Jump to content
FAS Goran
markodjuka

Fiat Punto mk.2 - skidanje poluosovine

Recommended Posts

Pozdrav kolege. Imam jedan problem, pukla mi je manzetna na poluosovini do tocka, danas kupio novu da je zamenim. e sad, skinuo sam tocak, odvio veliku maticu, izbio osovinu ali ne mogu da skinem onaj zglob sa poluosovine kako bih zamenio manzetnu. zna li neko kako se on skida? ima li neki osigurac ili sta vec? Inace punto je 1.2, 2010 god. ako to nesto znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima osigurac na poluosovini,ali se skida čekićem.Udaris po telu zgloba sa unutrasnje strane.

Edited by simonen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi tu trebalo da bude zeger(seger) prsten? Skida se sa dva mala srafcigera ili namenskim klestima...

Očigledno nisi nikad skidao,a i ne paziš dobro na časovima  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj segerov osigurac rasiris spicastim kljestima i dok ga drzis rasirenog udaris cekicem po zglobu kako bi ga svukao sa poluosovine. E sad drugaru se desilo da je poluosovina bila losa i da smo morali da isecemo zglob brusilicom kako bi ga skinuli . . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam. Hvala puno.  :unworthy:  Nego morao sam celu poluosovinu da skinem i stavim u stegu da bih ovu stranu izbio. Ali kupio sam samo jednu kesicu one masti i kada sam drugu manzetnu skinuo dosta stare masti mi izletelo napolje tako da sam ovu kesicu podelio pola u jedan zglob pola u drugi...valjda im je dovoljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj segerov osigurac rasiris spicastim kljestima i dok ga drzis rasirenog udaris cekicem po zglobu kako bi ga svukao sa poluosovine. E sad drugaru se desilo da je poluosovina bila losa i da smo morali da isecemo zglob brusilicom kako bi ga skinuli . . .

 

Ne zelim da se ubeđuje,ali nemoj siriti dezinformacije. Ako nisi siguran kako se skida zglob bolje nemoj nista da pises,ovako samo jos vise zbunjujes coveka koji je pitao nesto sto ne zna. Ja bih bas voleo da vidim kako se klestima siri segerov osigurac na puntu 1.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam ti si meni jos uvek duzan odgovor na pitanje sta to zakrci u menjacu kad se ubacuje u rikverc ako se nista ne okrece dok auto miruje i pritisnuto je kvacilo . . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zeli da budem grub ali tvoji komentari bez osnova i iz price rekla-kazala.nezasluzuju objasnjenje,jer se tebi ocigledno nemoze nista objasniti.Ako zelis odgovor,onda pazljivo procitaj temu o kojoj govoris.Kao moderator trebalo bi da znas da postavljas pitanja u predviđenoj temi,a ne gde ti padne napamet.

Edited by simonen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je na homo zglobu običan osigurač, čelični, a ne zeger ili seger, kako ga ko već zove

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, evo i sa one teme čiji link stoji gore:

 


Zavrsio posao.Nema klasican seger koji se skida kljestima,uhvatio sam polu osovinu rukama i nogama izgurao glavcinu tocka sa polu osovine.Za sada mi jos nista nije otpalo u voznji nakon intervencije. Hvala na odgovorima i pomoci.
 
:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne,meni je taj osigurač pukao na pola. Ne bih ni primetio, slučajno sam ušao u kanal i video da iz manžetne viri jedna polovina osigurača. Našao sam novi, zamenio i sve ok

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zar ne bi tu trebalo da bude zeger(seger) prsten? Skida se sa dva mala srafcigera ili namenskim klestima...

Očigledno nisi nikad skidao,a i ne paziš dobro na časovima  :laughing:

 

Na punticu jos nisam skidao, ali na par drugih auta( Opela) jesam, pa sam zato i napisao jer kao, verovatno je princip isti, ali eto, nije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvežimo temu. Evo sličan problem se desio na Puntu 2, kao što je gore i opisano.

Ispala poluosovina! 

 

Pitanje za forumaše.

Od prilike znam o čemu se radi ali me konkretno zanima kako je ispala tokom vožnje.

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li  je neko koristio manžetne koje se lepe, one što ne mora da se demontira homokinetički

 

prodaje ih topspider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, imali su one elasticne, univerzalne, bile su dobre ali ti je potreban alat za njih, nesto kao levak. Doduse, cini mi se da su se prodavale sa tim alatom, postojala je i takva ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...