Jump to content
FAS Goran
Sava

Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Recommended Posts

Hmmm,pa ne znam koliko sam relevantan za takav sud, vozio sam je bas kratko i bio pod utiskom samog auta, bas mi je lep model, ali da sam probao 1750 onda verovatno ne bi bilo nedoumice a ovako sta da kazem, ide sasvim solidno sta vise mnogo dobro ali da bi isla tako kako jeste prve tri brzine su bile u blokadi, turbo joj je bas mali i puni od samog starta tamo gde su inace benzinci malo lenji i taman kad ona zavrsi vec si u obrtajima pa tad ide pa ide, takve voznje ne bi potrajala bas dugo, kad sam zavrsio voznju i otvorio haubu izbilo je mnooogo stepeni sto znaci da je turbo vec bio daleko pregrejan. Naravno da je to moj auto da se ne bi tako vozio i bio bi zadovoljan sa performansama ali iskreno vise mi prija voznja mog agregata verovatno sto ima vise kubika i deluje da sve lakse i bez nekog velikog napinjanja postize, ali kazem da je bio 1750 u pitanju verovatno bi bio sa njim zadovoljniji sto se voznje tice ali uvek postoji to "ali" potrosnju ne bi mogao da joj oprostim takve voznje, dok verujem da moze biti pristojan potrosac ako se fino vozi. I jos jedna jako bitna stvar, uvek sam za malo vece motore tj vece zapremine zbog trajnosti, pogotovo ako je nasvirana masina sa malo vise konja, mali motori ne trpe dugo zustriju voznju sto je i dokaz bas ova alfa tacno na 1000km joj je zamenjena turbina, ali ima i toga da taj auto je vozio ko je stigao i vozio bukvalno kako je zeleo.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece mi smetati slike sigurno, cak sam uspeo da vidim da su prebacili rucicu menjaca iz gt-a :p 

 

sto se tice osecaja ako mogu i ja da se ubacim, definitivno je bolji turbo benzin nego td, vozio sam volva s60 2.0t 180ks, i povuce onako dobro kao turbo dizel plus vuce jos 2000 obrtaja preko 4500  :turned:

 

@diskusija, izgleda da suvozacki prozor kod tebe uopste nema senzore za pocetnu i krajnju poziciju kao ni kod obicnog punta, tako da tesko da moze taj prozor ikako da se automatizuje.. al moze da se pokusa svakako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da ja ipak neću biti te sreće da se kod mene nešto zalomi kako treba. No dobro ako može tim bolje, ako ne nikom ništa. Jedino što znam je da se u te stvari apsolutno ništa ne razumem . Mada mi generalno jako dobra fora+ jako korisna stvar. Izini za off (po ko zna koji put)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam onu CODE karticu sa slike. :D A prozori mi idu isto kao Diskusiji, vozačev ide do kraja na pritisak, a suvozačev ide dok se dugme drži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam se bar spusta automatski, postoji veca sansa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neko uputstvo za to podešavanje prozora? :) Ili moramo da uplatimo na žiro račun, pa onda da ga preuzmemo? :D

 

Evo da vidite da imam i karticu :p . Sve imam!!! :D

 

IMG_20140725_121703_1.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neko uputstvo za to podešavanje prozora? :) Ili moramo da uplatimo na žiro račun, pa onda da ga preuzmemo? :D

Evo da vidite da imam i karticu :p . Sve imam!!! :D

IMG_20140725_121703_1.jpg

Na poslu sam pa nisam bas 100% siguran ali evo otprilike pa ces se snaci

Body-proxy-adjusment(zadnja kartica cini mi se) pa tu imas Anti-Trap, e samo njega aktiviras tj PRESENT, i posle toga samo odradis proxy.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je takva procedura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan los update, nesto se desilo sa ruckicom za obaranje suvozackog sedista i sad nece sediste da se vrati i da se zakljuca, a ruckica se ne vraca na mesto. Taman sam mislio sutra da odmaram, al imam sta da radim ceo dan.. Kolko sam uspeo da procitam, mora celo sediste da se raskupusa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah, bar da su bile slatke muke, nego drugovi se guraju pozadi  :laughing:

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sram te bilo Marko, šta si pomislio.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah, pa sta cu kad se vise momci razumeju u auto nego devojke :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio danas kod doticnog Dejana koji pravi i prodaje ta creva, platio gornje 2000 i uzeo donje da odmah zamenim i to za 1500 din.

Malopre sam uspesno zamenio gornje i vratio se stari zvuk i opet vuce kao ranije :)

I iskreno se nadam da je od uljane pare, posto je sve islo iz pravca rupe, sad sam sve obrisao pa cemo videti :)

 

Jel moze neki kontakt od tog dejana, danas primetih da mi je crevo napuklo. I cuo sam da sisti bas. a evo ti i masnoca od uljane pare. 

DSC_0102.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na potpuno istom mestu puklo i kod mene. Ja sam ga zakrpio, ali sad mi se javljaju uljna isparenja na spoju gde dođe šelna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao ti na pm, donje je bilo 2000 gornje 2500 kolko se secam, ne isplati se da krpis staro za te pare, evo meni je ovo i dalje citavo posle 14.000km.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na potpuno istom mestu puklo i kod mene. Ja sam ga zakrpio, ali sad mi se javljaju uljna isparenja na spoju gde dođe šelna... 

Ja sam mislio da imam isparenja iz selne i onda zatezao sve vise i shvatio da nije sa selne, nego se natopila izolacija na haubi i onda pri vecoj brzini se to nanosi na one resetkice. Uzeo sam onaj odmascivac AKRA i ispuskirao kompresorom izolaciju i vise nije bilo isparenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...