio u potrazi za automobilom, jurio sam Cromu, restyling i pojavila se bila jedna kod ovog coveka, koza, panorama, ful ful, ali jbg nisam bio stila prodao tako da nisam smeo da ga kaparisem jer prodaja automobila moze da potraje jako dugo. I posle nje je naletela Astra kod istog coveka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican opel, a ponajvise mi se svidja sto je cosmo i sto ima 1.9 mjt motor.stv brutalno izgleda sa ovim felnama. meni su oni jako dobri samo mi je nekako bzv sto nisu stavili i pokazivac temp nekako mi cudno bez njega. znam da mozes iz menija na kompu da pratis temp ali nekako to puno komlikovano..

nek je sa srecom i da prevalite zajedno brdoooo kilometara :)

kad ga pre snimi jankovicu? :)

Hvala puno, jeste iz tog menija na kompu moze dosta parametara da se prati a jedan od njih je i temaperatura. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki član FLCS foruma može da predstavi svoj auto. Koji god auto. :thumbup:

Kome se neka tema na forumu ne čini lepom, atraktivnom, ili šta god...jednostavno je ne posećuje, ne čita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Astra. CDTI je upravo dokaz o dobroj fuziji Opela sa Fiatom u korist kupaca. 


Lepo ispao auto na ovoj pretposlednjoj slici....onaj beli....u levom uglu....

A Seicento iza Stila? :laughing:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ti je Astra.

Pusti ove što su jednom imali jedan loš primerak neke marke, pa na osnovu njega doneli ingeniozni apsolutni zaključak o celoj kompaniji. Uostalom, znam više takvih slučajeva i sa Fiatom.

I treće, ovo je Fiat-Lancia forum na kojem moderatori voze Audije, Suzukije, Alfe itd, pa biće uskoro i neki s Opelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki član FLCS foruma može da predstavi svoj auto. Koji god auto. :thumbup:

Kome se neka tema na forumu ne čini lepom, atraktivnom, ili šta god...jednostavno je ne posećuje, ne čita.

Hvala admine, smatram da je ok sto sam predstavio auto koji nosi fiatov motor na fiat forumu...

Pre nego sto sam otvorio temu pogledao sam ostale automobile na stranici i video da vec na prvoj strani postoji Toyota i Reno pa sam shodno tome zakljucio da ne predstavlja problem da predstavim svoju Astru pogotovo sto mi je prothodni auto bio Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je astra...super oprema...motor dobro poznat :) nema greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ovi novi opeli nemaju probelam sa korozijom posto su sada svi pocinkovani..

Neki ljudi ocigledno smatraju da je Opel tamo gde je bio pre 10-20-30 godina.  :smoke:

 

Super ti je Astra.

Pusti ove što su jednom imali jedan loš primerak neke marke, pa na osnovu njega doneli ingeniozni apsolutni zaključak o celoj kompaniji. Uostalom, znam više takvih slučajeva i sa Fiatom.

I treće, ovo je Fiat-Lancia forum na kojem moderatori voze Audije, Suzukije, Alfe itd, pa biće uskoro i neki s Opelom.

Hvala.

Upravo tako, ja sam imao Stila sa kojim sam presao 100k km i nisam imao vecih problema, a Opet moj prijatelj je isto tako imao Stila koji mu je takve glavobolje zadavao, od skidanja glave motora, pri konstantnoj voznji vecoj od 3000 obrtaja palio mu lampice, milion problema, i sta sutra on treba da kaze FIat nista ne valja. Subjektivno misljenje jeste vazno, ali ne mora da bude tako, jednostavno znamo kakvi se automobili uvoze kod nas i ako neko naidje na los primerak ne znaci da treba da pljuje po necemu. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ne počinjemo o tome gde je Fiat bio pre 30 godina. Kad si poslednji put video neku Suzu ili Askonu, a kad Ritma ili Regatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zrnkemiki

Nije problem, opusti se. :thumbup:

 

:cheers:

 

Bas dobro izgleda!

 

Hvala drugar :D

 

Super je astra...super oprema...motor dobro poznat :) nema greske

 

Hvala druze, zbog motora sam je prvenstveno i uzeo. Dobro poznati 1.9mJet :D

opusti se druze zrnkemiki.. cini mi se da je najgore proslo :)

 

Cini mi se da jeste, bio sam zazalio sto sam se registrovao kada je pocelo ali eto pojave se pravi forumasi i izvuku stvar. Mislim da je svrha foruma druzenje, razmenjivanje iskustava i pomoc kolegama forumasima kad zapne  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda spolja, crna boja je odlična sa ovim hrom detaljima, i oprema, i sve... Ali ne mogu da progutam kontrolnu tablu nikako!  :laughing: Uopšte mi se ne sviđa, baš mi je nekako hladna i... ne znam ni kako da opišem.  :laughing: Ali inače je sve super, i u zdravlje da ga voziš mnogo kilometara.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ne počinjemo o tome gde je Fiat bio pre 30 godina. Kad si poslednji put video neku Suzu ili Askonu, a kad Ritma ili Regatu?

Suzu treba porediti sa Tipom, a boga mi Tipa ima vise u zadnje vreme na ulicama nego Suza, a Askone i Regate ne vidjam odavno, doduse ima jedna Regata kod mene u kraju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da im je tabla jedan veliki minus. Pogotovo sto nema pokazivaca temperature koji je jako vazan. Dosta ljudi menja osvetljenje table u belu boju, i to bude malo bolje ali je meni idalje ne uporedivo sa tablom na Stilu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tabla u Alfi baš po volji, nekako je nameštena tako da je vidi samo vozač jer je "uvučena" unutra u prstenove. :) Na taj način stičem subjektivni osećaj bliže povezanosti jer to samo ja vidim i meni je dostupno. Takođe, sviđa mi se kada skroz prigušim svetlo, jedva da svetili, pa mi noću ne odvraća pažnju... Ne znam, ali generalno ova Nemačka rešenja kontrolne table mi se uopšte ne dopadaju. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...