Jump to content
FAS Goran
Duskodux

Fiat Nuova Croma - naknadna ugradnja fabričke navigacije?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

u autu mi je originalni mp3 radio. Imam namjeru ako nabavim staviti u njega originalni radio s navigacijom. Moje je pitanje da li je to tko probao i da liradi sve bez nekih preinaka, usb, bluetooth komadne na volanu itd ili i ne baš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i ja se bas to pitam

 

Raspitivao sam se i uglavnom bi trebalo sve da radi uz neke minimalne prepravke tj. Rebalo bi da se sa bravice dovede jos jedna zica od 12v

Ako nesto uradis  napisi.

 

Jos nesto gde si nabavio radio sa navigacijom i po kojoj ceni u evrima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto to hteo da uradim.

Koliko sam ja uspeo da sznam to nije bas tako lako uraditi, odnosno prilicno je zajebano da budem precizniji.

Rekli su mi da je problem u tome sto racunar u automobilu ne prepoznaje uredjaj i da zato nece raditi.

Znaci redom, komande na volanu nisu iste, na autu sa navigacijom ima vise komandi na volanu;

GPS ne znam da li moze da radi, na forumu je bilo price da se stavi neki relej ili nesto sl koji odlaze paljenje uredjaja dok komp ne proveri sve pa se time resava problem;

za GPS nemoj zaboraviti da treba da stavis antenu mada je to najmanji problem;

podatci sa borda se ne ocitavaju isto na autu sa i bez navigacije:

moguce da ima jos stvari ali ja sam se ovoga setio, kako god, ako imas nekoga ko to moze da uradi hajde javi posto i mene zanima da uradim tako nesto, a sigurno da ima jos ljudi sa foruma koje ovo zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srebrene ovo što si ti napisao je "stari metod". Moguće je i preko proxy-ja ispeglati sve da ne prijavljuje greške tako da samo povezivanje ne bi trebalo da bude veliki bauk.

Jedini problem ostaje povezivanje antene koja mora da ima pogled na nebo s obzirom da treba skinuti nebo u kolima,a tu si i vazdušne zavese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolje rešenje za naše mezimce. Jedino su cene malo diskutabilne.

Dobra stvar je i WinCE koji ima bezbroj opcija. Jedna od njih je da npr ubodeš elm327 bluetooth u kola i onda live pratiš parametre preko dijganostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijena je zanimljiva, ali kad se uzmu sve mogućnosti i nije strašna cijena. Mislim da je daleko povoljnije od npr. originalnog mp3 radija u Fiatu.

 

Što bi bio WinCE, kako funkcionira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Win CE je Microsoft-ova verzija operativnog sistema za male uređaje. Nešto kao preteča Windosa8 na telefonima i tabletima. Priilčno je moćan operativni sistem. Npr na njemu možeš da pokreneš Multiecuscan i radiš dijagnostiku najnormalnije.

 

Mislim da je cena još i ok s obzriom da je za Stila taj uređaj oko 600$ sa dostavom kod nas, Stilo je ipak dosta stariji model od Crome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusko

pogledaj ovo
cxcb10155.jpg

http://szlsqstar.en.alibaba.com/product/1133064451-210413854/LSQ_Star_New_Fiat_Croma_2005_2012_Autoradio_Gps_Navigation_With_Bluetooth_Usb_Sd_Ipod_Radio_Rds_Steering_Hotselling.html?edm_src=sys&edm_type=fdbk&edm_grp=0&edm_cta=read_msg&edm_time=realtime&edm_ver=e
 
posaljes upit na get latest price 
meni su ovo odgovorili i tebi ce isto, ako u ovome sto si ti nasao nisu uracunati troskovi postarine/slanja onda ispada jeftinije
 

Dear Mr  Milos Popov,

Thanks for inquiry.  This is Lily Lee from LSQ Company.  

We are the factory who produces Car DVD Player for more than 8 years.
Our product lines is included: B MW, Benz, Hyundai, KIA, Lexus, Honda, Toyota , VW. Chrysler ect.

As your below  email.  Please see the following price and attached pictures.
 
Product name : ST-8829  ( Fiat Croma with GPS)    
Product price: usd360  with GPS (Based on 1pc testing sample)
usd330  with GPS ( Based on 20 pcs sample) 
Special  Rear Camera: usd20
2GB SD card with IGO9  map: usd10
Shipping cost: usd150 by DHL           
Payment: You can choose by Paypal, Wester Union, or T/T
Guarantee Period: 1 Year


svakako pogledaj sta jos ima, npr ima uredjaj koji je identican originalnoj navigaciji samo sto je kinez i ima Anroid os
 
Igore, nisam znao to sto kazes, da li znas nekoga ko to moze/zna da uradi?
Sto se antene tice, ja sam mislio da je stavim kod soferke iznad ventilacije, a kabel da probucem kroz ventilaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ista cena kao i za Stila na kraju ispadne...

Pogledajte i na e-bay-u. Često uz cene preko 500$ sa dostavom bude i "or best offer" pa možete da probate da ponudite npr 300$, ko zna možda bi i pristali ako bi bila kupovina više komada.

A proxy možeš i sam da uradiš, nije nikakva mudrost. Ako prolaziš pored Batajnice uradiću ti i ja kad montiraš :)

Za antenu jedino da pokušaš  da monitraš pa da vidiš da li će hvatati signal. Inače, na Stilu su samo original antene htele da rade, nadam se da nije tako i sa Cromom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice fabricke navigacije, iznad je izneto prilicno netacnih informacija.

Ako je u pitanju NIT G2 ConnectNav+ kao u novom Bravu, instalacija je apsolutno identicna kao na starijem Stilo NIT G1.

Bukvalno je najveci posao izvuci kablove na krov i postaviti kuciste GPS/GSM/tuner antene. Veza sa Body Comp se ostvaruje vec dovodjenjem tih dodatnih 12V po davanju kontakta i unosom Master code. Ostaje da se poveze mikrofon i resi blinkanje kilometraze na boardu peglanjem Proxy-ja.

Imate odgovarajucu temu za Stilo gde smo sve detaljno objasnili.

Samo da napomenem da NIT G2 uredjaji rade sa verzijom firmware od 12.2 pa navise.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, ako su lagali mene ja lazem vas :)

samo sam naveo stvari koje su meni rekli zbog kojih sam na kraju i odustao od kupovine polovne navigacije za moju Cromu

Kada budem imao kesha kupicu je pa se javljam Igoru i tebi da mi "instalisete" navigaciju uz rashladjeni sok od hmelja ;).

 

Sto se tice vrste samog uredjaja ne znam da li je u pitanju isti kao i kod Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusko

pogledaj ovo

cxcb10155.jpg

http://szlsqstar.en.alibaba.com/product/1133064451-210413854/LSQ_Star_New_Fiat_Croma_2005_2012_Autoradio_Gps_Navigation_With_Bluetooth_Usb_Sd_Ipod_Radio_Rds_Steering_Hotselling.html?edm_src=sys&edm_type=fdbk&edm_grp=0&edm_cta=read_msg&edm_time=realtime&edm_ver=e

 

posaljes upit na get latest price 

meni su ovo odgovorili i tebi ce isto, ako u ovome sto si ti nasao nisu uracunati troskovi postarine/slanja onda ispada jeftinije

 

Dear Mr  Milos Popov,

Thanks for inquiry.  This is Lily Lee from LSQ Company.  

We are the factory who produces Car DVD Player for more than 8 years.

Our product lines is included: B MW, Benz, Hyundai, KIA, Lexus, Honda, Toyota , VW. Chrysler ect.

As your below  email.  Please see the following price and attached pictures.

 

Product name : ST-8829  ( Fiat Croma with GPS)    

Product price: usd360  with GPS (Based on 1pc testing sample)

usd330  with GPS ( Based on 20 pcs sample) 

Special  Rear Camera: usd20

2GB SD card with IGO9  map: usd10

Shipping cost: usd150 by DHL           

Payment: You can choose by Paypal, Wester Union, or T/T

Guarantee Period: 1 Year

svakako pogledaj sta jos ima, npr ima uredjaj koji je identican originalnoj navigaciji samo sto je kinez i ima Anroid os

 

Igore, nisam znao to sto kazes, da li znas nekoga ko to moze/zna da uradi?

Sto se antene tice, ja sam mislio da je stavim kod soferke iznad ventilacije, a kabel da probucem kroz ventilaciju

Evo da kazem nesto u vezi antene, ja sam u stilo naknadno ugradio all-in-one uredjaj i sto se antene tice nju sam dobio uz uredjaj i decko koji mi je to sve ugradjivao postavio je na sam uredjaj, znaci stajala je pricvrscena magnetom sa gornje strane i to sve naravno ispod instrument table, sto se gps signala tice stvarno nisam imao problema i kad je najoblacnije on ga je nalazio bukvalno odmah. http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42327-fiat-stilo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci mi samo kako se uklopio u tablu taj uredjaj, da li si kupio onu plastiku sto ide kao neka vrsta adaptera, mislim da se to zove blenda?

takodje, ako nije problem da li mozes da mi kazes koji si uredjaj uzeo i gde i kako si zadovoljan, najvise me interesuje kakav zvuk daje

ako je ovo reklama pa nije po pravilima foruma, posalji mi pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ovaj uredjaj  ST-8829 dolazi kao plug and play odnosno vec je ugradjen u blendu koja se uklapa po defaultu u cromu. Sto se tice zvuka nemam pojma, mogu samo da vam kazem da fabricki Nav Connect ima brutalan zvuk. Svi ljudi koji su mi seli u auto, pa cak i oni koji imaju woofer u svojim kolima, nisu mogli da veruju kako tuche a pritom ima kristalno cist zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci mi samo kako se uklopio u tablu taj uredjaj, da li si kupio onu plastiku sto ide kao neka vrsta adaptera, mislim da se to zove blenda?

takodje, ako nije problem da li mozes da mi kazes koji si uredjaj uzeo i gde i kako si zadovoljan, najvise me interesuje kakav zvuk daje

ako je ovo reklama pa nije po pravilima foruma, posalji mi pp

Blendu sam morao da kupim za 2din uredjaje, kupio sam ga u junu 2010. a prodao sam ga sa kolima u januaru 2013., za to vreme nisam imao nikakvih problema sa njim, sve je radilo super, jedino sam kameru koju sam ugradio u branik iskljucio posto mi apsolutno nije nista znacila sto se tice parkiranja. Sto se kvaliteta zvuka tice meni je bio sasvim korektan za moje neke standarde, ekran je imao ok rezoluciju, touchscreen je bio odlican, u svakom slucaju moja preporuka sto se tice all in one uredjaja, imao je sve radio, mp3, bt, nav, dvd/dvix, tv, kameru, usb prikljucak, karticu za memoriju, prikljucak za ipod.......E sad sto se tice kupovine uzeo sam ga od jednog decka iz Mirijeva i platio sam ga 300 ili 350 evra (ne secam se) sa ugradnjom i garancijom od godinu dana, kameru sam platio 30 evra a antenu za tv 10 evra ako se dobro secam, uredjaj je marke Hoatoa HT-9000i.

https://www.facebook.com/pages/Multimedijalni-Uredjaji-ZA-Automobile/113888158639127?ref=ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja greska, nisam pazljivo procitao (nisam video da si napisao da se radio o Stilu) a nisam ni pogledao na link

jedino me i dalje zanima kako se cuje

 

francuz, znam da se cuje dobro fabricka navigacija pogotovo ako je uparena sa nekim kvalitetnijim zvucnicima a ne onim sto idu uz auto

vozio sam se u takvoj cromi

sto se tice blende, na ovom modelu sto je panther ugradio u stilo, ima tanki plsaticni okvir, izmedju okvira displeja i table automobila, lepo se vidi na slici, e to se skida i umesto toga se stavi odgovarajuca blenda 

kod nas jos nisu poceli da prave te blende, ali mislim da ce ubrzo poceti, ako vec i nisu


hvala Pantheru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje blende i za cromu, s tim sto kod nas imas da kupis samo za din1 i nema mogucnost prepravke u din2, e sad din2 imas preko ebaya i ono sto sam nasao je u Ljubljani u nekoj prodavnici, a obzirom da mi drug cesto ide tamo nece mi biti problem ukoliko se odlucim za tako nesto, inace cena blende je prava sitnica 70 evra :)

Edited by Panther

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za to, ja sam nasao na nekom sajtu za 45 funti.

Mislio sam na one prilagodjene nama, ili barem meni.

Pricao sam sa nekim likom sto prodaje blende po ceni od 10e, nasao ga preko kupujem prodajem cini mi se, ali on u  to vreme jos nije imao za Cromu.

Ima i u Kini da se pazari online, cena $13, ali je shipping nesto tipa $100 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo vratim temu u zivot i na pravi put.

Naime naknadna ugradnja fabricke navigacije.

 

 Ja sam nakon duze potrage nasao jednu takvu navigaciju. Moja cromica je 2008. godiste i ima blue me uredjaj tj. blu tut,  komande glasom i usb ulaz.
Dakle sta mi treba za ugradnju navigacije?
Cak mi sama navigacija i ne treba imam igo na telefonu. Najvise sam je uzeo zbog displeja.
Dakle ako neko preporucuje nekog kome bih mogao da se obratim za ugradnju. Ili  imate neko upustvo ako nije preterano komplikovano mozda bih sam resio da to odradim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Connect nav+  je ugradjen, ALI.....

 

Uradjeno sve po upustvima, (instalirana 12.2 verzija softvera, dovucena struja sa upaljaca)  medjutim proxi nece da se ispegla. Jednostavno ne pokazuje nikakav problem. Kilometraza blinka i uredjaj nece da pokaze spoljnu temperaturu ( poruka na pocetnom ekranu "Outfit configuration not available" ) Ovo mogu da prevarim tako sto vozilo startujem odmah bez grejanja tj. pre nego sto se podigne sistem u Connect nav+. To je vec pisano i tako sve radi kako treba, pokazuje i spoljnu temperaturu. 

U svakom slucaju, trip informacije su sve funkcionalne bez obzira kako se podigne sistem ili kako se startuje vozilo.  Kada je pokusan da se pegla proxi pokazao je samo problem na vozacevim vratima na nekom cvoristu.

 

Da ne duzim, moje vozilo je bilo bez Connect nav+ ali je imalo serijski Blue&Me sa USB prikljuckom gde sam mogao da pustam muziku sa flesa i sa funkcionalnim bluthutom koji je bio uparen sa mojim android telefonom. Da napomenem da na volanu imam 11 komandi. Dakle sledece pitanje je (posto mi to sada ne funcionise), da li treba u proxsiju nesto menjati da bi funkcionisalo sve kako treba ili neki drugi nacin. Na konektorima na ledjima Connect nav+ u tzv C konektoru imam tri zice na pozicijama 1,2,3 kojih u shemama nema nigde navodno s to pozicije (n.c) ne iskoriscene i na Connect nav+ i na starom uredjaju (radio blaupunct) Pretpostavljam da prostim menjanjem pozicija tih zica i ubadanjem u mesta na istom konektoru 18,19,20 gde su ulazi iz CD sarzera mogu dobiti funkcionalan plejer ali onda ostaje blututh koji mi je vrli zgodno funcionisao sa kompletnim uparenim imenikom i ostalim funkcijama. Pretpostavljam da je i on kao i plejer radio preko CAN komunikacije, ali opet  one tri zice u zutom konektoru nisu bile na onim mestima dzabe. 

 

Ako ima nekih predloga voleo bih da cujem, svaka pomoc mi je dobrodosla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam živo probao oko updatea tj. u nadi da će mi proraditi blue&me.

Obican cd pleyer, bez navigacije,

Jedino što  sam uspeo je da mi glas bude na nengleskom ali i dalje je meni na englesko/italijanskom..

Nema šanse da na mobilnom vidim auto itddd.......

Ako neko može da pmogne oko ovoga neka se javi, naravno iz NS-a da uradimo zajedn jer sam već izgubio strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam na kraju.. Jezivo kako je bilo lose, u jednom trenutku dobio sam meni sa pola engleski pola italijanski, nigde nisam dobijao ispis da je instalacija u toku, palio se radio pa gasio pa treptala kilometraza.... Stvarno bilo dinamicno. Sada sve radi kao zmaj ! Kakva ladja od auta :) Da nema tog problema sa tim glupim kvakama milina. Danas sam gledao kako je uradjeno otvaranje..... Ne znam kome je moglo da padne na um takva kombinacija delova mehanizma i taj kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...