Jump to content
FAS Goran
Sava

Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Recommended Posts

@banjo video sam jedno 6,7 slika na forumima da je puklo na identicnom mestu. 
citao sam teme na arcs da su ga krpili na vise nacina, al ne bih to radio. Zvacu ovog Dejana. Hvala Savo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije sigurno sa haube, jer mi se baš javlja na spoju creva i glave. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen danas mali servis posle 15-ak predjenih hiljada. 6800 u kit komercu, plus moram da kupim desni krst kod menjaca od poluosovine, ima lufta (pre 15k menjao levi krst  :thumbdown:) i manzetna koju sam takodje tad menjao se probusila i to bi bilo to od ulaganja za sad. Trap je od pocetka do sad ostao maksimalno utegnut, nista nigde se ne cuje, niti ima negde lufta. Kako se vrte price o Alfama i trapovima, ocekivao sam da se menjaju viljuske na 2 meseca otprilike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se, znam otprilike sta i kako ide oko trapa, al mi je smesno sta ljudi pricaju..

Ja ga otprilike radim izmedju 10 i 15, ovog puta zbog posla se zadesilo na 14 od servisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja servise radim kako se zalomi, nekad na 10k, a zadnji put sam na 17k :D.

A reci mi, da li ti se javljaju problemi u vožnji kada ode krst? Kod mene je izgleda otišao isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kod levog mi je ljuljao ceo prednji kraj kad dodajem gas, a desni za sada samo ima lufta. A kad ode homokineticki zglob, onda puca kod tocka kad se kreces sa smotanim punim u levo ili desno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je sa prednjim levim tockom, danas si prosao ispred firme i vidim copavac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je posebna prica :-D danas odem do vulkanizera da vidim sto mi na 10 dana ispusti ona guma sto si ti jedanput primetio i izvalimo da je felna probusena na pocetku samog kraka sa unutrasnje strane felne kao iglom i kaze decko da je felna "oksidirala" o.O uglavnom danas je u banovcima na varenju, posle varenja mora na strug i eto primer kako se skroz bezveze izbije bar 2000 din iz dzepa :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidis tek kako je tuzna u voznji..

 

Uprkos tome, danas odem do Markabgd da ocistimo moj MAP senzor, posto sam pretpostavio da je nacrnjen a lakse je skinuti njega nego ukrasni poklopac motora.

Od ovakvog 20140827_124139.jpg napravimo da lici na ovo 20140827_125057.jpg 20140827_125118.jpg 20140827_125950.jpg

 

Posle ovoga smo mogli samo da nagadjamo na sta lici cela grana i EGR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ujutru stavljam felnu na auto, uvek mi je dobar osecaj kad sednem i sve je opet kako treba :D

 

Marko je odradio ceo proces ciscenja, mogu da ga preporucim ostalim kolegama :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to inace i radim, nego je bila prica da ce odmah taj dan biti gotova, a vulkanizer rekao da moze i ovako.. jel mu nesto steti ili cisto sto se otezano vozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tripovao sam se prvih 10 min, posle toga sam 2 dana vozio bez problema :D najvise me nervira sto bruji dosta, ovo ostalo manje vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek

EGR kod mene neće da može da se skine (bar ne lako) tako da kada budeš raspoložen može da skidamo tvoj. Taman da se malo vežbamo

Majstore, je l' radiš i Pežoe?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mora da da na uvid penzionerske cekove da bi potvrdio status :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lična karta mi je trajna, valjda je to neki dokaz  :D

 

 

 

Što jel te interesuje, da zakažemo

Ma mog majstora mrzi da mi čisti EGR i MAP, kaže "isteraj ga na autoput i pun gas, tako se to čisti"... Onda mogu da zamolim i ove iz presretača da mi očiste novčanik  :D

Nemam nikakve simptome, ali nije na odmet da ih očistim  :sweat:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...