Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Imam Lancia Musu 1.4 benzin istu kao ova iz Švajcarske. Svaka preporuka, kod mene je malo više od godinu dana, prešao oko 8000km bez ikakvih problema. Prošao sam Bosnu i CG sa autom bez ikakvih problema.

Ono što moram napomenuti je motor 1.4 sa 90ks koji je definitivno trom na uzbrdicama. Sledeće je potrošnja u gradu koja ide i preko 9l. Sve ostalo, udobnost, oprema, održavanje, odnos cena-kvalitet, samo reči hvale.

Obrati pažnju na tog Švajcarca, piše čini mi se da ima tempomat ali nema.

Edited by Djuroni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo modeli sa ESPom imaju tempomat. 

6 minutes ago, Djuroni said:

1.4 sa 90ks koji je definitivno trom na uzbrdicama. Sledeće je potrošnja u gradu koja ide i preko 9l

Slazem se sa ovim. Potrosnja mozda moze i malo nize ako se ne zuri. Ja imam plin u Idei koja je u stvari ista kao i Musa, pa potrosnju benzina i ne pratim mnogo. 

Znam da mi je jedna Musa koju sam jos 2016te doterao iz CH imala oko 6,8/l potrosnje na 100km. 90% autoput. Dakle nekom razumnom voznjom stizemo na oko 7l proseka.

Sto se tice uspona-jbg...tu nema pomoci osim strpljenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jedna i druga su u ok stanju,a sad sto nema ni jedna alu felne,to nema veze,al moj ti savet da pogledas ovu sto ne na oglasima i neces se pokajati,a ovaj 1.4 motor je sasvim ok motor za normalnu opustenu voznju,to je nesto kao 1,3mjet ,slicne snage

a obe imaju finu opremu,pogotovo ova iz svajcarske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam panorama krov. Imam garažu, nisam imao još susreta sa padavinama kao što je grad ali sve druge padavine je podnosila normalno.

Bolja je varijanta sa 6 brzina, na auto-putu mi je prkazivala prosečnu potrošnju 5,8l (relacija NS-BG) sa brzinom kretanja do 120km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Djuroni said:

Da imam panorama krov. Imam garažu, nisam imao još susreta sa padavinama kao što je grad ali sve druge padavine je podnosila normalno.

Bolja je varijanta sa 6 brzina, na auto-putu mi je prkazivala prosečnu potrošnju 5,8l (relacija NS-BG) sa brzinom kretanja do 120km/h.

Hvala na info!!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je bila sa 5 brzina , a i brze sam je terao. Uglavnom oko 130-140. Dobar auto put u Italiji i dobro gorivo...;)

Uglavnom, za brzine do 120kmh je prava uzivancija. Magistrala na 70kmh sa 2000rpm -i ne cujes kako radi. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Ideom sam dogurao do 165 i kako je dugo trajalo, nestalo mi puta. :lol: Obicno taj test izvodim na potezu kad se ukljucim na obilaznicu ka NS na petlji Dobanovci. 

Meni npr mnogo znaci i naslon za ruku. Stvarno nema onog ukocenog desnog ramena posle duge voznje. U Punticu sam se napatio puno puta zbog toga. 

Sad u Idei imam naslon za ruku, a panorama i tempomat....pa, cekamo neku Musu Platino Prenadrccazione :P ili onu Poltrona Frau ....uffff....

@silenci  sedi pre nego pogledas. 

 

 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

fantasticna je,al ta nije 6 il 7,vec jedno 11 hiljada eura,al vredi svaki dinar

2 minutes ago, gile smederevo said:

Pa i to sto kazes-dam coveku lepo macchinu, pa nek ugradi. On je tebi bese ugradio? 

da da ugradio je,cini mi se oko 70 eura,mozda sad i jeftinije,al mozes i naci ti sam rucicu,moze i od krome i mozda i ima instalacija vec izvucena

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican autic, mada sam je ja malo vozio, klinac vozi. udobna je mnogo, lepo ide, panorama je dobra stvar pogotovo za pusace. dva puta godinje se ocisti i podmaze.

za odrzavanje je jeftina, ima delova svuda. obzirom da je kabina velika, klima lepo rashladi, nema oskudacije ni zimi sto se tice grejanja...

sve u svemu odlican auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, preterao sam-te Poltrona Frau i nisu za nas. Jbt, moras da se picnes svaki put kad sedasu auto.Sramota da auto izgleda bolje od mene. :lol: Ocu do kuma mu pomognem s rostiljom, i izlazim u trenerka styleu, ceka me ova Frau....prosto bih sramotio auto. Dakle, moze i samo Platino Plus...

10 minutes ago, silenci said:

fantasticna je,al ta nije 6 il 7,vec jedno 11 hiljada eura,al vredi svaki dinar

da da ugradio je,cini mi se oko 70 eura,mozda sad i jeftinije,al mozes i naci ti sam rucicu,moze i od krome i mozda i ima instalacija vec izvucena

nema instalacija. Mora sve ''peske'' :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha kao i kod mene,samo nadjes negde povoljno rucicu i odradis tempomat,vredi vala svaki dinar,videces

a ovakve muse su za gospodu,na nivou,eto ja danas vozio alu merdevine i alat,a nema tih para da bi to tero u onakvoj Poltrona Frau Musi

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, cika_kole said:

@gile smederevo skini masku dole i procackaj, mozda imas instalaciju ;) neke imaju, neke ne...

Nema.. cackao sam vec. Ima samo mesto gde se rucica srafi, ali ne i kabl koga bi ustekao u nju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

nov sam na forumu i planiram kupovinu Lancia Muse najvise iz razloga sto mi se smucilo da jurim delove i majstore koji znaju svoj posao, a racunam da je ovo je Fiat pa je mnogo lakse. Ono sto me zanima koliko je pozdan automatski tj.robotizovani manuelni menjac kod Lancia Muse (D.F.N ili Dualogic) i kako se pokazao u voznji? Ko jednom predje na automatski tesko se vraca na kvacilo.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mj12

Pozdrav i dobrodoslica na forum! Pitanje je spojeno sa postojecom temom o kupovini Lancia Muse.

Sto se tice Dualogic menjaca, generalno ih nema puno na forumu, pa mozes pomocu Search da pogledas iskustva i za druge modele, npr.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67039-fiat-punto-mk2-iskustva-sa-dualogic-menjačem/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54104-punto-mk2b-12-provera-i-zamena-ulja-u-dualogic-menjaču/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam ovde i ne znam da l' je ovo prava tema da postavim pitanje. Zelim da kupim Musu 1.3 MJet Dualogic. Interesuje me da li moguce da trosi onoliko malo kao sto pise u fabrickim podacima (5.0 grad, 3.6 otvoreno)? Da li je ovaj robot menjac ok, tj. dal je pouzdan i da li je komplikovana popravka? Hvala

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mj12

Pozdrav i dobrodoslica na forum!

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu o kupovini Muse. Post iznad imas vec ostavljene neke linkove ka temama o Dualogic menjacu, koji nije bas mnogo cest.

Sto se potrosnje tice, proizvodjaci su generalno u tim godistima poprilicno lagali, mozes komotno da racunas na 15-20% vece cifre... Opet zavisi i od uslova voznje, po kom gradu... Jedino bapskom voznjom magistralom moguce je ostvariti potrosnju pribliznu deklarisanoj na otvorenom. Evo da tagujemo i kolegu @silenci , da dopise koju pametnu iz svog iskustva sa Musom.

Ako nadjes neki konkretan primerak, slobodno ovde ostavi link i PrintScreen oglasa da ljudi prokomentarisu vide li sta sumnjivo. Ako imas VIN, ostavi ovde ili pogledaj sam online u ePer, za tacan datum proizvodnje, opremu i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sto se tice potrosnje,tu je negde,al ako je bas gradska voznja ide potrosnja i 6 i malo preko,il ako se vozi brze od 130 isto skace potrosnja,jbg mali motor,a musa nije toliko ni lagana 1200 kg.

A sto se tice menjaca to je kao poluautomatski menjac,ugradjivali su ga i u punta,al nisam vozio auto sa tim menjacem

a evo testa musave sa tim motorom,sad dal je verzija sa 70 il 90 konja

pa dobra musa,ima bogatu opremu jest 2007mo,al je ristajling i verzija sa 90 konja

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...