Jump to content
FAS Goran
jasko__

Koliko ste najbrže vozili?

Recommended Posts

To je ruska tehnika, pri vecim brzinama se automatski sklapaju retrovizori radi ustede goriva ... kad zamenis ove automatske kamionskim, onda je logicno da nece da rade kako treba :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ruska tehnika, pri vecim brzinama se automatski sklapaju retrovizori radi ustede goriva ...

 

Nije to ništa u poređenju sa italijansko-srpskom tehnikom: na Puntu se pri 140 km/h šire krila, točkovi se odvajaju od asfalta, polećemo... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod old timera imam i ja jos par interesantnih iskustva.

Zamislite sledecu situaciju: Fica 850 ccm, 1978. godiste, vozio sam ga zadnji put 1991. god (pre nego sto su se neki od vas I rodili). brzinom 100 do 110 km/h kroz Novi Sad, od Novog naselja prema centru... e to su bila kola... menjac bolji nego bilo koji drugi fiatov posle njega, brzine fenomenalno proracunate za laganog ficu, nazalost malo (vise) vukao u levo pri kocenju, tako da kad pritisnem kocnicu moram da dodam i volan u desno da bi odrzao pravac, brisaci ne rade... izbijaju osiguraci, garant ne bi prosao nijedan tehnicki.

Dobio sam zadatak da ga prodam, pa da ga malo proverim pre prodaje... Vozikao sam ga tog dana sve dok mi nije nestalo goriva, a onda ga odgurao par stotina metara do parkinga... sva sreca nestalo bas pored zgrade! ;) sam samcat... otvorim vrata, desnom rukom za volan, levom za dovratak... zaletim ga, pa uskacem, "vozim" 50-tak metara, pa ponovo,

Sta cu, mladost, ludost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je ovog novog "malo" teze gurati!

 

Probao sam jednom na pocetku. Parkiram, izadjem iz njega i vidim da je ostalo jos vise od metar mesta iza njega... reko sad cu ja to malo da poguram, da ne palim motor zbog jednog metra... kad ono medjutim... tad sam ga gurao i vise mi nije palo na pamet... ne samo da ga je problem pogurati, vec i zaustaviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zbog takvih update-ova sada imam preko 90, a onda sam imao oko 75 kg... malo fizicke aktivnosti nikom ne bi smetalo.

 

Inace, koliko ste najbrze vozili - al bicikl? Ja sam amater, 65 km/h... niz trandzament (od kamenice prema petrovaradinu), nesto sporije kroz tunel ka Mostu slobode... iskreno, nisam nikad imao petlje da se spustim sa Fruske gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se spuštao jednom sa Povlena ko Valjeva... Ne znam koliko brzo sam išao, ali bila je strašna nizbrdica, a nov asfalt. Usro sam se živ, jedva sam stao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma koliko je lagao cajger liku ali lik je ubrzao pored mene sa golfom kecom i spustio prozor i poceo da mi vice: Jbt ides 60 :laughing: U pitanju je SCOUT bajs, skroz standardno sve sem menjaca i na vrlo blagoj nizbrdici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja niz Jastrebac biciklom su spustao baš brzo, recimo između 45 i 55 km/h a bio neki Jugo ispred i skoro sam ga u svakoj krivini na nizbrdici stizao. E zajebana je jedna krivina pre koje mora da se zakoči i uspori jer uvek ima peska na asfaltu pa ne daj bože ako ne zakočiš ode u potok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan spust kad se vracam iz voznje sa Cera,tu uvek idem max i obaram rekord u brzini.Najvise sam isao 71-72 Km/h po gps-u.

 

Sve dok jednom prilikom na samom spustu nisam video macku koja stoji na putu.Presla je nekih metar sa moje leve strane i tu se ukopala od straha.Nisam kocio misleci da je vec presla put jer je isla sa desne na levu stranu.U trenutku kad sam prolazio pored nje pri nekoj suludoj brzini macka je munjevito skocila u desnu stranu i prosla mi izmedju tockova.Htela je da se vrati putem kojim je dosla umesto da je nastavila prelazak.

 

Ne smem ni da pomislim sta bi bilo da je kojim slucajem krenula ranije ili kasnije i da mi je upala u spice od tockova.

Od tada ne pokusavam nista slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tih velikih brzina glavni problem su krivine i pesak na putu... Kod nas u NS najveca brzina se postize na Trandzamentu, koji je prakticno prav tamo gde se razvija max brzina. Ja nisam mogao brze zbog toga sto pri takvoj brzini pedale nemaju vise nikakvu ulogu, vec se dodatna brzina moze dobiti samo smanjenjem otpora, povecanjem tezine i jos boljim biciklom. Ja imam 90 kg i bicikl sa tubularima, podignem noge, polegnem po biciklu, pa ne mogu brze! Niz venac siguno moze brze, ali je losiji put, previse krivina I vozila... da se ogradim, ne nagovaram nikog na to... da ne budem posle kriv sto se neko ubio!

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle pada sa motora u krivini, motor proklizao na pesak, odjednom postao miran i na nizbrdicama ne vozim bajs preko 50 :-D

Kod pada je najveci maler bio sto je motor otisao u šumu i malo se ugruvao a ja ostao na asvaltu i odrao se ziv :-)

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog macaka, pasa i kamencica, imam strah od velikih brzina, a u mom kraju ima bas dosta mesta za probijanje zvucnog zida. Najbrze sam vozio 55km/h po gps, a i to je nenormalna brzina za nas nepripremljene i nezasticene od padova, ne daj Boze

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW M3  4200cc čipovan i prerađivan sa 420bhp na 720bhp po navigaciji!!! :smoke:

 

20131227_234745.jpg

 

A evo i slike diskova posle "malo" oštrije vožnje!

 

20140322_210035.jpg

 

Slike auta drugom prilikom, nemam nijednu u telefonu. Mada spoljašnjost auta ne odaje uopšte kakve je zver u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, Sunce ti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Astra ima u 6toj na 4000 obrtaja blokadu, tada cepa oko 220-230. Vozio sam je do max-a, morao sam da probam :D
Sto se tice kruziranja, na 180kmh okruglo 3000 obrtaja :D Jednostavno ne oseca brzinu :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj BMW tacno oslikava onu recenicu ide kao nevreme, tornado :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...