Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L - korodirali hromirani delovi? / peta (gepek) vrata?

Recommended Posts

Drugari, desilo mi se ono čega sam se najviše plašio! Otišao sam da operem auto i momak u auto perionici me poziva negde na pola pranja da pogledam hromirane delove koji se nalaze na zadnjem delu automobila(mislim na štop svetla i prag ispod vrata gepeka), počeli su da korodiraju!!! :thumbdown: Zovem FIAT, upućuju me na servis. OK, odlazim danas i bez pogovora mi obećavaju zamenu svih delova naravno kroz garanciju! Evo kako to sve izgleda:

 

WP_20140219_13_25_01_Pro.jpg  WP_20140219_13_25_10_Pro.jpg

 

WP_20140219_13_25_22_Pro.jpg

 

P.S. Majstor mi onako usput reče: " Niste prvi"!!! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nekako cini da je to neka hemijska reakcija sa tecnostima u perionicama. Cini mi se da je hrom na stopaljkama plasika i tu nema korozije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako je i kod MiTa, tj. taj deo što liči na hrom oko zadnjih svetala je ustvari plastika:

 

Mi_To.jpg

 

Kucni rukom, lako ćeš provaliti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK plastika, šta da radimo onda za dve godine ako je ovako posle pet meseci barem meni?

 

Da kreneš sam da pereš auto bez jake hemije, ili da se maneš perionica koje manje koriste rad, a više hemiju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveća fora što sam od oktobra dva puta oprao auto, tako da to ne pije vodu!


Ovo na braniku nije plastika, ali na slici se ne vidi nista neobicno

Jeste loša slika ali počelo je da izbija kao nekad na starim automobilima, npr. rubovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuo se u smeši hemije.

Meni je budala tako svukla lak sa gornjeg dela petih vrata na Rendži. Ima on hemiju kad ga nisam hemiski razgradio.

Samo proverena sredstva, ova druga (kućna) mogu da budu jako agresivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je katastrofa ako si ga prao samo dva puta od tada, i to još u okviru zimskih meseci.

Nije ni čudo što je plastika počela da strada kada trpi prljavštinu, so i svašta nešto na sebi u tih 5 meseci, plus hemija. Uostalom, nema šta da pije vodu ili ne, plastika ne može da korodira. :thumbup:

 

Peri auto češće, ozbiljno.


...počelo je da izbija kao nekad na starim automobilima, npr. rubovi!


Ae molim te slikaj rubove kad stigneš, da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu temu sam pokrenuo samo sa jednim ciljem, da svi vlasnici 500L provere moje tvrdnje i reklamiraju kao i ja dok su nam automobili u garanciji! Meni su obećali sve nove delove, a ponoviću još jednom majstor reče "NISTE PRVI"! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  I na svim Astrama je zardjao natpis Astra Classic. Boja kojom obrade plasticna slova je od nekog metala koji oksidira, desava se i na Nisan Muranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bibi

 

I nek' si otvorio temu, sigurno će značiti drugim ljudima. :thumbup:

 

Kad ćemo videti slike rubova na kojima je ''počelo da izbija''? Verujem da nas sve to mnooogo više zanima od ove zabune oko korodiranja plastike.

Peri auto češće i mani se hemija po raznim neproverenim perionicama i biće sve ok sa tim novim plastikama koje ti budu stavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  I na svim Astrama je zardjao natpis Astra Classic. Boja kojom obrade plasticna slova je od nekog metala koji oksidira, desava se i na Nisan Muranu...

 

 

Na mojoj nije  :laughing: A zarđa iz samo jednog razloga- sete se ljudi da poliraju auto i ostane malo polir paste na sjajnoj plastici što izazove skidanje sjaja i taj zarđali izgled. Ja sam tako zeznuo "1.4", ali sam ga posle par dana skinuo i popravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam pogrešno objasnio, kad sam opisivao koroziju na pragu ispod vrata od gepeka poredio sam je sa korozijom rubova na starim automobilima! Pardon, greška! Nadam se da je sad jasno!


Još nešto, kako da znam čime mi peru auto - Kojom hemijom itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se plastike tiče nemoj se brinuti mnogo. Verovatno je neko sredstvo malo nagrizlo. Ovo što sam naveo za natpise je primer samo šta sve može da zasmeta kolima,a imaš takvih sredstava koliko hoćeš. Lepo od Fiata što je pristao da zameni sve.

Inače, operi auto s vremena na vreme,nije neki posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

WP_20140219_13_25_22_Pro.jpg

 

...kad sam opisivao koroziju na pragu ispod vrata od gepeka poredio sam je sa korozijom rubova na starim automobilima!

 

Ovako sa slike, ovo liči na klasične fleke od kamenca, od vode sa pranja...uzmi krpu i prebriši. Neće se lako skidati, naročito ako tu stoje već duže vreme...

 

Prao sam auto u utorak, danas sam ih video gomilu, samo idem i briskam. :D Evo, uslikaću sutra nešto od tih fleka na svom autu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu temu sam pokrenuo samo sa jednim ciljem, da svi vlasnici 500L provere moje tvrdnje i reklamiraju kao i ja dok su nam automobili u garanciji! Meni su obećali sve nove delove, a ponoviću još jednom majstor reče "NISTE PRVI"!

Izgleda si ne svojom greskom postigao da sledeci koji bude reklamirao ovakav problem u garanciji dobije objasnjenje da auto pere u proverenim perionicama i/ili sam, da dobije astronomski racun za zamenu plastika kao i da bude upucen da taj racun naplati od tih istih neproverenih perionica, putem sudskog postupka naravno.

Anyway, Peugeot 206 sedan takodje ima probleme sa zadnjom lajsnom. Verovatno svi vlasnici peru u neproverenim perionicama, sram ih bilo. I njih i te silne neproverene perionice.

Krajnje je vreme da posteni proizvodjaci automobila naprave izuzece iz garancije, tj obaveste sve kupce da gube garanciju na lim ako auto operu bile gde osim u fabrickoj perionici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim, do sada se nabrojalo 3-4 modela koji imaju problem sa plastičnim hromiranim lajsnama. Ne vidim zašto je nelogično da im većini (dakle ne svima, ali većini) problem potiče od hemije iz perionice (ili iz kuće)? 

 

Možda nije iz perionice, možda je od soli sa ulice. Možda je od neke kisele kiše. Možda je od nekog drveta koje baca jaku kiselinu. Možda je od ptičijeg izmeta. 

 

Ma... najlakše je da mi kažemo da je do Fiata i tu su svi problemi rešeni ;) 

 

Neću nikako da branim Fiat. Samo pokušavam da aludiram na neke objektivne stvari koje niko ne sagleda nego odmah - Fiat krš. Ok jeste, prodaj ga. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika je u pitanju. Uzrok 99% prejaka koncentarcija bezkontaktnog sredstva (to rade da bi im bolje pralo, ili je u pitanju jeftino domaće bezkontaktno sredstvo koje provereno matira lak i uništava gumene delove).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

  I na svim Astrama je zardjao natpis Astra Classic. Boja kojom obrade plasticna slova je od nekog metala koji oksidira, desava se i na Nisan Muranu...

 

 

Na mojoj nije  :laughing: A zarđa iz samo jednog razloga- sete se ljudi da poliraju auto i ostane malo polir paste na sjajnoj plastici što izazove skidanje sjaja i taj zarđali izgled. Ja sam tako zeznuo "1.4", ali sam ga posle par dana skinuo i popravio.

 

rps20140220091952109.jpg

 

Evo mojih slova, zardjalo nista drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je takodje malo korodirala ova lajsna kod gepeka, samo fleke su mnogo vece, greska koju sam ja napravio isao sam sa magicnom krpom da skidam, a ona izgrebe hrom. U svakom slucaju moj auto NI JEDNOM nije opran u perionici, svaki put sam ga rucno prao i to sa decijim bebi samponom ( ostalo od klinca brdo nekih johnson uzoraka, pa jednom u dve nedelje mu ukradem po jedno malo pakovanje ) , pa ako je to agresivno sredstvo onda sam ja jednorog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah! Ja samo moram da dam digresiju na taj hromirani prag na zadnjem braniku. Ne vidim njegovu svrhu osim da se izgrebe. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...