Jump to content
FAS Goran
Sava

Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Recommended Posts

Malo vise od punta na metan :p

 

100km/h 4,5-5l, 140km/h  5,5-6l, po gradu ide od 7 do 8l.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to to :D

 

kad smo vec kod razvijanja, probao ga pre neki dan, 210km/h na 3800-3900 rpm :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je po satu, nije ona prava brzina. Mi smo Cromu naterali na 205km/h, a fabrika propisuje maks 197km/h za motor koji mi imamo. Još smo bili full natovareni, išli na more. :) A ja sam Alfu isterao isto na bruka brzinu, eno imaš u temi o brzinama, i isto nema veze sa realnom verovatno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, kad meni pise 210, to je nekih realnih 180-190.. a i pise u knjizici 209 :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je kao bombona! :clap::clap:  :clap:

Mada ne sumnjam da će kako bude prolazilo vreme kod tebe biti samo još lepši! U zdarvlju da se navozaš!

 

P.S. nemoj matorom mnogo da daješ da ga vozi, u poverenju da ti kažem - voli da jurca!!! :crazy::p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala hvala :)

 

Dacu mu jednom u mesec dana, cisto da se oseti mladim opet  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ugradio kod Dace Viteza usb emulator, odlicna stvar radi bez mane.

 

Provukli smo kabal u kasetu al mi se nije svidjalo sto je sve tako vidljivo i padne mi na pamet da stavim sve to u kanalicu, ofarbam sprejem u crno i upakujem to nekako.

 

To je ispalo ovako :)

 

20140402_184413.jpg 20140402_184704.jpg 20140402_192238.jpg 20140402_195509.jpg 20140402_200124.jpg 

 

Jedino moram jos da resim tu na kraju kanalice da nekako zatvorim rupu i da se vidi samo USB port :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze, takodje puntic izdaleka pristojno izgleda :)

 

Posle naseg upoznavanja dodjem kuci, putovao iz ZG nazad, otkrijem da mi je mokro od nafte sve oko sipke za ulje i poklopac, otkrijem da mi je probuseno gornje crevo interkulera, (u zadnjih 7 dana mi uzasno sisti kad se upali turbina) i kad sam otvarao vrata da bih otvorio haubu polomi mi se kvaka od vrata...

 

Ako nista bar nije gram ulja potrosio sad za vikend BG-ZG i prosli BG-Skoplje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos te pitao jesi li imao kakvih kvarova,kao da sam ga urekao.. nadam se da ces to sto pre srediti..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 otkrijem da mi je mokro od nafte sve oko sipke za ulje i poklopac, otkrijem da mi je probuseno gornje crevo interkulera

Ako je vlazno, a vrisnulo je crevo usisa iz IC, jedino je moguce da su u pitanju uljane pare.

 

Ako nista bar nije gram ulja potrosio sad za vikend BG-ZG i prosli BG-Skoplje..

Ako je motor dobar, tu maltene ne moras ni da obracas paznju sem redovne kontrole, naravno.

Ocuvan Jet od zamene do zamene ulja (tj. cirka 10 000 km) minimalno obori nivo ulja na meracu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih mesec dana sam video jedno 5 mJetova na kojima je to crevo napuklo, a skupo je prilično.. Na jednoj AR 156 smo u firmi zakrpili silikonom za visoke temperature, još uvek drži bez problema, mada ne znam koliko je trajno rešenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio danas kod doticnog Dejana koji pravi i prodaje ta creva, platio gornje 2000 i uzeo donje da odmah zamenim i to za 1500 din.

Malopre sam uspesno zamenio gornje i vratio se stari zvuk i opet vuce kao ranije :)

I iskreno se nadam da je od uljane pare, posto je sve islo iz pravca rupe, sad sam sve obrisao pa cemo videti :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam na Alfi postoji metalna prirubnica, pa na nju ide crevo? A na Stilu je to debilno odradjeno sve u plastici, pa sam mozgao da odradim takodje metalnu prirubnicu.

Cudi me da to niko nije resio, sto rece Sikter to plasticno g**no je oko 6 soma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis kod usisa na motoru, to je sve u komadu sa motorom i metalno je. Ne kapiram kako to moze uopste da bude plasticno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa na Stilu je moguce :yes , jedno od tupavijih resenja, Zabari su nadmasili same sebe :) .

Tako da na masi Jet-ova tu vlazi po malo. E zato cemo probati da mu dodjemo glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj a recimo na 147 JTD 116ks to nije plasticno? I kako to uopste moze da bude plasticno, nisu tu male temperature nimalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debilno reseno, plus veliki pritisak na usisu... Evo takodje varijacije na temu na Saab-u (i tu bih se zaustavio da ti vise ne gusim temu ;) ):

 

Fantom, jedino sto je to sra*e od creva na Stilu plasticno i deformise se vremenom. Dzaba ga pretezes, samo moze vise da se izvitoperi i izlomi, bas kretenski reseno.

Drpio sam sliku i zaokruzio crvenim - ovo je npr. muski, isti motor: Saab 9-3:
location.jpg

Metalni spoj, crevo, selna i udri, lepo zategnes. A isto to kod Stila izgleda kao da su se deca igrala, sve u plastici:
image.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je i za zabare previse da na takvim stvarima zakidaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si sam rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A imam pitanje za tebe, jeste da je bio otvor na crevu bar 800km, ali odakle uopste ulje tu ako tu dolazi vazduh iz filtera u usis na motoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...