Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Evo da dopunim svoj post od malo pre... Sjajno iskustvo danas u Ak Koletu. Osoblje ljubazno i profesionalno. Servis je bio gotov za otprilike sat i po vremena. Popust za članove našeg kluba je uračunat!

Evo računa:

cxcv1082.jpg

Sa jednom primedbom majstora. Primećeno je da curi ulje na menjaču, nije ništa strašno, kažu da im je to boljka. Treba jedan dan u toku sledeće nedelje ostavim auto da prekontrolišu menjač. Sve eventualne troškove pokriva garancija, pa sam sad još srećniji što sam je produžio.

Inače produženje garancije je moguće uplatiti na 3-6 rata čekovima što mi je sjajna opcija s obzirom na ostale troškove u ovom mesecu (servisa, registracije...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Dovla, ali komad... I ima ih četiri

 

Dodaj na to još i 1.5l ulja, pa tečnost za brisače, za kočnice i slično i 50e neplaniranih troškova imaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kompresoru drugi servis za 500l 1.4

plus 1l ulja placen 17700

ali traje vise od sat i po

Jel si dobio i masažu uz servis? :)

Šali na stranu, zašto toliko skuplje, jel nešto više menjano u odnosu na gore navedeno?

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radjeno je sve isto sto je i "sale nacionale" radio u Ak kole.plus litar selenie

i prednji levi zvucnik koji je u garanciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užasno je velika razlika u ceni.

 

Ljudi tražite mailom ponude od više servisa sa specifikacijom delova koje koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve zaista isto, i da skinemo za litar ulja oko hiljadu din, onda to nije prevelika razlika u ceni nego čist bezobrazluk!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemo, 70 din ako me sećanje dobro služi.

Inače, kad sam došo kući vidim da je račun od prošle godine otprilike isti bio oko 11.000, s tim što nije bilo svećica i zamena.

U svakom slučaju isplati se ići u zemun sa članskom u džepu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

17.000 i nesto sitno... Zao mi filtera goriva, koga bi realno trebalo menjati na 35.000 - izvadjen skoro cist jer punim na MOLu. Al lakse mi je kad vidim sta su drugima bacali u djubre... Potpuno zut filtar vazduha i beo od klime. Garancija je skupa stvar...

Sipao sam seleniju, ne znam da li je bolja ili ne, al probacu pa videti... Za sada ide osetno bolje i tise... Novo je novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi filter za gorivo sam menjao na nepunih 60 000Km prema preporuci proizvodjaca a ne nasih servisa i nisam imao problema sa njim. 

Kao sto kazes garancija je veoma skupa stvar!

Orginalni je tada bio preko 8000 din a posto je izasao iz garancije preporucili su mi zamenski po 2 i kusur hiljade din. 

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ja ostavih auto na servisu, dadose mi procenu troskova, na 11000, i nije to problem....nego je 2 servis, presao 32000km al mi niko ne rece za zamenu svecica nista i nisu napisali na radnu listu, a sad posto mi je uputstvo u kolima, da li je obavezna zamena svecica zbog garancije?


planiram da je produzim pa da ne bude posle problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi ti imao problema ako je to njihov posao da ti zamene svecice na drugom servisu?Pa valjda znaju sta se menja...

 

Ps.Da,svecice se menjaju na drugom servisu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam morao da menjam filter goriva, bez obzira na manju kilometrazu... kazu - mora zbog garancije... sta cu, kad mora mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi ti imao problema ako je to njihov posao da ti zamene svecice na drugom servisu?Pa valjda znaju sta se menja...

 

Ps.Da,svecice se menjaju na drugom servisu :-)

 

Nadjoh na sajtu AK kole uputstvo, malo smara ono otvaranje u PDF, al pise da se svecice menjaju na svakih 12 meseci, tj na svakom servisu....valjda sam dobro procitao...

 

a sad povodom tvog komentara.....

-Dobar dan

-Dobar dan, izvolite kako mozemo da VAm pomognemo u nasem novoobnovljenom servisu koji je u anketi citalaca casopisa plavo nebo i komarci proglasen za najbolji servis u ovom delu Evrope.

-A na koji deo Evrope mislite?

-Pa na ovaj nas, pobogu jeste li vi imali geografiju u skoli?

-Dobro,nema veze ....pustite sad to....dolazim jer motor nesto cudno radi, nije kao ranije.....pa posto sam uplatio dodatnu garanciju ja rekoh da Vi to malo pogledate

-Gospodine ne mozemo mi to malo da pogledamo, pregled vozila se zakazuje, a u skladu sa nasom poslovnom politikom, koja glasi da morate bar dva dana da cekate, cak iako nemamo sta da radimo.....gazda rek'o da cete tako vise da nas postujete....

-Ma postujem ja VAs....ali

-Ma dajte Vi meni servisnu knjizicu...

-Da vidimo.....tu je servis.....AAAAAAAHAAA, niste zameni svecice na servisu....

-Pa niko mi nije ni ponudio.....

-To je nemoguce, evo zvacemo Milojka ......majstora koji je radio servis.....Milojko , da li se secas gospodina koji je radio servis kod nas pre 8 meseci....

Milojko - Naravno to bese onaj punto classic

sef prijema : ne.ne   500l

Mil- da,da onaj 500l crvi jel tako

sef- kakv crni, eto ti ga iza tebe, onaj nacionale sto smo ih uvaljali bez poreza, Dinkic castio heheheheeee....jesi li ti ponudo gospodinu da zameni svecice

Mil- Naravno sefe, evo secam se kao jucer da sam mu rekao da moraju svecice da se menjaju ili gubi garanciju, a on je rekao "jebo svecice,ne dam dva i po soma"

ja- ali,ali ....ja tako nesto nikad ne bih rekao

sef- milojko jesi li spreman da to potvrdis na sudu???

mil-naravno sefe, ne bi mi bio prvi put heheheheeee

sef- e pa gospodine, kao sto vidite vasa garancija vise ne vazi jer niste odrzaali automobil kao sto je predvidjeno....te vam stoga mozemo ponuditi rasklapanje motora i dijagostiku po ceni od samo 37000 dinara, plus pdv, plus dodatni delovi i jedan airfresh za radionicu

ja-ali.......u stvari ..bem ja sebe glupa...aj vidimo se....i ne radi toliko lose.....

 

Ovo je moguc sled dogadjaja u zemlji srbiji..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je obavezna zamena svecica zbog garancije????

 

ja sto nadjoh u uputstvu pise da se svecice menjaju na 80,000km ili 48meseci

ne znam odakle vam da mora sada ili u garanciji....

500l_servis.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sajtu ak kole stoji uputstvo u PDF-u, malo se sporije otvara i zamrljana su slova....ali mislim da sam nasao da je tackica za svecice na svakom servisu...a ispod stoji i napomena da MORA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...