Jump to content
FAS Goran
jasko__

Koliko ste najbrže vozili?

Recommended Posts

Danas provozao malo Stila do 160 km/h. Skontao sam jedno: Cak I tih 120 ks je previse! Nisam ni osetio kako je brzo I lako postigao tu brzinu, sto je potvrdilo I cutanje saputnika koji bi u prethodnom Puntu 55 poceli da zvocaju cim bih vozio brze od 110.

Kontam da bih u svakodnevnom zivotu bio sasvim zadovoljan autom cija bi max. Brzina bila 150, pod uslovom da mogu komotno da odrzavam brzinu od nekih 120-130. Tako da bih mozda u buducnosti bio zadovoljan cak I sa 500l 1.3 mjet. Samo sto ne znam kakav je dozivljaj/osecaj kad ga recimo drzite na konstantnih 130-140... (da nije dranje ko da se ipod haube kolju svinje...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bimba

Slazem se. Otpor kotrljalja raste linearno, a otpor vazduha eksponencijalno, tako da se vetar u ledja oduzima od brzine I obrnuto... ako je duvao kao danas 6 m/s to je oko 22 km/h, brzina kad dodas vetar bi ti bila 160, isto toliko i meni danas kada ga oduzmem... Slicno je I sa nizbrdicama... al iako na takmicenjima u atletici ponistavaju takve rezultate, makar lepo zvuce...;)

Sto se tice brzine, najlepse se vozi do 110 km/h, motor se ne cuje puno, moze se saputati do 2500 obrtaja. Posle toga znatno raste buka i potrosnja. Do 3.000 obrtaja je ok, a preko toga je previse bucan, sto je negde oko 130 km/h. Pri ovih 180 trosio je oko 11 litara.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuo me tapatalk...pisao sam max brzinom I puf..ode odgovor u pm...

Hocu reci da mi je svejedno ako auto ide max 150 ako ga mogu komotno voziti 130- sto kod slabijih auta uglavnom nije slucaj-imate osecaj da mucite motor, sebe I saputnike...(cini mi se da i najslabiji 500l ostavlja takav utisak)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo precizno i otpor kotrljanja raste eksponencijalno sa brzinom, ali mnogo mnogo blaze nego otpor vazduha, koji je dominantniji na vecim brzinama.

Koga vise zanima moze naci odgovor npr na slici III 6 sledecoj knjizi

http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=zavisnost%20otpora%20kotrljanja%20od%20brzine&source=web&cd=1&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fttl.masfak.ni.ac.rs%2FTKV%2FIII_Otpori_kretanju.pdf&ei=fE0SU4yUG8iXtQbV-oGgCA&usg=AFQjCNEND6HAl3E-E8OfXds8ezgj4TF79Q&bvm=bv.62286460,d.Yms

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi ne dade đavo mira pa izađoh malo na autoput od SM ka Kuzminu da probam ovo čudo dokle može....

220km/h na 3900 o/min u 6-oj. Nema neke velike razlike u utisku (buci, vibracijama,,,) u odnosu na 140km/h recimo.

Moglo je još koji km da se navuče da sam nagurao na 4500 o/min ali mi bi žao da ga masiram, inače ne praktikujem ovakav način vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 3900!? Blago tebi :D Znaci 200km/h mozes da ga vozis komotno? Meni stilo 180km/h ide na 3500rpm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam sam se čudio :laughing:

Jbg 6-ta enormno znači!

 

 

A teško da ću ga ikada sem u ovakvim trenucima voziti i blizu 200. Uglavnom porodica u kolima samnom pa to nije opcija!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da smo mi u maloj prednosti zbog težine i aerodinamike :) Mada sve je to tu negde do razlke ~5km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

210km/h provereno preko obrtomera, kabriolet sa spustenim krovom...prilicno jezivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako i ne bi bilo jezivo. Dobro što niste oćelavili od vožnje  :laughing:

 

Meni je najjezivije bilo u G1 u očajnom stanju pri 110-120km/h. Duva kroz ventilaciu tačno u vrat, sve se trese, volan stoji ukrivo, buka, lupa zviždi...verovatno sam i zaboravio neki zvuk.

 

@Milutin koliko im bežimo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad, ne bi se reklo da ste bas u prednosti, aj da uzmemo iste parametre, dakle, oba karavana, oba jtd od po 115ks... obratite paznju na osnovne karakteristike, npr na ubrzanje do 100  :smoke:

 

lancia:

http://www.cars-data.com/en/lancia-lybra-sw-1.9-jtd-ls-specs/19899

libra.jpg

 

fiat:

http://www.cars-data.com/en/fiat-stilo-multi-wagon-1.9-jtd-115-active-specs/12724

stilo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta se desi na Ladi Nivi kad predjete 100-110kmh?

Zaklope se retrovizori!

Ali stvarno, nije vic :)

 

Kako si smeo preko 80-90km/h da je vozis, gde ce ti dusa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Nive, terao ja sluzbenu sa Evro4 motorom 160 po cajgeru(da sam je zgazio malo vise, verovatno bi jurio diferencijal po okolini) i nisu se zatvarali retrovizor, jer su bili oni kamionski (ne fabricki). Sa fabrickim ne znam kako se ponasa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vozio pozadi ganc novoj Nivi 1.7i (sa monopoint ubrizgavanjem) pre cca 2.5 godine, u Sociju. Kolega je poterao do 130 po satu, usrao sam se ziv. Kakve su to vibracije i zvukovi ljudi moji. P.S.

Retrovizori su takodje bili kamionski, i nisu se zatvarali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...