Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Ako u Stojanovu po defaultu sipaju castrol a kazu da imaju motora koji su do sada pretrcali preko 250.000 (sa castrolom), mislim da ne moze puno da mu skodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da skodi.
Stvar je principa, ako u korisnickom uputstvu pise Selenia i ako Fiat ne nudi nikakvu alternativu Seleniji, ima da bude Selenia dok zavisim od njih (garancija)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu na sledecem servisu sipati ENEOS Hyper premium 5W/40,ima istu specifikaciju kao Selenia KPE a cena je oko 900 din/lit.Dok sam vozio Z10 samo na prvom servisu su sipali Seleniju 20K,naredne 4 godine koristio sam Eneos Premium 10W/40, Z10 trosila vise Selenije 20K nego Eneosa kad se vozi na visim obrtajima i Eneos je bio nesto tamniji na 5000 km u odnosu na Seleniju,sto bi znacilo da Eneos ima vise deterdzenata u sebi.Mislim da je Selenia precenjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia je ulje koje je projetovano za fiat motere ili obrnuto FIAT motori su projektovani za seleniju.

Ja mislim da je sve to isto. Jel Opel preporucuje Seleniju za Insigniu sa Fiatovim motorom...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ulje kao ulje nije problem. Nego sta ako se nesto desi? Kod nas postoji to prebacivanje odgovornosti. Ako Fiat kaze Selenia, servis sipa Castrol, nesto se desi, pozoves Fiat, oteras auto, daj servisnu knjizicu, ulje Castrol....i onda stara srpska prica, jaoj pa ne moze to tako, tuzite servisera, on je bio duzan bla,bla,bla...i tako. A sudovi znamo kako rade tj ne rade. I opet stetu platis ti a ne taj koji ju je i napravio. U tome je problem vise nego u ulju drugog proizvodjacha. Zato ako je taj sto mi daje garanciju rekao ili napisao SIPAJ VODU, jbg ti mi sipaj vodu, nemoj mi sipati ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je to, dok je u garanciji sipace ono sto je propisano a ne ono sto im je jeftinije/ima na lageru itd!!!! Ja cu istog trenutka zvati Ciao ako budu sipali nesto drugo osim Selenie propisane

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je to, dok je u garanciji sipace ono sto je propisano a ne ono sto im je jeftinije/ima na lageru itd!!!! Ja cu istog trenutka zvati Ciao ako budu sipali nesto drugo osim Selenie propisane

A oni će BAŠ da se potresu!

Nisam delio sa Vama na forumu o mojim prepiskama sa Cao Fiat i raspravom u servisu oko ulja...

Ruka ruku mije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, oko postovanja uputstva - sad vidim da u uputstvu pise da treba sipati 3.2 litre, a meni su sipali 3.5 (i naplatili 3.5 sva sreca, a ne kao sto sam cuo da su nekom i celih 4)... Pa sad imam oko 2 mm preko maksimuma (prelazi iznad rupicaste sipke). Koliko znam ne sme da bude preko maksimuma? Da li da ispustam visak ili ne? Koliko da ispustim? Da li do pola, 2/3... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispusti bolje! Do 4/5 je neka idealna mera... Ne valja da ima preko maximuma. Potrosice on to nekako na silu, nije za dzabe obelezen maximum, odma se stvara veci pritisak kad ima vise nego dozvoljeno... Od ovih nazovi ih "majstori" po ovlascenim servisima samo da ti se smuci..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 mm?  to je vise od kohezionih sila tecnosti.

Nek proveri kada mu je zagrejan auto na koliko je tada, ako je palo bar 2-3mm ispod onda nema sta da vadi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam o ovome jer sam isto bio u ovlascenom servisu na prvi redovan servis (nije FIAT u pitanju), i nesto me natera da bacim pogled na ulje. Vidim zuto sve lepo ali preko maximuma bilo nekih ~3,4mm na hladan motor, kad se vratim u servis oni mi pricaju da nije to nista strasno, i zamolio sam ih da izvade ulje da bude na maximum, izvadili su ~700ml zacudio sam se za koliko su ga promasili, ja mislim da je to malo previsr, mozda gresim, a na vruc motor je bilo na sipci i preko toga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee... Sam cu to srediti... Verovatno ce mi ispustiti litru, dve ako odem kod njih... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio servis i registraciju u Stojanov, placeno karticom, nema nikakve provizije. Sipan Shell, dobijen na poklon tecnost za stakla, peskir Shell. Cena 10300. Vrlo ljubazni i brzi, sve gotovo za sat vrenena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...