Jump to content
FAS Goran
pedjabj

Punto Classic - naknadna ugradnja rukohvata na nebu?

Recommended Posts

Postovani da li je neko ugradjivao naknadno rukodrzace ili rucice na nebu kod kragujevackog Z10 ili Punta Classica?

Tu je fabrika ostavila cepove i neko mi kaze da moze a neko da ne...Ako je neko to odradio neka da objasnjenje kako ili ako to neko radi za novac da mi ga preporucite...kapiram da ne moze da bude preskupo.

Nabavio sam srafove, rucice i neophodne zabice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda samo skini te cepove sa neba i vidi ima li navoja, tj ima li u sta da se usrafi rucica, ako ima sto bi onda nekom placao, to jednostavno svako zna samo da usrafi srafove, a ako nema u sta da se usrafe onda prodaj te rucice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja napisah da imam i srafove, drskice i zabice...ali ne uspevam...

I pitao sam dvojicu majstora i oni nisu znali...Zato mi i treba pomoc...

Drske mi trebaju jer ponekad vozim starije osobe nazad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod mene skinuo prednju drsku ... ali nemam na sta da okacim one poklopce pa sam ih zalepio dvostranom trakom ... gledaj da li ispod poklopca ima jos nesto sto moze da se skine pa da usrafis direktno u lim ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema, prazno...I zato su mi poslali i zabice, na neku foru idu zabice (kako ih fiksirati da stoje, nemam pojma), srafovi za inbus i rucke...

Cepove su jedva skinuli...Ne znam, zato i pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okreni žabicu uspravno, limeni deo ide ka tebi, plastični ka karoseriji. Perca bi trebalo da ti budu na donjoj polovini. Ubaciš prvo gornji deo žabice u otvor, pod uglom od 45*, ili koliko već. Gurneš na gore, dokle perca dozvoljavaju, a onda pritisneš donji deo žabice. Na taj način ti je "ravan žabice paralelna sa karoserijom". Onda lagano vučeš žabicu na dole, dokle perca dozvoljavaju. To ti je to :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, danas kada dodjem kuci cu slikati i postaviti sta sam sve dobio kada sam narucio rucice...Dobio sam ih od Makija iz Sapca (koji su do sada bili uvek na nivou zadatka i sumnjam da su se nesto presli)...

 

profa_chb ___ Ako si ti to vec radio i imas vremena, dolazim gde kazes da mi ugradis i castim pice...naravno ako se ispostavi posle postavljanja slika da imam sve za ugradnju  :question: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ispunjavam sta sam rekao. :laughing:

Aj, sada ste vi na potezu... :unworthy:

 

image.jpg  image.jpg
 
image.jpg  image.jpg
 
image.jpg  image.jpg
 
Da napomenem da nemam pojma kako ovi dobijeni srafovi mogu da prodju kroz zabicu...Ja nisam uspeo da ih proteram... :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod ovlašćenih, zvao sam neki dan Stojanova u NS-u. Ručica im je oko 1.700 + šrafovi i žabice oko 180 din, ako sam dobro upamtio. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

profa_chb je zavrsio lavovski posao i ugradio mi rucke...

Slikali smo i hteli smo da napravimo mali tutorijal, ali mi vreme ne dozvoljava...Valjda cu uspeti sada za vikend da postavim slike.

Ja sam ceo komplet kupio/narucio iz Sapca, autootpad Maki...Telefoni: 064/195-5935 i 063/863-7177 po ceni od 5e po komadu sa zabicama i srafovima.

profa_chb je dokupio zabice u Bogunovicu po 180din/kom, ali to je bilo relativno davno.

Rucke su ocuvane, ali sam dobio dve desne...Zvacu ih za zamenu ili cu za sestru naruciti dve leve. :smoke:

Inace profa_chb je lik za svaku pohvalu.Pricali smo kao da se znamo milion godina, a tema je bio Puntisa...Nisam znao da je tolika inspiracija mnogima.I zato je mnogo dobro kada naidjes na istomisljenika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, nije baš lavovski, ali ima caka, pa je zato nezgodno kad se radi prvi put :)

 

Lako je raditi u dobrom društvu, naročito kada je u pitanju ONAKAV Punto :)

 

Kad budeš imao vremena, kači slike, pa pravimo DIY :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome treba rucica i srafovi mogu da mu prosledim, imam jednu viska ... a mozda mogu i zabice ako uspem da ih izvadim, naravno ako ima neko jos 4 cepa da zakrpim rupe i pozadi onda mogu da mu obezbedim 3 rucice, 6 srafova i 6 zabica  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budi pažljiv, često ih ljudi polome. Guraj skorz do gore, pa nekako vuci donji deo ka sebi. Možda šrafcigerom malo ispod perca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome treba rucica i srafovi mogu da mu prosledim, imam jednu viska ... a mozda mogu i zabice ako uspem da ih izvadim, naravno ako ima neko jos 4 cepa da zakrpim rupe i pozadi onda mogu da mu obezbedim 3 rucice, 6 srafova i 6 zabica  :thumbsup:

 

Kao sto rekoh, meni poslali dve desne...Ako imas levu rucku, javi ...Sve ostalo imam...Mada ako ti je sve viska, planirao sam sestri u Z10 istu ugradnju jer vozimo iste osobe, pa daj cenu i da se dogovaramo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...