Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L - korodirali hromirani delovi? / peta (gepek) vrata?

Recommended Posts

jbt,kad ovo citam digne mi se kosa na glavi,ja hteo terkking-a u fulu ,znaci mjet sa jos dodataka i cifra skoro 19000 eur i da mi se ovo desi pa zapalio bih ga...

Edited by neshaoct
rečnik ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kada ste dobili auto vi koji imate tih problema sa hromiranim delovima

Ja sam dobio auto krajem maja, mada mislim da to nema veze. Verovatno ce na buducim serijama biti bolji kvalitet a mi koji smo medju prvima uzeli auto moramo da prelezimo >>decije bolesti<<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u oktobru. Drago mi je da menjaju svakom ko se zalio! Danas sam saznao mada nezvanicno da se ovi delovi proizvode u Srbiji!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za sada nisam primetio nista lose kod sebe, osim sto je zamucen zadnj branik... ali on je i ovako cist samo pola dana posle pranja, tako da o apsolutnoj cistoci i sjaju i ne razmisljam.

 

Ono sto me vise nervira od ovoga su nekoliko ulubljenja sa svake strane - nastala zahvaljujuci "kulturnim" vozacima koji otvaraju vrata bez obzira na susedna vozila... ja kad otvaram obavezno podmetnem dlan da ne bi ogrebao lak na susednim (i mojim) kolima, ali vecinu izgleda bas briga. Kolikom silom treba da otvori vrata da tako nesto ostane stvarno ne znam, ali ako ovako nastavi za par godina ce kola izgledati kao da je neko pucao sacmarom na njih... naspram toga korozija plastike je lako popravljiva!!


p.s. Al nisu krivi jugici za ovo... oni "gadjaju" direktno u lajsne, od njih nista ne ostaje... vec oni koji su svoja kola stekli sa manje muke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam je za utehu, neki dan sam video novog crvenog Range Rovera Evoque kome su ona slova na haubi isto "korodirala", odnosno potamnela i sada su u nekoliko boja i nijansi. Dakle, dešava se to i drugima i mnogo skupljim automobilima. Žao mi samo što nisam slikao, žurio sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome da kad se to desi Range Roveru prvo pomislimo na so i hemikalije u perionicama, a kada se desi Fijatu 500L onda je prva asocijacija (ne)kvalitet izrade jer se pravi u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast. To je profesionalno ponasanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se naziru korodirane tačkice na zadnjim hromiranim delovima.

Sačekaću još neko pranje taman do servisa... pa ću reklamirati da vidim šta će mi reći.


Inače hromirani delovi su kod trekinga dosta kvalitetniji. Nekako su mat, a ne glos kao na običnoj verziji. Tako da nema otisaka od prstiju, kapljica i ostalih primetnih nečistoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam do sada imao problema sa korozijom, ali primecujem da mi se ispod gume stop svetla - koju preklapaju peta vrata skuplja voda i necistoca. Interesantno je i to sto se nize od te gume (prema hromiranom delu ispod petih vrata) ne nalazi metal, vec plastika? Sta mislite, da li bi bilo dobro taj gumeni deo izlepiti po ivici silikonom da se ispod njega ne zavlaci voda?Mislim da je to mesto podloznije koroziji, pa da bolje sprecim nego lecim... ne znam da li moze necemu da skodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sale

Mozda deluju kvalitetnije ali po karakteristikama ne zaostaju za kvalitetom obicnog Nacionaleta :-) I ja sam primetila  na bocnim lajsnama tackice korozije... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...