Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ih što ja ne volim te ružne fazone ili kao nudi ti 500€ manje i kao imaš moj broj ako se predomisliš i još dva puta to ponovi dok ne poklopi slušalicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je glavno kod preprodavac. To ne rade ljudi koji kupuju za sebe. Desilo se i meni jednom za neke felne, video sam da se dugo prodaju, da cena ide na dole ali jako sporo, napisao sam coveku lepo poruku da ne zelim da ga uvredim ili bilo sta slicno ali da ako iz bilo kog razloga pozeli da proda felne za ***€ neka mi se javi, dobice odmah kesh na ruke.

 

Znaci nisam ga ubedjivao, cenjkao se, omalovazavao ili nalazio mane felnama. Sta vise rekao sam mu da znam da vrede vise od onoga sto ja nudim ali ponuda je takva.

 

Čovek se javio kasnije i fino rekao da nema ljutnje ali da ih nece dati za toliko. I nema dalje price ej ovoliko ej onoliko.

 

Nema nista gore od onih koji bi npr zvali za ovog golfa i onda umesto da ponude bilo koju sumu, oni pocinju sa pricom kako je to los auto, kako je benzinac, kako nema plin, kako ugradnja istog kosta 100000€, kako ovo kako ono.... E to je vredjanje i auta i vlasnika i zdravog razuma.

 

Uvek sam vise voleo one postene tipa - ja prodajem auto za 3000, pozove me i pita " majstore-hoces 2500?"   "neću"  "ok"

 

E sad drugi je problem sto se takvih ljudi u ovoj besparici namnozilo pa kad okacis nesto da prodas imas 20 idiotskih poziva pa jedan normalan.

 

Mene zove lik za prstenove za felne sinoc u 00:00!!!! Da bi na kraju rekao kako njemu trebaju za fiata ali on nema pojma kolika je rupa na felni pa ce proveriti ujutru, pa ako odgovara javice se????? Bolid!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu ti majstori što zovu posle 23h su vrh. NIKAD, ali NIKAD nisam obavio normalan razgovor sa takvima. Prvo zove, pa ni sam ne zna šta hoće, a onda kad se seti onda će ujutru da vidi pošto je sada kasno... pa jbt i meni je kasno šta me zoveš :D

 

Tako da sam posle 22h nedostupan za nepoznate brojeve :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i nastavka, a i tačke na dalju komunikaciju:

 

Untitled_555.jpg

 

Na poslu moram da slušam i trpim svakakve likove, ali za svoj auto ne moram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne trujem al` moram da opišem kada sam prodavao Punta ... i dođe čovek da pogleda. Kaže da je vozač u GSP-u i vozi na liniji 33 (od tada izbegavam da vozim kola tom trasom). Jedva je sišao sa trotoara na ulicu (tri puta napred nazad), u vožnji sam se debelo pokajao što nisam tražio 500 eura unapred, koje bih vratio u slučaju da prođe probna vožnja bez nezgode (obično uvek tražim - ko nema odjebem ga na prvu). Pa ovaj veze nije imao sa vožnjom. Nekako smo se vratili do mesta gde je Punto stajao parkiran. Pošto se skoro preznojio od manevrisanja ostavio ga je sa tri točka na trotoaru a jednim na ulici sa izgovorom da ću ja to bolje, kao navikao sam da parkiram!!!!!

Sutradan stiže SMS da je raspoložen da ponudi 300 eura manje pa ako se složim došao bi da uzme kola. Samo sam obrisao poruku.

 

Slučaj 2. dođe čovek sa stavom doktora nauka za Punto 1.2, kao sve zna nema šanse da ga nasamarim - a inače mi nije to cilj. Posle dužeg gledanja i palamuđenja ponudi on da odmah vozimo kod, pazi sad onu čuvenu - njegovog majstora i to čak negde na Bežanijskoj kosi a ja tek došao sa posla ni  u kuću još nisam ušao (Voždovac). Kažem čovku može ali što ne ode u neki bliži servis, plati dizalicu i pregleda sa majstorom koji ne zna ni mene ni njega? Ne, samo njegov majstor. Kažem ja OK, ali šta god nađe (pa bile to i 4 generalne da moraju da se rade) cena ostaje ista i obavezno kupoprodajni ugovor. Ahhhaaa, javiće se sutra. Da ne dužim, nije se javio.

 

Inače, mog Golfa dizela sam odmah prodao, došao čovek iz Nove Varoši istog dana kad je pročitao oglas (valjda avionom). Posle su me još mesec dana zvali i hteli da kupe Golfa dizela po svaku cenu, nema veze što je odavno prodat i obrisan oglas.

 

Odličan je tvoj Golf i moram da priznam da je iznutra u svakom slučaju (opremi) ipak bolji od Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel on za ovaj auto nudio tih 4500???

Daje i pare i kes na ruke???

Da, za taj. I da, daje i pare i keš :D

Skoro me zvala neka žena na oglas za Touran i počela ono klasično: Pa malo mi spuštate cenu, danas niko nema para, znate li vi šta je 9.000€ u kešu... Kažem: znam gospodjo, svaki dan od prodaje brojim 60-70.000€... Tajac 3 sekunde i žena prekida vezu :D

 

 

 

@BaneJ

Što se tiče slučaja 1, meni je često glava u torbi kad se vozim sa svakakvim pacijentima na probnoj vožnji, ali takav mi je posao :)

Mada, nikad se ne zna ko je kupac za koji auto. Npr, za ovog dekicu od 80-ak godina ne bih nikad rekao da će da kupi ovaj 206CC :D

IMG_20130814_WA0001.jpg

Ali ga je kupio... Doduše, otišlo mi tri godine života od straha :)

 

Što se tiče slučaja 2, jako slično. Ja imam običaj da im kažem da im je ta cena koju sam im rekao, pa taman da fali pola automobila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mene zove lik za prstenove za felne sinoc u 00:00!!!! Da bi na kraju rekao kako njemu trebaju za fiata ali on nema pojma kolika je rupa na felni pa ce proveriti ujutru, pa ako odgovara javice se????? Bolid!

 

 

Izvinja vam se na OFFu ali lik se mrtav ladan javio danas i ostavio adresu da mu posaljem prstenove u ponedeljak :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne smeta, a valjda ni totiju. :D Znaci da mu oprostimo sto je zvao u 00:00h, al to sto ne zna koliko rupa ide za Fiat, to necemo. :thumbdown:

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BaneJ

Što se tiče slučaja 1, meni je često glava u torbi kad se vozim sa svakakvim pacijentima na probnoj vožnji, ali takav mi je posao :)

Mada, nikad se ne zna ko je kupac za koji auto. Npr, za ovog dekicu od 80-ak godina ne bih nikad rekao da će da kupi ovaj 206CC :D

IMG_20130814_WA0001.jpg

Ali ga je kupio... Doduše, otišlo mi tri godine života od straha :)

 

 

 

 

Carski  :laughing:  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, moram priznati da na ovoj slici opustenije izgledas nego onda kad smo ti upali na plac i krenuli da razgledamo ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro me zvala neka žena na oglas za Touran i počela ono klasično: Pa malo mi spuštate cenu, danas niko nema para, znate li vi šta je 9.000€ u kešu... Kažem: znam gospodjo, svaki dan od prodaje brojim 60-70.000€... Tajac 3 sekunde i žena prekida vezu :D

 

 

I ti mi takvi tek nisu jasni.. Da joj je to mnogo para, gledala bi Punta, a ne Tourana... Kupuje auto koji toliko košta i kao neće sutra ujutru da ima od čega da sipa gorivo u njega.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko realno odredi cenu auta, taj neće mnogo da je spusti ako ne gori za pare. Gledam sa drugarom pre godinu dana Mislim Pajero Sport, trazi lik 7700, pita ga ovaj moj koliko je to u parama, tip iz prve 7000. Ali ovo sa 5500 na 4500 je bezobrazluk, 20 posto od cene i to za VW koji nije preko 2.0, u drzavi Srbiji.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, moram priznati da na ovoj slici opustenije izgledas nego onda kad smo ti upali na plac i krenuli da razgledamo ;) .

To je zato što je ovo slikano kad smo se vratili sa probne vožnje i kad je najgore prošlo, tj vratio sam se u jednom komadu :D

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi ne delujes kao da si ti bio na toj probnoj voznji ;) .

Ti kao ono kad deda stavi unuka u krilo i prica mu dozivljaje iz rata:"Jedan dan, sine, upadose Nemci u selo, izdvojise nas muske i pitaju - Birajte, da li da vas streljamo ili da vas ka*amo?".

Unuk pita:"A, deda, deda, sta si ti izabrao?".

- "A, pa, sine, dedu... Dedu streljali..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i nastavka, a i tačke na dalju komunikaciju:

Untitled_555.jpg

Na poslu moram da slušam i trpim svakakve likove, ali za svoj auto ne moram :D

Doci ce taj da kupi... to je taj mentalitet... mora da ima ono sto je "zabranjeno" ;)

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...