Jump to content
FAS Goran
Sava

Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Recommended Posts

Za stetu nisam siguran, ali sam jednom vozio ovako i osecaj je cudan najblaze receno, levi tocak tera svoju pricu, desni svoju :)

Meni je skoro pukla prednja leva kad sam krenuo kuci iz Bara, i to na pola tunela Sozina :) Vozio sam s ovim invalidom do Bg-a skroz, posto je bilo posle ponoci i vulkanizeri nisu radili. Jedna od gorih noci u mom zivotu, mrkli mrak, nigde nikoga, pljusti kisa a ja s copavcem kroz kanjon Morace, preko Zlatibora, itd. Sva sreca pa sam mu proverio pritisak i doduvao ga pred put ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu bas morali copavac ovde da ubacuju, pogotovo sto je prosek felne r17. Ceo auto se nagne u jedan cosak. Mogu da zamislim sa kakvim stresom je bila ta voznja.. ali jedino je dobra potrosnja, ne prelazim 80, stavim tempomat i potrosnja padne na 4,5 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo izvestavao nista u vezi auta, pa da krenemo..

 

Generalni utisak posle 22.000km je vise nego pozitivan. Uzeo sam ga sa dobrim trapom, i dalje nista nije otislo, nista se nije zamenilo sto se tice njega, utegnut je kao prvog dana. Motor i dalje fino ide, imam samo manjih problema zbog variranja obrtaja u leru na hladnom startu, al to planiram da vidim sta je kad budem radio veliki servis. EGR nije ciscen, samo je ociscen MAP uz strucnu pomoc MarkaBGD.

Jedini ozbiljniji problem sto sam imao je sto se probusila manzetna na krstu polusovine na putu za Zagreb i do Zagreba je doslo do toga da mora cela poluosovina da se menja. I usput je i naprsla soferka od kamencica :)

 

Sto se tice estetike, felne 17" koje sam uzeo na otpadu u Sapcu, stajale na GT-u koji je uvezen za delove kad sam ih uzimao, su se ispostavile da su kineske. Nije mi palo na pamet da gledam pozadi oznake, posto sam pretpostavljao da su fabricki dosle sa autom, ali desilo se sta se desilo. Jedna je pocela da pusta vazduh iza kraka i kad sam je nosio na varenje ispostavilo se da tu uopste nije dobro izliven aluminijum i videli smo ovo

20140925_174619.jpg

Kao da su crvi izjeli aluminijum :)

 

Receno mi je da nema nista od ove felne i da moze da popuni rupice super lepkom dok ne nadjem drugu. Tako u medjuvremenu odem na put za Italiju i posle za Zagreb :) Kad sam se vratio nadjem lika kod mog majstora koji sredjuje 147 za prodaju i ima felne kao moje i uspem uz neku doplatu da zamenim felne i uzmem sebi original iste. I tu sam uzeo 2 krive i treca skoro, al nema veze, bar sam uspeo da dodjem do originala i sad sam miran sto se tice toga. 

 

Hromirani retrovizori su posle dva hromiranja neuspeli i dobio sam pare nazad, farbar je uzeo da ih ofarba u neku pribliznu boju i dobio sam neverovatno glupu boju koja mi se nikako ne svidja

20140922_144932.jpg 20140926_110712.jpg 20141007_185305.jpg

Posto ne mogu ovako da gledam, a nema nista od pravog hromiranja kod nas, jurim nekog ko bi mi zalepio hrom foliju, pa ako neko zna nekog, nek mi preporuci. Materijal mogu i ja da nabavim.

 

i uzeo sam nesto zanimljivo u metrou

20141124_002512.jpg

Najvise mi je trebalo zbog prozora zimi, posto se oni malo spuste kad se otvore vrata pa da ne razmisljam dal sam ocistio led do kraja ili ne, samo da poprskam uzduz donjeg kedera i da sacekam par sekundi. Nadam se da ce odradjivati posao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da ima i kineskih felni :question:  Sto je nekad bila turska roba sad je zapravo kineska samo sto je  losijeg kvaliteta od turske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ovo mat siva :)

Sto se tice felne,moglo je ono da se okrpi,a sta si uradio sa tim krivim felnama,jesi li ih balansirao  tj.ispravljao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod jos jednog majstora za felne(Radovan nije hteo da radi kad je video felnu), kako god je krenuo da greje i nanosi aluminijum, propadao je jos vise i jos se rupica pravilo, jedino je moglo da se celo parce isece i napravi novo. A nisam hteo da se cimam s tim posto su sve cetiri kineske i nisam hteo da za mesec dana opet  imam isti problem na drugom mestu.

Cak je ceo taj deo felne od toplote dobio mesing boju i morali smo da predjemo sprejem posto nije licilo ni na sta. I kad smo zakrpli nekako super lepkom, balanserka je trazila tu 120g :D

 

Ispravljao sam dve kod Radovana, jedna je bila 1200, a druga je bila 1700 posto je bila i u srcu kriva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik iz Banovaca, znam jos jednog iz Banovaca ako Radovan posustane iz nekog razloga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što si slikao na felni izgleda kao neki vrlo šljampav var.  :thumbdown: Šteta i za nove felne, moraš i oko njih da se cimaš...

EGR najbolje da zatvoriš kad budeš radio veliki servis.
Mnogo ti je lep auto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta čovek da vidi i da je čuje :) . Baš tebi da zapadne kineska felna... ali dobro, neka nije šta gore bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi smo mislili da je var al oni kanali idu ko zna gde, nije uopste tu sa druge strane rupa..

 

Iskreno nisam ocekivao da moze tako nesto da se desi, al za sve postoji prvi put, cak i da iskopiraju Alfine multispoke 17" :D

 

Uzeo sam i dobre polovne zimske 215/45/17, Continental WinterContact TS830P, 2012 godiste sa sarom u proseku od 8,5mm za 200e.

ranking_4.jpg

Sve pohvale za coveka iz Subotice, nemam pojma kako ih nabavlja ali nema guma ispod 90% sare na njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za tog iz Subotice, stvarno su mu fenomenalne gume. Al' da to nije beše onaj vulkanizer (Massive) kod koga su završili ukradeni točkovi sa Lagune iz Kragujevca? Pisali smo i ovde na forumu o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam znao, al je Massive ovo gde sam uzeo..

Al cenim da su sad iz inostranstva, cim sve stoji na oglasima sa felnama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije realno kako su ocuvane gume, sve mu imaju predjeno po hiljadu km.. Verovatno sad razvili biznis po svabiji, a meni je rekao kako im lizing kuce to prodaju sto ostane :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan je u novinama osvanuo tekst da su u Nemačkoj kod nekog Audi dilera preko noći nestali točkovi sa gomile automobila

Ma vidi, dok ne znam zasigurno da je dignuto, mirna mi je savest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rade fino nema sta, ko je lud da daje ili prodaje gume za te pare gde i oni mogu da zarade?

Meni je mirna savest ja sam to platio ;-)

Elem ova jedna guma u coningu je 21.900,00, tako da sam prezadovoljan ustedom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam ocekivao da moze tako nesto da se desi, al za sve postoji prvi put, cak i da iskopiraju Alfine multispoke 17"

Pre neku godinu je npr. bilo poprilicno kopija Blade 17" za Stilo. Isto su hvatali na sminku i neznanje, jer su bile retke u ponudi i skupe. Za sve stvari, pogotovo polovne, treba otvoriti cetvore oci i dobro se raspitati i proveriti pre kupovine. Da posle to pocetno odusevljenje ne preraste u suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danak neiskustvu :-)

Razumem se pomalo u felne i sve oznake su mi vise nego poznate, ali tad jednostavno pored 4-5 gt-a u dvoristu vidim felne koje stoje namontirane na jednom gt-u i kupim bez razmisljanja. Nisu ni bile jeftinije od ostalih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...