Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

strana 220

plan servisnog odrzavanja.....svecice svakih 12 meseci ili 20.000km


dobio sam je al stoji u kolima koji je na servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa jbmga....ovo sto sam vam postavio je iz one knjige str 218, na 219oj je za ulje, polen filter i kociona tecnost....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovo je moguc sled dogadjaja u zemlji srbiji..... :)

 

Tražiš odmah sad napismeno sve što su uradili i posebno napomenu oko svećica. I gotovo, imaš papir za kasnije. 

Inače, oko svećica...nećemo valjda deseti put na ovoj temi da iznova krećemo sa tim. ;) Knjižice su menjane, interval je smanjen. Od svećica inače mnogo pre tih 80.000 kilometara neće ostati ništa. ;)

Imate na forumu uputstvo za Punta sa tim 1.4 16v, ili Stila sa 1.4 16v ili brdo još modela, pogledajte u njima intervale za zamenu svećica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da videli da sale ima para pa mu naplatili sve...i espreso i svecice  :harhar:

 

8343.38din sa clanskim popustom  :unworthy:

napomena: za 10,000km da dodjem na kontrolu i zamenu kocionih obloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, niko nije spomenuo svecice...kaze na sledecem....jedino mozda sto nisam prosao 30k km pa ne menjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je iz one knjige i meni bilo jasno...ali me sale pokolebao i za svecice i za espreso pa sam poneo pare danas...kad ono medjutim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasniš sa kilometrazom Džordž! Naplatice ti sl godine, a meni neće! A još i kočnice kad ti budu naplatili... Leleee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uradih  zamenu ulja i filtera o sopstvenom trosku,delovi 4270 din.Ulje Eneos premium hyper 5w/40 3lit x 900 din,filter ulja Clean 500 din,filter vazduha Filtron 480 dini klima Filtron 590,ruke moje.Opusteno se zavrsi za max pola sata, bez zurbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu sa svećicama 13200 din. Takva je ponuda. Svećice obavezne svaki drugi servis. Takav je plan održavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za AK Stojanov, servis jeftiniji nego prošle godine, 10290 din. Nisu menjali svećice jer nisam prešao dovoljno km. 24000km. Menjaće na sledećem servisu. Registracija i tehnički sve na jednom mestu i na rate i sve sa nalepnicom, gotovo u roku od odmah. 22690 Din registracija. Sve pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu sa svećicama 13200 din. Takva je ponuda. Svećice obavezne svaki drugi servis. Takav je plan održavanja.

 

Sve pohvale za AK Stojanov, servis jeftiniji nego prošle godine, 10290 din. Nisu menjali svećice jer nisam prešao dovoljno km. 24000km. Menjaće na sledećem servisu. . Sve pohvale.

 

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam rekao da, na drugom servisu, ako ste prešli 30.000+ km. To je današnji info. Najbolje je pitati pre servisa. Meni su rekli da nema potrebe, ali ako hoću, to je 3000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti onaj prvi post izvestaj s telefona ili kako? posto sam mislio da si vec bio pa napisao, ali sve mi se cini da je ovaj drugi posle servisa a prvi s telefona?

izgleda da preko 30,000km menjaju svecice napisao si 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prvo sam pitao tel. pa dobio taj info, danas kad sam došao malo je drukčije.Mada niko ne brani da promenite, ali ako mi kažu da nema potrebe ondak nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za AK Stojanov, servis jeftiniji nego prošle godine, 10290 din. Nisu menjali svećice jer nisam prešao dovoljno km. 24000km. Menjaće na sledećem servisu. Registracija i tehnički sve na jednom mestu i na rate i sve sa nalepnicom, gotovo u roku od odmah. 22690 Din registracija. Sve pohvale.

Ti beš voziš 500L sa ugradjenim uredjajem za gas?

Ako je tako, ja bih auto ostavio da bude prljav mesec dana a zamenio svećice. Uradio bih tako na tvom mestu čak i da ne vozim na gas.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja TNG. Zašto menjati svećice na 24000km? Pogotovo ako ovlašćeni serviser kaže da NE TREBA, a ne kako ja hoću, nego, NEMA POTREBE. A ti naravno možeš promeniti, što ti ja svakako preporučujem da uradiš.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja TNG. Zašto menjati svećice na 24000km? Pogotovo ako ovlašćeni serviser kaže da NE TREBA, a ne kako ja hoću, nego, NEMA POTREBE. A ti naravno možeš promeniti, što ti ja svakako preporučujem da uradiš.

Kako god hoćeš, meni ni iz džepa ni u džep.

Naravno da ću promeniti svećice na drugom servisu. 2.500 je smešna cifra i ne treba zbog toga rizikovati povećanu potrošnju, probleme sa paljenjem ili šta god još stara svećica može da donese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500l_servis.jpg

 

po knjizici je na 48, 000km

ispod 30,000 moze, kao i sto ulje moze da se menja na 5-7000km ali ga niko ne menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...