Jump to content
FAS Goran
Duskodux

Fiat Nuova Croma - naknadna ugradnja fabričke navigacije?

Recommended Posts

Lepo izgleda.

Znaci sljaka ti sve sem komandi na volanu?

Radi i povezivanje blutut telefona posto je to meni jako bitno i navigacija i muzika?

Pu, kako ne rade komande da rade odma bih i ja pazario ovo.

Navigacija mi deluje skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve radi osim komandi i USB-a jer bi trebalo provlačiti kabel a to mi nema smisla jer ima SD card utor.

Što se tiće komandi, pretpostavljam da bi se to dalo rješiti kad bi netko točno znao što treba s čim spojiti.

Ja sam se nekako naviknuo čačkati po radiju pa mi ne smeta toliko ali bi isto volio riješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko uspeo da ubaci fabricku navigaciju u auto koji je bio bez nje ?

Zanima me da li bi moglo da se ugradi kod mene u auto ?

Samo da napomenem da moja Croma nema komande na volanu,blue me,naravno ni gps antenu.

Sto se tice navigacije,ona mi nije potrebna,nego bi ugradio samo zbog displeja i lepseg izgleda auta.

Bitno mi je da radi cd, da (negde sam procitao ) ne blinka kilometraza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ugradio fabricku navigaciju kod mene

napisacu ti sta smo kod mene uradili, 

-izvukli dodatno napajanje od 12v

-uredjaj je 2din pa ti treba odgovarajuci kavez za to posto je tvoj trenutni 1din

-nisam siguran za konektore, ali to ce svaki eelektricar to znati

-preko FIAT dijagnostike je "otkaceno" u kompu da ima navi i time je reseno blinkanje kilometraze (sada mi kilometraza blinka ako ubacim stari cd plejer)

-obrati paznju da imas kod za navigaciju, inace ces morati da odneses kod Koye da ti to iscitaju, kao meni, posto sam verovao kolegi sa foruma koji mi je prodao uredjaj da je sve ok, a nije bilo

-mislim da je steta da sve radis a da ne ubacis GPS, posto mislim da antena nije nesto skupa a nema potrebe da je provlacis na krov, kod mene je iznad uredjaja, ispod one resetke za ventilaciju na sredini table ispod retrovizora

-ja imam i GSM antenu ali ne koristim to

-sto se tice komandi na volanu, rade sve, jedino sto na autu koji fabricki ima Navi imas dodatne komande koje ja nemam, a iskreno ne pada mi na pamet da menjam i volan samo zbog toga

 

eto ne znam da li sam nesto zaboravio, ako jesam pitaj

 

i samo jos jedna stvar, da sam na tvom mestu ja bih pokusao da nabavim Navi iz neke novije Crome, one restilizovane od 2008god, zato sto god njih ima i citac kartice sto je prilicno korisno, bar meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi  prijatelji pozdravljam vas na forumu . Novi sam vlasnik  Crome 2009 g i imam fabričku navigaciju  Blu-me ,Microsoft . imam Sd karticu sa mapom Italije , molim pomoć kako da nabavim  Sd za Eu   pozdrav Dragan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,imam Fiat Croma iz 2008,zanima me moze li se ugraditi u nju radio sa navigaciom,znam da ne moze raditi navi,ali me zanima dal ce radio raditi,jer mnogo ljepse igleda ?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo. Ja ne mogu da skinem radio iz crome. Jel treba ubaciti neke kao eksere u sve 4 one rupice? 

To uradim al radio nece vani. Inace je radio cd obicni original na cromi 2007g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve forumase. Tek sam se pridruzio, tako da izvinite ako je pitanje u pogresnoj temi. Elem, od nedavno sam vlasnik Crome 1.9 8v 120KS. Iskrsla mI povoljna navigacija, pa sam uzeo I to (s obzirom da sam imao fabricki CD radio). E sad, lik iz BGa me malo zeznuo. Prvo je rekao da ne treba kavez (???), I rekao je da mi ne treba master code. Pogadjate, sve mi treba. No, konkretno nasao sam sajt na kom daju master codove, samo treba da, citiram "Need to post dump from both Flash modules for code". A ja ne mogu da provalim sta je to. Pa ako ima neko ko bi mi objasnio, bio bih mu zahvalan.

Prelistao sam ovaj forum poprilicno, I nisam mogao da nadjem nigde odgovor na pitanje.

 

 

Edited by Ivan
Sredjen font i obrisan dupliran post

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mladen matejic said:

Zdravo zanima me dal se moze nekako ugraditi bluetooth u fiat chromu koja ima fabricku multimediju?

Moze, odes kod kineza i kupis onaj jsto se gurne u upaljac. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti, uz fabričku navigaciju ili samo fabrički radio - blue & me centrala, mikrofoni i po mogućstvu plastike na koje fabrički idu mikrofoni u Cromi da bi to lepo izgledao...ofc vreme da to sve sprovedeš i mislim da trebaju fabrički tasteri za Cromu da bi se mogao javljati...

sve u svemu drndanje. Kupi dobar Bluetooth spikerfon što ide na suncobran iznad vozača i teraj, tako sam ja uradio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...