Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Nemoj da se neko bunio oko cene malog servisa za 500L, za KIA ceed 2014, 1.4 benzinac servis košta nešto preko 19000 din. Pošto je ugaranciji... Delovi otkidaju sa cenom...
A 500L-a radim u svojoj režiji za oko 6000 sa selenijom...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji filteri (oznake) se koriste za 500L i koje ulje? Pitam za 1.4 benzinac

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

I koje su cene...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shuxx said:

Koji filteri (oznake) se koriste za 500L i koje ulje? Pitam za 1.4 benzinac

I koje su cene...

Ide ti ista stvar za masu modela na tom bloku (koji je mator kao Biblija)... Vidi se lepo kad se ukuca SN dela i kad u ePer izadje Compatibility lista od pola strane :D . Neke stvari znaju da budu jeftinije sa starijih modela, a ista stvar je u pitanju, cisto da znas. Deo ide i kod mene, pa evo nekih cena iz glave...

Zavisi u kom rangu kvaliteta juris... Imas sad neke najjeftinije Blue Print filtere (videh kada sam jurio za sebe, valjda Bilstein grupacija), pa do kvalitetnijih UFI... Vazduha od 500-1500 kinti, kod filtera ulja su slicne cene, tu oko 500 kinti, kabinski filteri 600-1500 din (opet UFI).

Ulja takodje, zavisi od kvaliteta... Idu 5-40, pozeljno sa Fiat 9.55535-S2. Tu ti upadaju npr. Shell Helix HX-7 ECT koji je oko 800-900 kinti po litru, Ravenol VMO malo jace od 1000, kolega pomenu fabricku preporuku u vidu Selenie KPE koja je uvek cca 10 EUR po litru, Motul 8100 X-Clean oko 1500 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i uvek. Detaljno.

Hvala

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Danas kupih filter ulja

Meat&Doria... Valja li to necemu?

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/15/2020 at 2:28 PM, Zhorz said:

ima, ali nece se javi @urkelele

Heeej cao drustvo, sta ima? :D Kad ce neko pivo, nesto, da ga filtriramo kroz maske :lol:

 

Elem, ja se ne secam kada sam dosipao ulje kod u motoru na mog turbaka. Prve godine znam da jesam nekih 300dcl, i druge nesto bas malo, a posle toga ne znam. Zasigurno nisam u poslednje dve godine. Proveravao sam ga malo pre servisa, bilo je iznad minimuma. E sad da li trosi i koliko to ne znam.

 

Zeznuli me beogradjani poslednja dva servisa pa mi sipali shell umesto selenije multipower koja ide po specifikaciji, ali  zbog toga mi je valja servis izasao oko 100e za razliku od servisa iz nisa gde je bio oko 150e.

Ove godine u ,aju sam menjao i filtere za plin (fabricki) pa mi je servis izasao na 21000din :whistle:

 

Inace, dobro smo, vozimo se evo vec pet ipo godina, radimo servise, sipamo gorivo... tek ove godine sam menjao akumulator, a za vikend menjamo zvucnike :thumbsup: (alpine SPG-17CS).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasa000

I meni se čini da bez upotrebe "dijagnostike" kod 500L nema reseta servisnog intervala :)

Da nije tako, radio bih ja i na 500L sam redovne servise ... Ne zbog uštede, već zato što to volim, a i najviše verujem sam sebi ...

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve radis pogresno, sad si trebao da ostanes :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...