Jump to content
FAS Goran
Sava

Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Recommended Posts

Da, znam da ide u turbinu iz filtera, al mi nije jasno sto je bilo vlazno staro crevo i otkud to ulje svuda okolo.. a ide obican vazduh iz filtera..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uljne pare koje nastaju od turbine, i sto je ona starija i losija ima ih vise plus godine talozenja i novi auti ih imaju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo.. hvala na objasnjenju :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ako ti je to zanimljivo (a i treba da bude ;) ) i ako si nov sa turbo dizelima (ili turbacima generalno), evo imas ovde jedan lep video od koga mozes da krenes sa osnovnim informacijama.

Princip rada, temperature koje se razvijaju, brzine rotacije koje turbina ostvaruje, tolerancije u hiljaditim delovima mm...Zatim sta je Westagate, varijabilna geometrija... Siguran sam da ce te neki podaci prilicno iznenaditi i da je u pitanju sklop takve tehnologije:

 

 

Tako da ce ti biti jasnije ovo sto su ti kolege prethodno objasnile. A samo na primeru turbine mozes npr. videti zasto moderan turbo dizel trazi kvalitetno ulje i njegovu redovnu zamenu, zasto ga ne treba "gaziti" hladnog ili ostaviti da radi u leru posle turaze... Kao i brojne benefite koje ista omogucava.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta poucan klip svakako, iako sam imao ranije vise turbo dizela..

 

Danas zamenio kvaku, proces od 3-4 sata, nimalo jednostavan.. 

 

Video me je i Kuvalja cini mi se kako se mucim, a uveliko mi je pao mrak.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ja sam svirnuo, ali sam bio u drustvu devojke i zurio pa se nisam zaustavljao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno, imao sam pomoc 2 - 3 drugara koji su pripomagali, drzali telefone i osvetljavali mi sve vreme. Bas sam se namucio i radio od 6 pa negde do pola 10 uvece i na kraju nisam ni stigao tapacir da vratim, tako da cu morati sutra preko dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje gore kod selne izbacuje malo uljane pare, danas sam otpustio selnu proverio crevo, zategao jos jace, ali ne prejako da isecem crevo i vozio se danas i opet ista prica..

 

20140415_234513.jpg

 

Ne znam sta da radim, da li je do creva, kolko sam uspeo da procitam, dosta njih su zadovoljni tim crevom od Dejana sa Rakovice. Selnu sam kupio novu..

 

Za kraj jedna slika dok cekam drugara da sidje, tad uvek imam inspiracije :)

 

20140415_190120.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova zadnja za wallpaper :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umalo me ne ubi juče komšija! Zamisli koja bi to bruka po forumu bila da se dvojica kolega sa foruma čuknu. Ne bi nas oprao ni Dunav ni Sava :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, kada i gde? :-) Imam ja standardnih rizika na dnevnom nivou, pa ne mogu sve da popamtim :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada te Sava iskopirao ne samo po autu nego i po GT tablicama :p, trebao si da patentiras i uzmes neku kintu sada za koriscenje autorskih prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ti je to u selima, vidis od komsije :p pa meni mahala neka nepoznata zena u Zarka Bokuna pre neki dan o.O

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obostrano je, desava se da zbunis moje pa me zovu pitaju gde sam :)

A za ideju se salim naravno, ima bar 5 godina kako sam se zaljubio u gt-a i od tad mi je gt auto iz snova. Nista skuplje, nedostiznije, bas gt. Kad sam tebe poceo da vidjam u bataji sa ovom, onda sam pored zelje polako padao u depresiju.. a tablice su tu dosle cisto kao bonus, te nedelje je Goran iz grasa dobijao slova na G :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar uzeo zanimljivu alficu :)

 

20140430_123405.jpg 20140430_123709.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su mu ...  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican :)
Ima kod mene u kraju vlasnik fiat servisa Nesa isto Alfo Gt, sa tablicama gt :D 
Juce sam bas zagledao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

Kurobecamo se svuda i svuda prizivamo poglede, na pumpi radnici ne znaju koja je lepsa, na avali nam za prvi maj bacali koske pijani neznanci kako su dobre alfice  :laughing:

 

Uglavnom svaki dan je novo uzivanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza mene je jedno lepo kumstvo u Skoplju. :)

 

Alfa okicena i sto mi je jos draze, pored toga sto je kupe, mladozenja(kum) je trazio da se u njoj voze on i mlada, pored silnih vw-ova vece klase  :p

 

20140518_101211.jpg

 

I fotograf svadbe je napravio dosta lepih fotki alfe, nadam se da ce te slike doci do mene u digitalnom formatu :)

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...