Jump to content
FAS Goran
Drasko bgd

Fiat 500L - prvi servis (20000 km ili 1 godina) / redovan servis

Recommended Posts

Kartica i nije pravi kes jer banke uzimaju za kartice oko 1,7-3,5% zavisi od ugovora... Ali tih 20% je previse... To je moguce samo ako rade na crno, pa uvecavaju za PDV, jer tako ne moze da se sakrije... Sto je, ako je tacno, veoma neprofesionalno... Da li izdaju fiskalni ako se placa manje - u kesu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, maks 4% uzima banka ali ono što je bitnije jeste da u tom slučaju moraju da izdaju račun. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio danas godisnji servis - 12.600 din. Sipali su mi ipak shell - 3.5 litara jer nisam naglasio pre servisa da hocu seleniju... Shell im je default u Stojanovu... Nisu dosipali ni naplatili tecnost za stakla.

Vidim da mi nisu resetovali servisni interval... Da li su nekom u servisu resetovali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu servis za 1.4 petrol kosta 10.070.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen prvi servis, u sopstvenoj reziji. Sipano SELENIA KPE ulje, MANN filteri fazduha i ulja. Filter klime jos nije zamenjen, za sada se prodaje samo original pa cu sacekati dok ne stigne zamenski. Servis resetovan pomocu DELPHI dijagnostike. Cena servisa 4700 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam, izgubio sam je posle 3 meseca jer sam ugradio tng.

Kolega je juce isto uradio sam servis i ugradio tng

Edited by m.deki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, stvar ličnog izbora...

Nego, juče sam proveravao nivo ulja i primetim castrolovu nalepnicu ispod haube sa ubeleženim podacima kad je ulje sipano.
Setim se da sam u servisu insistirao da mi se sipa selenia, reko ko je ovde lud, pogledam račun piše selenia.
E sad kako proveriti dal su mi u servisu sipali c ili s?

Bimba i ko je još radio u kompresoru, da li možete da proverite da li i koja nalepnica stoji ispod haube tj iznad branika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

m.deki znaci ti si radio servis kod Djordja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video servis 500l-a nije posebno slozen... jedini problem moze biti odvrnutu suspleh na dizelu i ispustiti ulje bez dizalice ili kanala... a za benzince koji ga nemaju mislim da nije problem da ga bilo ko uradi sam... najduze traje cekanje da istece ulje...


Al da papirni filtar klime kosta 2.500 dinara mi je bas puno... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, stvar ličnog izbora...

Nego, juče sam proveravao nivo ulja i primetim castrolovu nalepnicu ispod haube sa ubeleženim podacima kad je ulje sipano.

Setim se da sam u servisu insistirao da mi se sipa selenia, reko ko je ovde lud, pogledam račun piše selenia.

E sad kako proveriti dal su mi u servisu sipali c ili s?

Bimba i ko je još radio u kompresoru, da li možete da proverite da li i koja nalepnica stoji ispod haube tj iznad branika?

Nemam nikakvu nalepnicu ili ja ne mogu da je pronadjem...

I ja sam insistirao na Seleniji. Uredno su mi vratili visak Selenije (oko 110ml) i stare filtere u kutijama od novih...

 

Inace, gume su mi naduvali na 2.5 bar-a. Vidim nesto auto skakuce. Proverim pritisak... Kreteni.

I ja sam juce zavirivao pod haubu, i na mestu gde su resetke za izlaz vode pored brisaca, nadjem poklopac kod klema akumulatora - petljali su mi nesto oko alarma i nisu vratili poklopac na mesto - reko sam onomad da su korektno odradili servis - e sada to sto sam rekao POVLACIM:2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, deluju profesionalno ovako u odnosu sa klijentom, ali ako su stvarno stavili castrol, a fakturisali seleniu, stvarno nemam reči! Idem obavezno posle slave da vidim baš šta će da mi kažu. :angry:

Dođe i meni da batalim garanciju. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je razlika u kvalitetu izmedju kastrola i selenije? ...pogotovo ako cemo ulje menjati na 10-tak hiljada km umesto na 30.000 km koliko se menja u Evropi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek kad sipas motul ukapiras koliko ostali kaskaju.No da ne idem u off.Selenia je ulje koje je projetovano za fiat motere ili obrnuto FIAT motori su projektovani za seleniju.Sva ispitivanja radjena su sa tim uljem i na osnovu tih rezultata je sve dalje projektovano.Licno mislim da je selenia za nase motore best buy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sam uradio servis

Oprosti,neko sa 500L je radio servis kod mog druga pre neki dan,a isto ima Delphi dijagnostiku,pa se poklopilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...