Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Tako bi i trebalo da bude i ako je tako onda je to sasvim korektno.

Mene uvek u ovakvim situacijama plaše pokušaji velikih da zloupotrebe garanciju.

 

@ Valjevac customercare.srbija@fiat.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sada I zvaničnog odgovora vezano za vozila sa ugrađenim TNG uređajem,njegovom garancijom dalje I mogućnosti realizacije servisnog ugovora:

 

...FAS prihvata reklamacione zahteve kod kojih ne postoji veza između neispravnosti I prepravke vozila.Nasuprot tome,ukoliko je očigledno da postoji veza između prepravke vozila I reklamirane neispravnosti,onda se reklamacija ne prihvata na teret garancije.

kada je reč o realizaciji servisnih ugovora:prodaja servisnih ugovora za vozila na kojima je izvršena prepravka,nije dozvoljena.Takođe,prepravka vozila za sobom povlači I poništenje servisnog ugovora.U slučaju da se naknadno utvrdi da vozilo poseduje servisni ugovor I da je na njemu izvršena prepravka,servisni ugovor će biti poništen u sistemu a naknadno će se izvršiti provera da li je vozilo posedovalo prepravku u momentu prodaje servisnog ugovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neovlašćena prepravka izvršena od strane ovlašćenog servisa..... zanimljivo. Ovo komentarišem jer je 100% prijavljenih prepravki na forumu, odnosno ugradnje TNG uredjaja izvršeno u ovlašćenim servisima ako me pamćenje dobro služi...

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kakve veze ima što je izvršeno u ovlašćenim servisima?

Znalo se još od prvog ugrađenog TNG uređaja, nijedan ovlašćeni to nije krio, naprotiv. Jasno su napisali, jasno rekli, vlasnici 500L sve to prihvatili svojim potpisom. Od fabričke garancije na motor faktički nema više ništa nakon ugrdanje TNG uređaja i taj deo garancije je na sebe preuzimao diler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani, 

 

koleginica Jelena je objavila zvaničan stav po pitanju prodaje servisnih ugovora i to je upravo meni malopre javljeno od strane FASa iako samo od iste osobe u FASu dobio drugo mišljene 17.07. koje sam i objavio. Unapred se izvinjavam na plasiranoj pogrešnoj informaciji jer istu sam tada dobio kao validnu.

 

Preneću Vam doslovce obaveštenje koje sam dobio mailom:

 

Kada je reč o prodaji servisnih ugovora, cene koje su Vam dostavljene se odnose samo na vozila kod kojih nije izvršena transformacija. Prodaja servisnih ugovora za vozila na kojima je izvršena prepravka nije dozvoljena. Takođe, prepravka vozila za sobom povlači i poništenje servisnog ugovora. U slučaju da se naknadno utvrdi da vozilo poseduje servisni ugovor i da je na njemu izvršena prepravka, servisni ugovor će biti poništen u sistemu a naknadno će se izvršiti provera da li je vozilo posedovalo prepravku u momentu prodaje servisnog ugovora."

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš tako,kolega Guliver :)

mislim da je korektno da članovi foruma znaju koji je stav FAS-a po pitanju servisnih ugovora,kao I garancije za vozila sa naknadno ugrađenim TNG-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kakve veze ima što je izvršeno u ovlašćenim servisima?

Znalo se još od prvog ugrađenog TNG uređaja, nijedan ovlašćeni to nije krio, naprotiv. Jasno su napisali, jasno rekli, vlasnici 500L sve to prihvatili svojim potpisom. Od fabričke garancije na motor faktički nema više ništa nakon ugrdanje TNG uređaja i taj deo garancije je na sebe preuzimao diler.

 

Pa bas i nije tako... Ja sam pre kupovine auta (u aprilu prosle godine) prelistao dobar deo svih foruma gde se spominje L. Negde na ovom forumu sam procitao da se gubi garancija (mislio sam na ceo auto) u slucaju da se ugradi LPG. Kao sto sam postavio pitanje, tako su mi i odgovorili.. pitanje br 5: "Da li gubim garanciju na auto u slucaju ugradnje LPG-a" odgovor: "ne". To je to. Ja dalje nisam postavljao pod pitanja (da trebao sam) a oni nisu detaljisali sa odgovorom (naravno da je to bila njihova duznost). Posle tog odgovora sam se skoncentrisao na druge detalje: kakav je motor, da li je kvalitetan auto, kakvi su utisci kupaca... Nisam detaljisao oko garancije, jer sam auto gledao kao auto, a ne kao motor, sasiju, elektro instalaciju, boju.... Tek nekoliko meseci kasnije sam preko foruma ustvari saznao da nemam Fiat-ovu garanciju na motor... posle sam procitao i uslove garancije po kojima mislim da bih mogao i da tuzim Fiat zbog prevare.... Kako moze da dodje do neovlascene prepravke u ovlascenom servisu!?

 

Neovlašćena prepravka izvršena od strane ovlašćenog servisa..... zanimljivo. Ovo komentarišem jer je 100% prijavljenih prepravki na forumu, odnosno ugradnje TNG uredjaja izvršeno u ovlašćenim servisima ako me pamćenje dobro služi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ja sam pre kupovine auta (u aprilu prosle godine) prelistao dobar deo svih foruma gde se spominje L. Negde na ovom forumu sam procitao da se gubi garancija (mislio sam na ceo auto) u slucaju da se ugradi LPG...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/?p=911499

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/?p=929797

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/?p=930388

...itd.

Dobra je stvar što se ispostavilo da niste izgubili garanciju na komplet automobill, nego na njegov motor, pa čak i uz dodatnu ogradu koja pominje vezu između prepravke vozila i reklamirane neispravnosti.

Tek nekoliko meseci kasnije sam preko foruma ustvari saznao da nemam Fiat-ovu garanciju na motor... posle sam procitao i uslove garancije po kojima mislim da bih mogao i da tuzim Fiat zbog prevare.... Kako moze da dodje do neovlascene prepravke u ovlascenom servisu!?

Pre nego poletiš do Suda i platiš takse, svrati do neke advokatske kancelarije, čisto da ne bacaš pare džabe. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...Ja sam pre kupovine auta (u aprilu prosle godine) prelistao dobar deo svih foruma gde se spominje L. Negde na ovom forumu sam procitao da se gubi garancija (mislio sam na ceo auto) u slucaju da se ugradi LPG...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/?p=911499

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/?p=929797

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60396-fiat-500l-14-ugradnja-gasa/?p=930388

...itd.

 

Eh da sam ovo imao kada sam kupovao auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u pocetku su distributeri krili tu informaciju kao zmija noge, tj odgovor se zavrsavao na tome, mi preuzimamo garanciju nista ne brini te. E sad laik bi pomislio, pa ok, vi ste ovl.servis, kod vas sve ionako radim, pa vi mi ionako dajete garanciju. Tako da...Nikada ne postavljajte samo jedno pitanje i samo jedanput. :-) Odgovoru pocetku nije bio, DA gubite Fiat garanciju na motor, ali vam mi tu garanciju umesto njih pruzamo. No kopajuci, mi smo iskopali tu info, mislim na forum, ali AK nisu tako odgovarale na pitanje. Nisu ni oni znali, nisu hteli da kazu, lagali su, nisu bili potpuno iskreni, to vec ne znam. No sad je sve jasno.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma AK su sve i svasta obecavale i pricale samo da bi uzeo kod njih auto, klasicna prodaja nista vise, kao na pijaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako odlučim se ja da idem u AK Kole na redovan servis. Organizujemo provod po BGu. Krenemo moja žena, ja i draga nam komšinica Borka. Plan jednostavan. Zezanje - servis - zezanje, shopping.

Ja zbog zabrane koja ističe petog avgusta ustupio vožnju mojoj slatkoj, ali povremeno kao i svakoj ponekad nervoznoj ženici. Put prošao odlično. Dolazimo u servis parkiramo na sred parkinga i dogovaram se oko toga šta treba uraditi.

 

IMG_20140729_122624.jpg

 

Divna slika zar ne. Dva Fiata koje deli majstor. prava idila....

 

Kraj prvog dela sledi malo kasnije u drugi mnooogo zanimljiviji deo priče....

uskoro...

Edited by Valjevac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trilo - komedija

 

IMG_20140729_122643.jpg  IMG_20140729_122648.jpg
 
Žena u kapućino fiatu na rođene oči moje žene kači da ne kažem grebe našeg crvenog ljubimca. Moja žena kreće... Alo bre ženo imaš li ti rikverc... Ja skačem na moju ženu, da odbranim tuđu ženu... da ne bi dolazila i hitna pored policije. 
Kappucino Lady se izvinjava i pokušava da prstićima obriše njenu boju sa našeg Fićka. Majko moja scena za zonu sumraka. Na kraju KL uplaćuje sređivanje našek auta po povlašćenoj ceni jer se sve desilo na parkingu AK Kole. Svaka čast, nema šta.
 
Posle odemo na kafu da iskuliramo. Kafić i ulicu deli neki zid u koji se posle 3 minuta neka druga žena pri parkiranju zakucala kolima.
Skoči ceo kafe, a ja pored kafe naručih i viskić... S T R A Š N O.
 
Po povratku u servis zatičem limara koji mi kaže kako je žena koja nam je oštetila kola upravo i primila svoj kapućino auto sa teških limarskih radova ( popravka kompletne desne strane auta)
Tako da kad vidite neki kapućino 500L Budite na oprezu... Možda je za volanom upravo ONA... KAPUĆINO LEJDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

hqdefault.jpg

 
treba joj ovako opasati auto gumom , mada ovi iz Fiat-a  su krenuli pa im je zafalilo.

 

IMG_20140729_122643.jpg   IMG_20140729_122648.jpg

 
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajme mene! KomeNdija!

Zemo a ti daješ ženi da vozi fička?

Pre bi vozio pod zabranom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, ako te uFate da voziš pod zabranom kazna je 120,000 din i 18 bodova , tj ode dozvola tj još 800 ojra za polaganje.... i zato

 

Da dajem ženi da vozi


PS na slici levo pored mene je moja žena. Nije ona mnogo sitna.. nego sam ja brate MNOGO krupan... Da ne kažem deb*o

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji si ti ovde? :)

hqdefault.jpg

Pricam iz iskustva, bivsa nije imala pojma da vozi kad sam je upoznao, a posle ne pitaj, parkira paralelno iz prve, trka se samnom po gradu, skripe gume.....

Sad zena, isto nije bas znala ni smela, napreduje svakim danom, vozi sve bolje, do godine bice mali Schumi :)

Samo strpljenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, ako te uFate da voziš pod zabranom kazna je 120,000 din i 18 bodova , tj ode dozvola tj još 800 ojra za polaganje.... i zato

Da dajem ženi da vozi

PS na slici levo pored mene je moja žena. Nije ona mnogo sitna.. nego sam ja brate MNOGO krupan... Da ne kažem deb*o

Ma znam bre! Šalim se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...